Obrtaji motora


Recommended Posts

23 hours ago, StunterSM said:

Nisam gledao na mom, ali normalno je 250 na leru, a oko 400-500 sa zatvorenim egrom koliko me secanje sluzi. Jer na leru nema reciklazu izduvnuh gasova i mnogo vise vazduha prolazi kroz protokomer.

super hvala znaci 250 na leru  ! da vidio sam da bmw sccaner ne moze da ocitava live data evo narucio sam kabal za inpu pa da vidim:) hvala 

Link to post
Share on other sites
  • Replies 130
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

On 5/4/2019 at 7:47 PM, ilovebigasses said:

Javljaj ?

ima li tko da mi  zakaci da skinem INPA i upustvo za instaliranje win 10. Hvala

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, ilovebigasses said:

Brate vcrs cu da okacim i da ti serujem link, nmg pre. Radi sve provereno.

HVALA BRATE :) 

Link to post
Share on other sites

 

 

Ovde imas dobro uputstvo za kodiranje pomocu NCS Experta, a imas i linkove za skidanje svega drugog sto ti treba za Win10.

Ja sam kod mene instalirao i radi, ali sam morao da spojim pinove 7 i 8 na K - DCAN kablu...

 

Sent from my SM-J710F using Tapatalk

 

 

 

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Stigao mi je kablic za INPU , od kolege sam instalirao inpu 2016 po upustvu radi bez greske na win 10x64, uhvatio sam malo vremena da prikljucim i ocitam MAF koji me zafrkaje , dobio sam ove vrijednosti koje su varirale posto je motor bio hladan, poslje sam skontao da treba temperatura da bude na radnoj 90c. da bi imao tacne vrijednosti svega ali nisam dugo cekao ovo je samo ispred kuce na brzaka ;) uglavnom kolega Miki rece da vrijednosti MAF-a trebaju da su 25,00 .

20190527-183544.jpg

20190528-175459.jpg

Link to post
Share on other sites
Stigao mi je kablic za INPU , od kolege sam instalirao inpu 2016 po upustvu radi bez greske na win 10x64, uhvatio sam malo vremena da prikljucim i ocitam MAF koji me zafrkaje , dobio sam ove vrijednosti koje su varirale posto je motor bio hladan, poslje sam skontao da treba temperatura da bude na radnoj 90c. da bi imao tacne vrijednosti svega ali nisam dugo cekao ovo je samo ispred kuce na brzaka [emoji6] uglavnom kolega Miki rece da vrijednosti MAF-a trebaju da su 25,00 .
20190527-183544.jpg
20190528-175459.jpg
Riknuo ti je maf. Tesko da ces ciscenjem da ga vratis u zivot tako je i meni. On ocitava desetu vrednost videces i kad das gas da stoji isto tako vrti od 60 do 65

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, NikNS said:

Riknuo ti je maf. Tesko da ces ciscenjem da ga vratis u zivot tako je i meni. On ocitava desetu vrednost videces i kad das gas da stoji isto tako vrti od 60 do 65

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 

I ja sam 1000% u to siguran cistio sam ga 2x prije ove provjere i u pravu si , moram kupiti novi  :)  nem druge 

Link to post
Share on other sites
I ja sam 1000% u to siguran cistio sam ga 2x prije ove provjere i u pravu si , moram kupiti novi  [emoji4]  nem druge 
Nudice ti sa kucistem al to ti ne treba, samo ulozak uzmi tj sam protokomer, i vijaj pierburg ako imas kesa ako ne onda moze i bosch

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
45 minutes ago, NikNS said:

Nudice ti sa kucistem al to ti ne treba, samo ulozak uzmi tj sam protokomer, i vijaj pierburg ako imas kesa ako ne onda moze i bosch

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 

Ma najveci je problem sto mi je BOSCH i kod njega se ne mijenja samo ulozak mora sve :( , sranj ali eto narucio sam bosch 150eura ,  ma ja sam osjeti da nesko malo slabije povuce ? i na leru je znao da variraju obrtaji , de mi reci kad se zamjeni dali se treba kakva adaptaciju uradit ili je to to samo pokopcas i furaj . :)

Edited by Mirsad
Link to post
Share on other sites
Ma najveci je problem sto mi je BOSCH i kod njega se ne mijenja samo ulozak mora sve [emoji20] , sranj ali eto narucio sam bosch 150eura ,  ma ja sam osjeti da nesko malo slabije povuce ? i na leru je znao da variraju obrtaji , de mi reci kad se zamjeni dali se treba kakva adaptaciju uradit ili je to to samo pokopcas i furaj . [emoji4]
Prikopcas i cepas pun gas i sve mislis da si seo u tudji auto hahaha. Videces razlika je ogromna

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
6 minutes ago, NikNS said:

Prikopcas i cepas pun gas i sve mislis da si seo u tudji auto hahaha. Videces razlika je ogromna

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 

:)  vijerujem ti javim kad ga prikopcam i postavim sliku sa inpe koliko nov pokazuje ?  bas me interesuje NOV koje daje vrijednosti ???? 

Link to post
Share on other sites
23 minutes ago, Mirsad said:

:)  vijerujem ti javim kad ga prikopcam i postavim sliku sa inpe koliko nov pokazuje ?  bas me interesuje NOV koje daje vrijednosti ???? 

sad nesto rovim po netu i ispravan maf treba da daje vrijednosti od 11.00 do 12, ??  i stanju mirovanja !!!       covjece kod mene od 50.00 pa do preko 60.??

20190528-175459.jpg

??

Link to post
Share on other sites
sad nesto rovim po netu i ispravan maf treba da daje vrijednosti od 11.00 do 12, ??  i stanju mirovanja !!!       covjece kod mene od 50.00 pa do preko 60.??
20190528-175459.jpg
[emoji3][emoji3]
U vrednosti se ne razuemm preterano, to necu da ti pricam nista ali u praksi neces verovati koja je razlika. Tvoj uopste ne daje vrednosti nikqkvr nego kolko motor zadaje on tolko cita :D kad odradis sve bices prezadovoljan. Obavezno javi utiske, bice kao da si ga cipovao haha

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
Ja se kunem u Bosch.
Pravi Bosch a ne ono poljsko njesra ili neke licence [emoji41] ja uvek idem po prvoj ugradnji ili kako je vec bilo na autu

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

OEM BOSCH po kataloskom za moje auto se krece kod nas do 200 eura, meni jaran mehanicar pa ce mi uraditi poust na 150eurica , mada sam gledao i pierburg i on je isto u toj cijeni ali kontam posto je na autu bosh neka ide i dalje :) 

Link to post
Share on other sites

Oem bosch oko 200e nesto kostao,trajao tacno koliko i garancija 6 mjeseci tako da sad trazim samo polovan original dobar

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites
11 minutes ago, Rocco77 said:

Oem bosch oko 200e nesto kostao,trajao tacno koliko i garancija 6 mjeseci tako da sad trazim samo polovan original dobar

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 

Da ti nisu sta podvalili  ?

Link to post
Share on other sites
Da ti nisu sta podvalili  [emoji35]
Kod druga u auto djelovima i to mi je cak popust dao,a pirburg nije imao na stanju za e60,mada mi je dosta njih reklo da im se bolje bosch pokaza. I mn kad je stavljen razlika u voznji nebo i zemlja sad vidim opet se umrtvio na prvi gas i opet varira

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites