118d CUDAN ZVUK U TOCKU


Recommended Posts

Pozdrav ljudi, kupio sam auto sa letnjim gumama i sa njima je sve bilo normalno. Kada sam stavio druge felne poceo je da pravi cudan ciklican zvuk. Ne mogu da odredim tacno ali mislim da dolazi od pozadi i sa leva. Nema promena u voznji, nema problema sa kocenjem, niti sa upravljanjem. Da li je problem mozda guma ili je neki materijal kao kamen mozda zapao negde? Ja sam totalni laik pa se raspitujem pre nego odem do servisa

Edited by Jovan89
Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Jovan89 said:

Diferencijal, a?

Malo je cudno s obzirom da sa letnjim tockovima nema tog zvuka. Jel su ti zimski tockovi na celicnim felnama ?

Jedino da ponovo probas auto sa letnjim, sada dok je suvo, kroz probnu voznju. Jest da je cimanje ali to je jedna od opcija.

Link to post
Share on other sites
32 minutes ago, Elvir said:

Malo je cudno s obzirom da sa letnjim tockovima nema tog zvuka. Jel su ti zimski tockovi na celicnim felnama ?

Jedino da ponovo probas auto sa letnjim, sada dok je suvo, kroz probnu voznju. Jest da je cimanje ali to je jedna od opcija.

Malo me buni jer ostaje isti zvuk mekog cesanja i kada stisnem kvacilo. Zimske gume su postarije na alu felnama. Sa letnjim nikakvog zvuka nije bilo.

Link to post
Share on other sites

Da.

Ima negde moja tema na forumu,kad sam namontirao nove wintere. Popizdeo sam misleci da su jako bucne i pokajao se zbog kupovine tih guma. Posle nekog vremena sam skontao da je problem zadnji desni lezaj tocka,on je pravio tu buku,samo se pogodilo bas na prelasku sa letnjeg na zimski set...

Link to post
Share on other sites

Od zene brat E91 identicna prica. Jos je kupio sve 4 nove zimske Sava sada, jesenas.

I pocnu da huce... Ode do majstora on naravno odmah tragedija, kraj sveta, diferencijal, 10000000000000 euro i tako dalje.

Reko aj daj da vidim, odem provozam se malo, dignem ga na dizalicu i poigram se malo kad oba lezaja zveknula. Vidi i to ga je izaslo 200E ali nije bio dif.

Tako da moze odmah i neocekivano.

Link to post
Share on other sites

Pa da, to je ono odes kod majstora a on ono, teska faca, kao da treba da kaze pacijentu da ima metastazu raka 4 stepen.

Pa ono, opet zabrinuta faca i dramska pauza, ceka da ga pitas za resenje. Pa onda opet dramska pauza pa onda krene da nabraja...

?

Link to post
Share on other sites
3 hours ago, Nismo said:

Ja sam pitao za e87, a nisam ispratio koji je ovo kec. Izvinjavam se ako noviji?

Ljudi, auto je 118d F20 2015. Kupio sam ga u auto kuci ovde u Nemackoj pre 15 dana, stavio mu zimske gume koje su malo losije izgleda i poceo je taj wah wah zvuk da se cuje. Uradjen mu je TUV na dve godine tada. 

Link to post
Share on other sites
On 2/5/2019 at 5:38 PM, Jovan89 said:

Ljudi, auto je 118d F20 2015. Kupio sam ga u auto kuci ovde u Nemackoj pre 15 dana, stavio mu zimske gume koje su malo losije izgleda i poceo je taj wah wah zvuk da se cuje. Uradjen mu je TUV na dve godine tada. 

Pa taj auto je nov, ovde svi mislili e87 :D

 

Moguce da guma zvace, meni se na proslim gumama volan tresao, a bile su krsh katastrofa

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...