Obrtaji motora


Recommended Posts

Meni valjda zbog iskljucenog egr - a pokazuje stalno na leru oko 490 [emoji1] da li moze da to smeta motoru sto cita tu informaciju?
Da smeta palio bi gresku i imao bi nepravilnosti u radu. To je ok. Zato na nekim kolima egr moras softverom da ubijes

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
  • Replies 130
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pa ja i imam gresku neku godinama EEPROM a i nznm sta je [emoji3]
To je cesto greska kad se kljuc raskodira pa ostane to kao greska. I inace je oznaka kad neki uredjaj koji je sposoban da daje neke podatke u baytima ne odradjuje lepo svoj posao to makar znam iz sveta racunara. Ne verujem da je vezano sa egr ventilom

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
Cesto mi se i raskodira kljuc, pa ga ja iskodiram opet [emoji23] plasim se da nije nesto ozb [emoji3]
To ti je greska od kljuca. Tj to je oznaka za gresku u malim cipovima. To je zbog baterije, nosi da ti iseku kljuc i zamene bateriju. Bmw ima problem sa tim dijamant kljucem pafne voltaza pravi probleme i greske.

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

@Mirsad Ako mislis da je los(iako ja mislim da su vrednosti dobre),moguce da je tako i neka ga,ali auto nema nikakve nepravilnosti pri radu...Vrati se na moj post iznad i procitaj ponovo i videces da sam upravo to i napisao. Sad cu uprostiti maksimalno,bacices pare za protokomer i nista dobiti neces,ama bas nista... Onda ces traziti i dalje,napisao sam vec.

@ilovebigasses Savo nemoj kljuc otvarati to je zadnja varijanta,pre toga pokusaj da pogledas GM3 (GMIII) modul,on sluzi za svetla,brisace,centralnu itd....Kad ima neki prekid,zna da sjebe kod u kljucu i da nece da radi daljinsko zakljucavanje-otkljucavanje. Na e39 me to zezalo 2-3 puta godisnje,onda poceli brisaci da brljaju,nece da se upale,onda krene da otkazuje servotronic...Posle igranja po majstorima(bezuspesnog) nadjem na britanskom forumu sve lepo ispisano i nadjem drugi GM3 mogul sa istim HW i SW brojevima(hardver i softwer,jako bitno) i sa istim bmw kodom na njemu sto je jako bitno da bi sve radilo plug&play bez dodatnog kodiranja i slicno. Nikakvih problema vise nema....

Evo ti link sa iste stranice samo za E53 https://www.bmwgm5.com/GM3_X5_Removal.htm

Link to post
Share on other sites
20 hours ago, ilovebigasses said:

Cesto mi se i raskodira kljuc, pa ga ja iskodiram opet xD plasim se da nije nesto ozb :D

Pa imas valjda vise od jednog kljuca???? Probaj malo sa drugim pa to odmah odbacis kao mogucnost problema.

Link to post
Share on other sites

Pa sto ne napravis jos jedan. Kako vas ljudi nije strah da tako vozite? Da npr slucajno izgubis taj sta bi? ubio se?

Ili da neko od predhodinh resi da se podseti kako lepo ide "njegov" stari auto!

Kada sam kupovao ovaj sada ja dodjem kod prodavca kad ono tuc muc jaoo izgubio sam drugi kljuc 😀 Reko probaj da nadjes!

Falio je sekund da odustanem od kupovine. Nekako se dogovorimo da malo spusti cenu. Zavrsimo papire, platio coveku rukujemo se i ja pravac u kola i u Deltu.

Pljas, sve prekodirano, narucen drugi kljuc. Za 7 dana nov kljuc za rezervu. Sve i da se onaj stari "misteriozno pojavi" ne sluzi vise nicemu.

U zemlji gde bi 80% ljudi prodali mamu za 50euro malo je tesko nekome verovati na rec.

Link to post
Share on other sites
25 minutes ago, marko13 said:

Pa sto ne napravis jos jedan. Kako vas ljudi nije strah da tako vozite? Da npr slucajno izgubis taj sta bi? ubio se?

Ili da neko od predhodinh resi da se podseti kako lepo ide "njegov" stari auto!

Kada sam kupovao ovaj sada ja dodjem kod prodavca kad ono tuc muc jaoo izgubio sam drugi kljuc 😀 Reko probaj da nadjes!

Falio je sekund da odustanem od kupovine. Nekako se dogovorimo da malo spusti cenu. Zavrsimo papire, platio coveku rukujemo se i ja pravac u kola i u Deltu.

Pljas, sve prekodirano, narucen drugi kljuc. Za 7 dana nov kljuc za rezervu. Sve i da se onaj stari "misteriozno pojavi" ne sluzi vise nicemu.

U zemlji gde bi 80% ljudi prodali mamu za 50euro malo je tesko nekome verovati na rec.

Koliko to kosta u Delti? Sta tacno urade, promene ews?

Link to post
Share on other sites

U delti je to skupa igranka. Izadje sve skoro 40000din. za e90 Ali stari kljuc i ako se pojavi ne sluzi nicemu.

