Obrtaji motora


Recommended Posts

3 hours ago, miksa said:

Ok, cekam screenshot sa inpe kad namontiras nov protokomer. 

Jer me niko ne moze ubediti u te vrednosti koje pises i da ce prozokomer resiti problem. 

Meni je prije par mijeseci prvo poceo na leru da odjednom potonu obrtaji na 500 nekad i nijze , nije stalno ali tokom voznej i stajanja zna se desiti to variranje obtaja , kasnije sam primjetio da mi auto na startu slabije povuce kazalja trenutne potrosnje ode preko 20l to prije nije bilo tako ide u ostalim rezimima ok normalno prima gas ide vuce OK ali na startu je pravo ljen poslje sve OK . Poucen iskustvon na prijasnjem autu Alfa Rome koji je imao iste simptopme s time sto je kod njega obtaji isli gore dole par puta pa se stabilizuje , isto je bio u pitanju MAF , preteci preko foruma i sa neta svi kazu da MAF mora da na toplo auto kod x5 da radi 20 max 25 !!! sa kako moj radi 60 onda je to to ERG nije blokiran .  

Link to post
Share on other sites
  • Replies 130
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

On 5/3/2019 at 4:11 PM, StunterSM said:

Nisam gledao na mom, ali normalno je 250 na leru, a oko 400-500 sa zatvorenim egrom koliko me secanje sluzi. Jer na leru nema reciklazu izduvnuh gasova i mnogo vise vazduha prolazi kroz protokomer.

evo od kolege njegova iskustvo sa radom MAfa

Link to post
Share on other sites

Jel citas druze ti sta pise u mikijevom postu? 

ali normalno je 250 na leru, a oko 400-500 sa zatvorenim egrom

20 i 250 nije isto... 

Ajd samo nakaci novi, postavi sliku i pokazi da gresim, veruj mi da jedva cekam

Link to post
Share on other sites
3 hours ago, miksa said:

Jel citas druze ti sta pise u mikijevom postu? 

ali normalno je 250 na leru, a oko 400-500 sa zatvorenim egrom

20 i 250 nije isto... 

Ajd samo nakaci novi, postavi sliku i pokazi da gresim, veruj mi da jedva cekam

Pardon ja sam i mislio na 20.00 do 25.00 😁 

Edited by Mirsad
Link to post
Share on other sites
On 6/16/2019 at 10:28 PM, miksa said:

Citaj malo sta pises... 

Pa da vidimo sta ce biti na kraju... 

Pozdrav, jucer sam dobio i postavio noi MAF moj originalni je bio BOSCH 0 928 400 504  a posto odgovara i 0 928 400 529 ja sam taj narucio i postavio , sad jucer sam vozio i obrtaji ne variraju doduse jedno su malo zaplesali na mirovanu pod ukljucenom klimom , sto se tice ubrzanja kao da bolje povuce ? ali jos to moram testirati , sta si tice dijagnostike hmm dobio sam neke nove rezultate , nesto se ispeglalo ali nisam dobio ono sto sam mslio ili sto su drugi govorili da je to tako ? upravo ono sto je rekao kolega MIKSA !

postavicu slike INPE sa starim mafom i novim . LP

STARI MAF

20190602-161031.jpg 20190602-161058.jpg 20190602-161119.jpg

NOVI MAF

novo1.jpg novo2.jpg novo3.jpg  novo4.jpg

 

Link to post
Share on other sites

Brate sve sto sam ti napisao je bilo iz dobre namere i nekog "iskustva". 

Znao sam da novi MAF nece resiti nista. To sto osecas je mozda malo subjektivni osecaj da je bolje, ali je verovatno isto. 

Problem je negde drugde. Ali treba dobar majstor da ga dijagnostikuje, preko tastature nema sanse. Jedino ovako da nagadjaju, pa ti kupuj redom dok ne ubodes. 

Tvrdim da MAF na M57 motorima nema nikakav uticaj na rad motora,primanje gasa i slicno... 

Po meni moze da te zeza polu-zapusen EGR ventil(mozes da testiras tako sto ces ga blokirati taj motor normalno radi i sa blokiranim) ili presure boost sensor iliti MAP sensor. Njega mozes da pokusas da ocistis, ali bolje je da nadjes drugi za probu ispravan(polovan je oko 20ak eura). 

Dizne koliko vidim imaju dobre-odlicne vrednosti, tako da one ispadaju iz price. 

Ja bih se pozabavio oko ove dve stvari koje sam ti naveo, prvo oko MAP senzora. 

Srecno

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, miksa said:

Brate sve sto sam ti napisao je bilo iz dobre namere i nekog "iskustva". 

Znao sam da novi MAF nece resiti nista. To sto osecas je mozda malo subjektivni osecaj da je bolje, ali je verovatno isto. 

Problem je negde drugde. Ali treba dobar majstor da ga dijagnostikuje, preko tastature nema sanse. Jedino ovako da nagadjaju, pa ti kupuj redom dok ne ubodes. 

Tvrdim da MAF na M57 motorima nema nikakav uticaj na rad motora,primanje gasa i slicno... 

Po meni moze da te zeza polu-zapusen EGR ventil(mozes da testiras tako sto ces ga blokirati taj motor normalno radi i sa blokiranim) ili presure boost sensor iliti MAP sensor. Njega mozes da pokusas da ocistis, ali bolje je da nadjes drugi za probu ispravan(polovan je oko 20ak eura). 

