118d CUDAN ZVUK U TOCKU


Recommended Posts

11 hours ago, StunterSM said:

Radio sam i na 2015oj diferencijale. Nista to nije vise da valja.. 2013-15 su redovne musterije sa xdrive-om

Alo bre kako moze diferencijal na autu 2015. godiste da ode? Pa to je auto 3 godine star (ako racunas proizvodnju dok se ne proda...)...

Pa narodnom seljackom autu (VW grupi) se ovo u ludilu ne bi desilo...

Mene ovaj forum plasi s kakvim kvaroica se ljudi sve javljaju... Bolje ne citati :D

Link to post
Share on other sites
On 2/5/2019 at 5:38 PM, Jovan89 said:

Ljudi, auto je 118d F20 2015. Kupio sam ga u auto kuci ovde u Nemackoj pre 15 dana, stavio mu zimske gume koje su malo losije izgleda i poceo je taj wah wah zvuk da se cuje. Uradjen mu je TUV na dve godine tada. 

A reci nam kad se cuje taj wah wah zvuk, jel igra malo auto? Ne mislim da ti leti po putu, nego jel osetis onako kao blago ljuljuskanje? Ako ljulja, gume su. 

Link to post
Share on other sites
7 hours ago, StunterSM said:

Za tri godine lagano 150.000km i gde ces vise od toga. Tad stize sve na red. Pogon, lanac i svi servisi oko motora itd

Golf V mog oca, osim vrlikog servisa, za 350k samo pumpa za gorivo crkla xD Zato ne mogu pravdati auto 2015. godiste makar i milion km da je presao da mu crkne diferencijal

Link to post
Share on other sites

jednu stvar svi zaboravljaju kad porede starije aute i nove-novije

Ranije se ljudi nije prelazilo ovoliko,pre su ljudi sa novim autom prelazili 200.000km za 10  godina i to je bilo punooo.

Sad dosta ljudi prelazi godisnje 100.000km i onda auto za 5godina presao pola miliona.... I zamisli,poceo da se kvari posle samo 5 godina. Al niko ne gleda da je za 5 godina pregazio kao neki auto starijih generacija za 20 godina.

 

I kad sagledas realno,duze traje svaki mehanicki sklop koji se 20 godina eksploatise po malo do tih 500.000km, nego neki koji je nonstop pod obrtaljkom i za 5 godina nabije istih tih 500.000km

Tako da treba uzeti mnogo faktora u obzir,kad se prica o kvalitetu vozila,nekad i sad.

Link to post
Share on other sites

Dobar drugar,zadnjih 10ak godina kupuje auto star oko godinu dana uvek u prodajnom salonu merca,sa 50-70K km na satu. Vozi ga 2 godine,on nabije jos oko 200K km. I eto to je auto star 3 godine u trenutku prodaje sa skoro 300.000km na satu,a vizuelno,estetski izgleda svaki kao da je presao 30.000km. Bukvalno je svaki kao NoV.

Sve su najjace verzije E,S,GL,G klase,samo premijum modeli

Link to post
Share on other sites

Ja sam pre 10 godina kupio Punta 1,3 MJ starog samo 1,5 godinu.

Na satu je imao 150.000 km.

Evo, sada posle 10 godina ima 205.000 km i do sada menjana vodena pumpa i urađen veliki servis sa promenom lanca - cca 200 evra.

Edited by Grafit
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...