Recommended Posts

Bilo je vec mnogo pisanja na tu temu. Razlicita su misljenja i iskustva.

Licno ja bih uvek radje uzeo original polovne. Napisacu sto sam i u prosloj temi. Ako nista drugo onda zato sto kada su original postoji neka kontrola kvaliteta, standardi, provere itd..

Koje sigurno nema ni jedna fabrika koja pravi replike.

Link to post
Share on other sites

Ja imam jako loshe iskustvo sa tim replikama. Josh ako imash runflat gume, ni ne pomishljaj na njih. Iskrive se kad vide rupu, a jedna mi je bila chak i pukla, sama od sebe, nije udarena. 

Na ravnanje i varenje sam potroshio toliko para da sam mogao original da kupim. :)

Link to post
Share on other sites

Original je ipak original. Ja sam pre davno pri nekih 60-tak km/h u mraku zakačio kosi ivičnjak pri skretanju, skroz razbucao prednju gumu, zakucao prednji amortizer, oštetio sajtnu (naravno moralo šlepovanje), ali felna se tek malo izgrebala, nije morala čak ni da se ispravlja... Bile su zimske balonke (225/55R16 čini mi se). Kineske replike, ne hvala.

Edited by Sigtran
Link to post
Share on other sites
1 hour ago, StunterSM said:

E da si imao i gumu po VIN-u ivicnjak bi pukao ??

:)   Davno je to bilo sa nekim davnašnjim autom. Udarac ozbiljan,  neki mamlaz me skroz isekao pri odvajanju sa obrenovačkog puta ka čukaričkoj padini i bilo je prekasno da kočim... Epilog, prednja leva guma bukvalno rascopana, udarac takav da je amortizer skroz zakucao u gornjem položaju! Ali original felni ništa... Ima razloga zašto su replike dosta jeftinije, i materijal, i kvalitet izrade, kontrola kvaliteta itd... 

Edited by Sigtran
Link to post
Share on other sites

Potpuno tacno, ja moje felne odlozio bio kao zimski set sav srecan uzeo kopiju cim sam montirao kad nabijes felnu na glavu tocka nije isti zvuk aluminiuma (vidi se da nije iz planina Minhena izvucen) salu na stranu vozio ok nekih 100km i opizdim u jednu rupu jer je nemoguce zaobici kad idu kola iz suprotnog smera par puta sam nabo originalnom felnom i nista, posle par sati primetim da izduvava, ja se tesim ma takva je bila guma ovo ono odem kod vulkanizera kaze lik kriva felna, skinemo gumu lepo ocistimo kad ona sa unutrasnje strane kraka zinula, od tad vratio zimski set dok ne skupim za polovne original i ne mislim :) P.S. ako imate nekog ko prodaje Stayle 44 18tice ili 17 javite jer mislim da ce mom bas da cucnu :)

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Ja furam kopije (doduse neke made in germany) oko 50k cenim da sam presao sa njima bez problema. Jednu sam blago iskrivio kada sam letos naletao na aluminijumsku precagu (ali kontam da bi se i origigi iskrivila). Ispravio je i zivot ide dalje ...

Zasto sam kupio kopiju, seljo hteo style 135 a nece da placa 18" gumu, ni da jebe trap na e46ici sa 18" felnama i SrBskim putevima :). Da se razumemo, ne zagovaram kupovinu kopija, ali eto ,ja do sada nisam imao problema.

Edited by smg
Link to post
Share on other sites

Dodao bih da sada ima razlika kod kopija, postoje kvalitetnije i manje kvalitetne.

Mogu kopije 19" da se nadju za i 350e i za 600e.

Kinezi su poceli da rade testiranja i homologizaciju i kopija koje prave. Raspitivao sam se kod majstora koji rade popravku ispravljanje varenje. Kazu da postoje bolje kopije sa boljim legurama koje se koriste za izradu, i losije koje pucaju na najmanji udarac. Ono sto je cinjenica je da je original uvek sigurniji, ali  ako neko bas zeli izgled felne od 2k evra moze da uzme te bolje kopije, kod proverenijih prodavaca(surcin/ledine).

Svakako, koliko para toliko muzike...

Link to post
Share on other sites

Pa ko ti garantuje koje su kopije bolje ili losije. Kopija je kopija. Mozes samo da bacas pasulj koju si kopiju uzeo. Moze neko da ti proda da kazemo losiju kopiju po ceni "bolje" kopije.

Ma suluda prica. Kopija je kopija. Kazes ako nekoga zanima kako izgleda felna od 2000e pa neka vidi na netu... jbg.

Nikada mi nece biti jasni ljudi koji kupuju kopiju bilo cega! ono kopija sata, kao stavicu "brajtling" sat... kopiju i ja sam baja. Fuj, osecao bih se kao najveci slepac.

Ili odeca isto... jbt pruzi se koliko si dug. Kupis lepo Festina, sektor bla bla a ne satro brajtling.

