nirvana

Motorna ulja za duzi vek motora

Recommended Posts

16 minutes ago, NikNS said:

Evo sad citam i 0wX i 5wX su im LL servisni intervali tj jednom godisnje. Tako fa ako u vreme servisa nemam nekog ko ide iz Holandije ili Nemacke sto je skoro nemoguce uzecu njega i milina. A zivo me zanima i ti hengst filteri koji stavljam da li su stvarno kao sa deklaracije made in Germany ili ce biti druga prica kad ga uzmem tamo direkt iz Njemacke emoji1787.png

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Kod filtera je to manje izrazeno, jer su i cene priblizne kao i preko. Knecht by Mahle je sigurno original, to znam, jer mi drug radi kao zastupnik za anse trziste. Skoro su bili u Nemackoj, u fabrici itd...zaista su top proizvodjac. Mann se npr pravi u bosni, ali ne znaci da je los, samo im je tu pogon, dok Mahle papir proizvodi u Nemackoj. Za duge servisne intervale, preporuka za Mahle, a za krace moze i Filtron, za taj novac je best buy, definitivno. Od pumpadzijskih ulja odlicna su MOL i OMV, sa njima nema greske. Ali i Lukoil ima dobra ulja, narocito serija Genesis, kao i NiS koji je sigurno original. Mnogi hvale i FAM i GAlax kao odlicna ulja. NIko nema losa iskustva sa njima. Samo paziti na trazeni standard i sve je ok. Svi ti proizvodjaci kupuju bazno ulje sa istog emsta i aditive od istih proizvodjaca, zavisno od cenovnog ranga, blendaju po sopstvenoj recepturi i to je to. Nema tu prevelikih razlika, jedino sto neki nemaju toliko novca za reklamu i nemaju tehnologiju da u ogromnim serijama imaju identican kvalitet itd...(to vec zavisi i od kvaliteta pogona i tehnologije), ali svako koje ispunjava neke standarde MB, VW, Porsche, Man, LL i sl...su sigurna kupovina, pod uslovom da nisu neki fals iz "bureta". Ja, licno , godinama koristim Lukoil i NIS i za sada sve radi kao sat. Tako da za relativno manje para odrzavam motor, cak i sa nesto skracenim intervalima, jer mi se isplati i tako uvek imam dobro i zdravo ulje i filtere iako mozda nisu prvoklasni, zadovoljavaju potrebe i sluze svrsi, sto i motor ceni i postuje. :D 

Možda je neko već posravljao isto itanje, ali meni pretraga neštonslabo ide, jel neko od vas sipao ELf 5w40 u e46 320d 110kw i kakva su iskustva? 

22 hours ago, stefansd79 said:

Možda je neko već posravljao isto itanje, ali meni pretraga neštonslabo ide, jel neko od vas sipao ELf 5w40 u e46 320d 110kw i kakva su iskustva? 

Elf je pretezno namenjen RN motorima zbog posebnih specifikacija koje Reno motori traze (nivo fosfora, sumpora, bazni broj, viskoznost itd...), ali ako ispunjava trazeni standard za taj dizel motor iz e46, sto da ne. Sipaj i vozi. Inace, ako je u pitanju ELF 5w40 serija evolution 900, onda to ulje sipunjava LL98 standard za BMW i namenjeno je automobilima bez DPF filtera!

pozdrav, sta je bolje nasuti ili je ovo isto cijena skoro pa ista umalo se razlikuje ? molim  vase misljenje :)

bmw-twin-power-ll04-5w-30-1l.jpg

castrol.jpg

Edited by Mirsad

Sad je to bmwovo Shell iako kriju i navodno je to bas bmw i na tome se zavrsava njihova diskusija o ulju.

Castrol Edge turbodiesel ti je mama ako nadjes original. Ja ga pazarim u Kit komercu i za sada nema problema.

E ja se za kit naslusao svega i svacega od mog majstora, a i par jos ljudi... Ono sto je cinjenica je da se kastrol mnooogo kopira, prepakuje itd, kucaj na google koliko su nasli ilegalnih fabrika gde su punili "kastrol" u ambalaze original, i to naravno ne ide za zapadnu evropu nego pogodices kod nas i tako te zemlje treceg sveta. Tako da ako neces da razmisljas uzmes original bmw u delti koje puni shell, ako ti se ne placa bmw kantica prodjes malo jeftinije za shell kanticu istog ulja, a mozes i da ides na motul koje je u top 3.

Sent from my EML-L29 using Tapatalk

Ako cu Shell onda cu uzeti na Shell pumpi lepo za manje para. Ja sam preko Kita uzimao boga oca delova nisam imao problema do sada nikad kao ni 90 posto majstora sa kojima sam radio. Ne branim ih al svasta se i danas majstorom zove pa dolazi do problema. Castrol se kopira mnogo ali zasto bi bilo drugacije sa bilo cim? Motul mi je isto top, cak postoji firma koja ih uvvozi direkt ali nisam imao problema sa vec pomenutim pa ga nisam ni uzimao. :)

Castrol je najpopularniji, najvece ime, itd, najvise se prodaje pa ima mnogo mesta za muljanje. Ja sad treba servis da radim, uzecu bmw original da probam

Sent from my EML-L29 using Tapatalk

Na zvanicnom sajtu castrola nema oznacen niko iz srb da uvozi... sad moguce da nemaju ugovor o distributerstvu i da moze svako da uveze, ali opet i ako je tako mislim da bi trebalo da stoji ko su direktni kupci... jedino sta bi trebalo da je provereno jeste u delti kupiti, ima onaj BMW 6+ na novom beogradu, mozda je tamo jeftinije...

:)  :(   znaci CASTROL ? bmw je shell ? a koji Motul mi preporucujete . Hvala

Ja sam uvek bio sta pise na cepu glave to i sipam, dal ih ima na sajtu i nema dal pretacu ili ne evo za 40000 tj 4 servisa nikad nije omanulo. Mislio sam uzeti sad motul ali ostalo mi je castrola 1.5l pa cu dokupiti samo 4l  jer ne volim da mesam.

Shell pumpe sredom 30% popusta na originalno ulje, uvoznik Orbico. Litra 5W-30 izađe 840 dinara, nema povoljnije!

Evde sam već o tome pisao: