BMW E91 184ps iskustva


Recommended Posts

Generalno OK motor, trebalo bi da je kod njega popravljena "fabrička greška" koju je prethodni N47 motor od 177ks imao u vezi sa lancem.

Inače dosta snažan i elastičan motor a ujedno i ekonomičan, po meni odličan izbor za E90/E91.

Ako je redovno održavan nema mnogo da brineš. Treba ga dobro oslušnuti i probati pre kupovine, kako ne bi morao odmah da se bacaš u veće troškove. 

U vezi sa N47 zvukom motora kada mu je lanac za zamenu, poslušaj ovo:

 

Link to post
Share on other sites

Nije popravljena greshka sa lancem na tome motoru do marta 2011. 

Inache, kad se zamjeni lanac i lanchanici, motor je OK, nema problema sa njim.

Na mome bivshem F10 sam mjenjao lanac, i nije se tako chuo, chuo se puno tishe, i to samo u rasponu od 1800 - 2100 obrtaja.

Link to post
Share on other sites

Popravljali su taj problem s lancem u više etapa, najugrozeniji su N47 motori do 2009-te tj. od 177ks. 

U ovom od 184ks E90 od 2009-te su donekle popravili stvar, a definitivno je sredili tek update-om iz marta 2011-te, detalji ovde

https://www.babybmw.net/forum/viewtopic.php?t=62400

Kako god, bitno je da dobro oslušne motor prilikom kupovine, ne sme ništa da sumnjivo zveči ni pri kojim obrtajima. 

Edited by Sigtran
Link to post
Share on other sites

Jedino ford ima motor 2.0d na lanac, a ne pravi nikakve probleme. I VW grupa je pojela govno sa 2.0tdi ima problem s uljnom pumpom, tj osovinom uljne pumpe. Oglodje se.

Edited by dredger
Link to post
Share on other sites
4 minutes ago, dredger said:

Jedino ford ima motor 2.0d na lanac, a ne pravi nikakve probleme. I VW grupa je pojela govno sa 2.0tdi ima problem s uljnom pumpom, tj osovinom uljne pumpe. Oglodje se.

Koliko znam ne pravi problem taj motor, nego TSI VW kome lanac isto puca... Remen kaiš zakon :D

Link to post
Share on other sites
6 hours ago, njegovawisost said:

Ja motor N47 ni u ludilu ne bih uzeo... Kakav BMW promasaj, prosto neverovatno da se jedna ozbiljna firma tako obruka.

 

 

Taj je zapadni hercegovac, a tamo se iskljuchivo Mercedesi poshtuju, ne konstatuje niko BMW 5%, zato i stavlja te klipove :)

Na N47 kad se zamjeni lanac, nemash vishe shta da brinesh, sve drugo je OK.

Sjeti se samo M57, M47 i problema sa klapnama, pa reparacija turbine. N47 nema te probleme.

 

Link to post
Share on other sites

Tako je. A vidi, kad kupis polovan auto, normalno je da ulozis u njega jos 20% vrednosti da bude dobar auto. A6 je npr oko 7 soma, uradis odmah uljnupumpu, malo trap, malo kocnice, malo ulja, filteri i tu si na 8.500e. Kupi punta 1.2 benzinca, oko 1500e kosta, uradi mali i veliki servis, cacni nesto jos malo i cas posla ode jos 300e. Nego mi hocemo da kupimo auto star 14-15 god koji je presao cirka pola miliona km i da nista ne ulozimo i bezbrizno se vozimo. Kad zvizne lanac, au jbt, 800e popravka. Pa ne moze polovan auto star 14 godina auto od 7-8 soma da ima iste troskove odrzavanja kao punto. 

Edited by dredger
Link to post
Share on other sites

Mozda cak i vise, ja sam u servis / gume i to sto je falilo grunuo mozda i vise od 20% ... Al da kucnem u drvo, zadnjih 70k km nikakav problem, ama bas nikakav. A vozim ozloglaseni 320D na e46ici i to jos automatik (svi kukaju na taj auto). Ja bi bio bas bezobrazan kada bi nesto ruzno rekao o svom (za sada)

Link to post
Share on other sites

Hvala svima na informacijama. Jos jedno pitanje , na autu se nista ne cuje tokom voznje , jedino kad se pusti gas , tj kada motor sam treba da koci , cuje se kao da nesto struze a zvuk dolazi iz prednjeg dela. Cim se malo doda gas ili stisne kocnica to struganje prestaje. Da li je neko mozda imao iskustva?

Link to post
Share on other sites
On 1/30/2019 at 1:17 AM, mzex said:

Taj je zapadni hercegovac, a tamo se iskljuchivo Mercedesi poshtuju, ne konstatuje niko BMW 5%, zato i stavlja te klipove :)

Na N47 kad se zamjeni lanac, nemash vishe shta da brinesh, sve drugo je OK.

Sjeti se samo M57, M47 i problema sa klapnama, pa reparacija turbine. N47 nema te probleme.

 

A pumpa kad zvekne pa sve dizne nove, rezervoar mora nov ili da rizikujes sa pranjem :)

Link to post
Share on other sites