Ali znam sigurno da to danas svi malo bolji majstori mogu da ti urade. sigurno za mnogo manje para.  Koliko sam upoznat ali nemoj me drzati za rec samo nadji neki original kljuc kao tvoj i onda on moze da se kodira da bude za tvoj auto.

Link to post
Share on other sites

Ne znam. Zavisi sta hoces. Lakse je ako samo dodajes jos jedan kljuc.

Ja sam brisao stari i sve sto ima pa sve novo. Da ne moze da se pojavi neko i odveze kola. Ma da je ugradjena posle kupovine i mehanicka zastita ali zajebi. Ovo je zemlja lopova. Ovako mirnije spavam. Miran san nema cenu.

Link to post
Share on other sites

Ide nova antena kljuca, tj antena brave ews i ecu. Za Nov kljuc sa tvojim fabrickim setapom tj da ostanu tvoje stvari u autu a kljuc da se napravi je oko 150e i radi se od strane ovako gradski poznatih kljucara. U Radulovicu za divno iznenadjenje cena je 21000 za 2 kljuca tj kljuc br 1 i br 2 sa svim funkcijama i iskodiran i na kraju krajeva oem je. To je pouzdano ta cena jer sam radio na svom E46 koji ima isti kljuc i iste komponente.

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
On 6/11/2019 at 10:54 PM, NikNS said:

U Radulovicu za divno iznenadjenje cena je 21000 za 2 kljuca tj kljuc br 1 i br 2 sa svim funkcijama i iskodiran i na kraju krajeva oem je.

Zanimljivo, Delta traži 200 € za jedan ključ da se naruči i ukodira u auto...

Link to post
Share on other sites

Samo treba pitati i te u radulovicu koliko sve pojedinacno kosta.

Posto evo vam moje iskustvo iz Delte i novog kljuca za E90

Prvo je oko 3000-4000din da obrisu sve staro i na postojeci kljuc ubace novo, onda nov kljuc skoro 30000din.

Pa kada je stigao nov za 7-10dana onda opet kodiranje isto oko 3-4000din

Zaboravio sam tacno u dinar ali 2-3000din gore dole.

For aje sto sve naplacuju posebno pa treba to pitati.

Link to post
Share on other sites
Samo treba pitati i te u radulovicu koliko sve pojedinacno kosta.
Posto evo vam moje iskustvo iz Delte i novog kljuca za E90
Prvo je oko 3000-4000din da obrisu sve staro i na postojeci kljuc ubace novo, onda nov kljuc skoro 30000din.
Pa kada je stigao nov za 7-10dana onda opet kodiranje isto oko 3-4000din
Zaboravio sam tacno u dinar ali 2-3000din gore dole.
For aje sto sve naplacuju posebno pa treba to pitati.
Mozda za E90, a ovaj kako narodno zovu Kornjaca kljuc je malo jednostavniji pa im je valjda lakse da ga naprave.

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Ok, samo kazem da pitaju ljudi da li je to sve! da ne bude posle nepredvidjenih troskova. Posto kada okrenes tel i pitas koliko je da ti izrade drugi kljuc oni kazu eto npr 30000 ali ne kazu ti odmah da tu ima jos skoro 10000 onako iz zezanja.

Posto eto nisi pitao....

Link to post
Share on other sites
Ok, samo kazem da pitaju ljudi da li je to sve! da ne bude posle nepredvidjenih troskova. Posto kada okrenes tel i pitas koliko je da ti izrade drugi kljuc oni kazu eto npr 30000 ali ne kazu ti odmah da tu ima jos skoro 10000 onako iz zezanja.
Posto eto nisi pitao....
Da da kontam, svakako cekam vremena da idem po torpedo do njih pa cu ih i pitati za ovo.

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
On 6/10/2019 at 1:05 PM, NikNS said:

Da smeta palio bi gresku i imao bi nepravilnosti u radu. To je ok. Zato na nekim kolima egr moras softverom da ubijes

Sent from my SM-J730F using Tapatalk


Tacno tako kod zatvorenog ERG normalo je da Air mass pokazuje do 50 kg/h , kad nije erg ugasen ispravan MAF mora da pokazuje do 20kg/h :)

Link to post
Share on other sites
11 hours ago, miksa said:

Jesi ti najzad stavio taj nov protokomer? 

Daj slike vresnosti sada da vidimo? 

Ma jok cekam kao da sa ebaeya putuje . Suti muka mi . Auto na ler zna da mu obrtaji potonu na 500 pa se vrati mozda i malo nize zaplese kazaljka . Jucer vrucina klima pici ja stao na semafor kad on tap ugasi auto 😯 kako je pao opterecen samo ga ugasi . I primjetio sam kad je auto hladno pali normalno a kad je zagriano kao da malo drugacije upali mozda je do mene ali garant maf umire i kad krenem jedva povuce i onda ode tacno ima rupi na gasu kad krece na prvu slabije povuce kasnije sve ide ok samo daj start mu je nikakav i variraju obrtajiu mijestu ne stalno ali padne pa se vrati .

Link to post
Share on other sites

Ok, cekam screenshot sa inpe kad namontiras nov protokomer. 

Jer me niko ne moze ubediti u te vrednosti koje pises i da ce prozokomer resiti problem. 

Link to post
Share on other sites