E46 kocione cevi


Recommended Posts

Pozdrav forumasi. Na nekoliko e46 ica sam video ovakvo stanje na zadnjim kocionim cevima 

20190209-104213.jpg

Moje pitanje je,da li ih je neko do sada menjao i da li ste kod vas primetili slicno stanje? 

Izgledaju mi dosta trulo,samim tim i opasno za voznju.Vidim da na forumima nema ovakve teme pa sam resio da razmenimo iskustva ovde 

Edited by cucukov
Link to post
Share on other sites

Hocu i ja da ucestvujem..

Meni su crevca gumena zapekla, cao zdravo..otkinuo sam sraf za ozracivanje, srecom ne pusta na kocionoj celjusti, moram da busim celjusti da bih urezao nove navoje.

Kocnice su mi kao nove uzgred, rucna isto.

Slusam vas..

Link to post
Share on other sites

Posle planine sam se sputio ispod da detaljno operem auto od dole, isto ima rdj na cevi, nema toliko kao kod tebe, ali ima. Planiram na prolece da menjam, ne bih rizikovao, jednom ce puci, e sad kad :) Ostaje samo da koliko je duhacko crevo, pa polako na menjanje :)

Link to post
Share on other sites

Ja mislim da je velika sansa da gumeno crevo pukne jer ima vecu povrsinu, pritisak ide kao kilogram po centimetru kvadratnom tj 1 Bar = 1kg/cm2. Bakarno crevce ima bas mali precnik, ali ako je pojedeno...

Gumena creva nova drze preko 200 bari, trebalo bi..

Link to post
Share on other sites
16 minutes ago, La Haine said:

Ja mislim da je velika sansa da gumeno crevo pukne jer ima vecu povrsinu, pritisak ide kao kilogram po centimetru kvadratnom tj 1 Bar = 1kg/cm2. Bakarno crevce ima bas mali precnik, ali ako je pojedeno...

Gumena creva nova drze preko 200 bari, trebalo bi..

Imas gumena creva preko 200 bari sigurno. To su manje vise creva kao na hidraulicnim bagerima. Potrazite creva po firmama koja se bave hidraulikom. Ima u Zr par takvih firmi, ako se ne snadjete cimnite me, resicu vam.

Link to post
Share on other sites
2 hours ago, La Haine said:

Ja mislim da je velika sansa da gumeno crevo pukne jer ima vecu povrsinu, pritisak ide kao kilogram po centimetru kvadratnom tj 1 Bar = 1kg/cm2. Bakarno crevce ima bas mali precnik, ali ako je pojedeno...

Gumena creva nova drze preko 200 bari, trebalo bi..

Nisam siguran za creva, ali veci je pritisak na manjoj povrsini :D (u to sam siguran). Ako imas isti ulazni pritisak, veci je sigurno na obode uzeg creva nego na sirem ... ako me kapiras sta sam hteo da napisem ;) 

Link to post
Share on other sites