Dizne koliko vidim imaju dobre-odlicne vrednosti, tako da one ispadaju iz price. 

Ja bih se pozabavio oko ove dve stvari koje sam ti naveo, prvo oko MAP senzora. 

Srecno

ma nisam se ja ljuto vjeruj ja postujem svaciji komentar i iskustvo ! ti si 1000% u pravu , sto se tice mafa danas sam iso na voznju auto je mnogo zivlje mnogo bolje prima gas na prvu zivahniji, kad ga tek upaim nema na ispuhu gorcine, sto se tice vuce na dodir pedale trza, e sad sto se tice ovog dalje ERG sam nedavno cistio i on je bio ok nije bio nesto prljav, sad taj map gdje se nalazi ako moze pomoc, da ga probam ocistiti , ako nije komplikovano ? mada mi  je majsto kad asm mijenjau ulje u reduktoru radio adaptaciju reko da mi je slab zacepljen neki erg ne taj no nesto drugo nisam ga skontao sto neke plinove vraca moze li tu pomoc ???. Hvala

Link to post
Share on other sites

Evo odgovor na ono sto si me pitao. Gledajuci motor od napred,sa desne strane skroz do pozarnog zida na usisnoj grani stoji.

Ovo je najbolja slika koju sam mogao da nadjem na netu...

post-54902-0-75931400-1442134223.jpg

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, miksa said:

Evo odgovor na ono sto si me pitao. Gledajuci motor od napred,sa desne strane skroz do pozarnog zida na usisnoj grani stoji.

Ovo je najbolja slika koju sam mogao da nadjem na netu...

post-54902-0-75931400-1442134223.jpg

Hvala ti dali se moze doci do njega bez skidan usisa ? Hvala

Link to post
Share on other sites
On 6/23/2019 at 12:45 PM, miksa said:

Brate sve sto sam ti napisao je bilo iz dobre namere i nekog "iskustva". 

Znao sam da novi MAF nece resiti nista. To sto osecas je mozda malo subjektivni osecaj da je bolje, ali je verovatno isto. 

Problem je negde drugde. Ali treba dobar majstor da ga dijagnostikuje, preko tastature nema sanse. Jedino ovako da nagadjaju, pa ti kupuj redom dok ne ubodes. 

Tvrdim da MAF na M57 motorima nema nikakav uticaj na rad motora,primanje gasa i slicno... 

Po meni moze da te zeza polu-zapusen EGR ventil(mozes da testiras tako sto ces ga blokirati taj motor normalno radi i sa blokiranim) ili presure boost sensor iliti MAP sensor. Njega mozes da pokusas da ocistis, ali bolje je da nadjes drugi za probu ispravan(polovan je oko 20ak eura). 

Dizne koliko vidim imaju dobre-odlicne vrednosti, tako da one ispadaju iz price. 

Ja bih se pozabavio oko ove dve stvari koje sam ti naveo, prvo oko MAP senzora. 

Srecno

Moze li pomoc kako i cime da blokiram EGR ventil ? moze li mala pomoc neki link slika gdje sta da uzmem i uradim, dali se mora jos negdje u gasiti to ili je dovoljno da se blokira . Hvala :)

Link to post
Share on other sites

Ovo sto ti je rekao on plus plocica, samo egra, blokira se i hladnjak i onda softverski gasis na nekim zavisi od broja sasije nekim gasis nekim ne. Ako upali check engine odma ili kroz 20ak km ne moras gasiti softverski.

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

znaci 1 ono malo crijevo skinem sa vakuma i zacepim saraficem(crijevo), a ono 2. zacepim nekom plocicom ? ima li gdje se naruciti ta plocica ?

Inked-B0044032-LI.jpg

Link to post
Share on other sites
Meni je ociscenj egr ventil, stavljen u otvorenu poziciju, malo crevo zacepljeno i onda zacepljeno i ono za hladnjak i to je to. Majstor napravio plocicu i milina

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

narucio sam se u subotu da mi majstor da skine kompletnu usisnu granu ocisti EGR , MAP i kompletnu granu opere od smeca, ;) javim rezultate ako upijem slikam i kad skine kakvo je stanje usisne :) 

Link to post
Share on other sites
On 7/11/2019 at 1:57 PM, Mirsad said:

narucio sam se u subotu da mi majstor da skine kompletnu usisnu granu ocisti EGR , MAP i kompletnu granu opere od smeca, ;) javim rezultate ako upijem slikam i kad skine kakvo je stanje usisne :) 

Pozdrav, jucer sam bio na skidanju i ciscenju isisne grane. Skunuta grana iznenadjen sam da moja verzija nema one flapove :) skinut EGR venti bio je onako malo prljav vise neka ljepjiva crna masa bljak MPF filter je bio haos prljav upravo ono sto je rekoa i kolega MIKSA , on je bio bas prljav i njegovo mijesto u grani je bilo bas prljavo, sama gran je bila u dobrom stanj bez nekih velikh garezi sasvim solidno, sve sastavljeno radi , zasad obrtaji stoje  nisam imao neko variranje ;) 

20190713-123404.jpg 20190713-123444.jpg  20190713-123524.jpg  20190713-123546.jpg

Link to post
Share on other sites

Ne volim da likujem, ali

REKO SAM TI😁

Dzabe bacene pare za protokomer. 

Bitno da je problem resen... 

Edited by miksa
Link to post
Share on other sites