Link to post
Share on other sites

Ja sam taj bato :)

Mislim to za satove i modnu odecu podrzavam. Nemam nista protiv jeftinih satova, ali bas kopiju Brightling sata ne bi nosio (kao ni original :) ). Ali evo ti slucaj moj za oakley. Posto vozikam bajs (nazalost manje sada nego pre), hteo sam sebe da pocastim sa oakley djozlama za bajs. Nisu bas na jeftinijoj strani, oko 170 evrica su bile tad (one sto im se skida staklo). A staklo je fazon 70-80e. Reko, ajd kupicu sebi prvo naocare sa jednim staklom, pa cu posle ostala stakla kada mi se ukaze prilika.

Medjutim, posto imam dioptriju, niko nije mogao da mi u Srbistanu uradi dioptriju za ta stakla. Ok, obratim se ja direktno oakley-u, kazu moze, ali je cena tricavih 400e vise po staklu :). U to vreme kolega, takodje ima dioptriju mi kaze, ma kupi rockbross kopiju kod kineza, imaju "umetak" za dioptriju. Ja tako furam zadnjih par godina i sve ok. Nista, odlucim ja da kupim te kinze samo zboz rama sa umetkom, a kupicu staklo oakley (da se ne zajebavam sa materijalima, zastitom od uva uvb i polarizacijom).Ionako mi kuma radi u opticarskoj radnji gde se prodaju te oakley, pa cu da sve to usmealiram i uglobim kod nje.  Kaze meni kuma, e imamo mi aparat koji proverava da li stakla imaju dioptriju, da li propustaju uva uvb zrake, da li imaju polarizaciju pa kada ti stignu te naocare posalji mi. Tako i bude, stigne meni za 17e djozle, sa 6 stakala. Posaljem to ja sve njoj. Ispostavi se da su kineska Rockbross stakla sa 100% uva, uvb zastitom, da su od polikarbonata i da jedno (koliko su kinezi tvrdili) ima i polarizaciju.

I sad ti meni reci, ko je tu lud? Da li sam trebao da dam ~600e plus drkacina slanja i primanja, ili sam lepo zavrsio sve za 25-30e?

Inace, proverena informacija, gomila naocara sa Alija ima uva i uvb zastitu (ovi ripoffovi). To se da proveriti ;). Za nekoga kome brend nije bitan (i ko cesto to grebe / lomi) to je razumno resenje.

 

Edited by smg
Link to post
Share on other sites

Drug i kod Xiaomija imas pocophone, mi8 i krseve :) ko ume i ima ko da mu pogleda moze i razliku kod kineza da nadje. Znam coveka koji vozi f11 sa replikama Alpine 19ice 100kkm, za to vreme nijedno ispravljanje, samo jedno farbanje jer su se rubovi felni izgulili, a vozi kod nas. Opet svako bira sta hoce i kako. Ja da imam sada 50k evra na racunu uzeo bih felne od 2k evra, ovako ili polovne original(ruznije) ili replike. U svakom slucaju ne runflat gume.

Edited by chevu1990
Link to post
Share on other sites
54 minutes ago, Indorile said:

Jedno je kad uzmes repliku jer ti se ne daje pun k***c para za nesto sto ti je na oko lepo, drugo je kada uzimas replike da se kurcis kako imas a nemas :)

Bash tako, slazhem se.  Neke stvari su bezobrazno skupe i ne opravdavaju cijenu kvalitetom.

Kad su se vec naochale pomenule, znate li da jedna firma drzhi skoro 80% svjetskog trzhishta (originala), a malo ko je chuo za njih - Luxottica.

Izmedju ostalih, vlasnici su Raybana i Oakleya. Kad su pitali direktora Luxottice zashta sada Rayban Aviator koshta oko 170USD, a prije je koshtao 29USD, rekao je da koshtaju 

onoliko koliko su ljudi spremni da plate za njih :D

Link to post
Share on other sites
Bash tako, slazhem se.  Neke stvari su bezobrazno skupe i ne opravdavaju cijenu kvalitetom.
Kad su se vec naochale pomenule, znate li da jedna firma drzhi skoro 80% svjetskog trzhishta (originala), a malo ko je chuo za njih - Luxottica.
Izmedju ostalih, vlasnici su Raybana i Oakleya. Kad su pitali direktora Luxottice zashta sada Rayban Aviator koshta oko 170USD, a prije je koshtao 29USD, rekao je da koshtaju 
onoliko koliko su ljudi spremni da plate za njih [emoji3]
Dok je ovaca bice u vune :D

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Drugari, jedno pitanje, posto jurim vec pomenuti style 44 17ke a buduci da su me obavrstili da preko toga ne postoje u originalu zanima me da li su ovo te 17ce posto mi je isti auto kao sa slike pa da vidim dal cu sa 17ticama i spustanjem postici ovaj izgled... Mislim jesu li to 17tice ili su vece kopije?d691044b65590015526a212e32ef699a.jpg

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites