Obrtaji motora


Recommended Posts

Izmedju pierburga i bosch-a nema razlike. Isto ko sto je bmw zahtevao castrol ulje a onda je shell platio vise pa sad je bmw ulje shellovo. Pierburg kolko ja znam se radi samo u Nemackoj tj Njemackoj haha. No nije ni vazno. Cene zavise od modela do modela, za E46 320d 100kw tj vp pumpa 136 konja motor koristi fabricki pierburg i cena sa celim kucistem je 15780din ali sam uzeo samo ulozak tj samo protokomer sam i kostao je 9800. Auto mnogo manje poceo da trosi i ide kao lud, sad iz preventive ga ocistim kad imam vremena. Drugar je promenio 4 komada do sad i posle nekog vremena crkne svaki, problem je bio u dzeku i instalaciji negde lose izolovan kabl je bio. Treba se drzati onog sto je bilo u autu i naravno pazljivo postupati sa njim pogotovo ako je neko stavio K&N filter obavezno ce mu se mastiti protokomer i davati fals data za ECU jer je sam filter premazan uljem da bi mogao da se pere i ponovo preprska tim uljem.

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
  • Replies 130
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Npr ja sam stavio P nov na moga X a i sve super ok ali recimo trzao mi je ponekad kad vraca iz 5 u 4 brzinu i kad krecem iz mesta malko sporiji. I uzmem eto cisto onako polovan ne mnogo star Bosch, stavim i auto nema vise trzaja i iz starta dosta bolji ? etoo moje neko iskustvo.

Link to post
Share on other sites
Npr ja sam stavio P nov na moga X a i sve super ok ali recimo trzao mi je ponekad kad vraca iz 5 u 4 brzinu i kad krecem iz mesta malko sporiji. I uzmem eto cisto onako polovan ne mnogo star Bosch, stavim i auto nema vise trzaja i iz starta dosta bolji [emoji6] etoo moje neko iskustvo.
Pricao sam ti Sava za iskustvo sa mojim prvim protokomjerom katastrofa dima,trzanje kad salta, variranje obrtaja u voznju,iz mjesta kao svezan za drvo

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites
13 minutes ago, ilovebigasses said:

Znam znam brate, al eto, svasta se desava, dok covek sve ne isproba i vidi koji je idealan. Pa bogami 15 god je i vise nego dovoljno brat?

? ma jasta dobro je i dobacio :) 

Link to post
Share on other sites

jos cekam MAF :( jucer sam se malo vozikao vise i gradska puno auto i bas jedva auto povlaci 1-2 brzina vidis da mu fali zamaha zivosti ubi taj maf :(  prikopcao sam ga i na toplog ono preko 50 gura a gledam da nov ispravan mora da pokazuje oko 12-16 kg/h bas je banana :) 

20190602-161031.jpg

 

Link to post
Share on other sites
jos cekam MAF [emoji20] jucer sam se malo vozikao vise i gradska puno auto i bas jedva auto povlaci 1-2 brzina vidis da mu fali zamaha zivosti ubi taj maf [emoji20]  prikopcao sam ga i na toplog ono preko 50 gura a gledam da nov ispravan mora da pokazuje oko 12-16 kg/h bas je banana [emoji4] 
20190602-161031.jpg
 
Videces vredece sto cekas. Neverovatno kolko auta vise trose, losije rade samo zbog tog maf senzora

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
10 minutes ago, NikNS said:

Videces vredece sto cekas. Neverovatno kolko auta vise trose, losije rade samo zbog tog maf senzora

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 

:) 

Link to post
Share on other sites

ja sam na dosta primera kod servisera da MAF(protokomer) raskace skroz i traze problem na M57 3.0d motoru.

Nije toliko vitalni deo da je neophodan da bi taj m57 radio kako treba. Bez njega uhvati srednju vrednost i ide bez problema...

Slazem se da treba da ga imas na autu i da treba auto da radi sa njim,ali kazem iz "iskustva" drugih da i bez njega auto nema nikakve smetnje...

Daj boze da resis problem sa protokomerom,ali verovatno nesto drugo pravi problem.

 

BTW. ako stignem veceras na X-a da zakacim inpu,slikacu isti taj ekran sa analognim vrednostima,cisto da imas reper kako je kod mene. Sve je ispravno i radi kako treba...pu pu pu (da ga ne ureknem)

Link to post
Share on other sites
6 minutes ago, miksa said:

ja sam na dosta primera kod servisera da MAF(protokomer) raskace skroz i traze problem na M57 3.0d motoru.

Nije toliko vitalni deo da je neophodan da bi taj m57 radio kako treba. Bez njega uhvati srednju vrednost i ide bez problema...

Slazem se da treba da ga imas na autu i da treba auto da radi sa njim,ali kazem iz "iskustva" drugih da i bez njega auto nema nikakve smetnje...

Daj boze da resis problem sa protokomerom,ali verovatno nesto drugo pravi problem.

 

BTW. ako stignem veceras na X-a da zakacim inpu,slikacu isti taj ekran sa analognim vrednostima,cisto da imas reper kako je kod mene. Sve je ispravno i radi kako treba...pu pu pu (da ga ne ureknem)

Super . Hvala bas me interesuju tvoje vrijednosti air massa . 

Edited by Mirsad
Link to post
Share on other sites
11 minutes ago, miksa said:

ja sam na dosta primera kod servisera da MAF(protokomer) raskace skroz i traze problem na M57 3.0d motoru.

Nije toliko vitalni deo da je neophodan da bi taj m57 radio kako treba. Bez njega uhvati srednju vrednost i ide bez problema...

Slazem se da treba da ga imas na autu i da treba auto da radi sa njim,ali kazem iz "iskustva" drugih da i bez njega auto nema nikakve smetnje...

Daj boze da resis problem sa protokomerom,ali verovatno nesto drugo pravi problem.

 

BTW. ako stignem veceras na X-a da zakacim inpu,slikacu isti taj ekran sa analognim vrednostima,cisto da imas reper kako je kod mene. Sve je ispravno i radi kako treba...pu pu pu (da ga ne ureknem)

Ma meni ide auto ok vuce super ide extra  ne trosi 7l  mjesovito . No fali mu na startu zivosti malo.ko da mi se umrtvio i malo se na leru cuje izduv kao da nepravilno sagorijeva . Mislim da je to sve do MAFA 

Link to post
Share on other sites
20 minutes ago, Mirsad said:

Ma meni ide auto ok vuce super ide extra  ne trosi 7l  mjesovito .

druze,meni da je ta potrosnja ja nista pipao ne bi :)

ja neznam kako vozis,sta sipas i kako meris tu potrosnju,ALI

kod mene je potpuno isti auto 3.0d 160kw(automatik),evo skoro godinu dana u vlasnistvu.Svako sipanje do cepa i ponistavam mali sat na nulu.Dolijem opet do cepa i podelim koliko litara je stalo sa predjenom kilometrazom.

NIKAD,ali NIKAD mi nije spustio ispo 8.1L i to najstrasnije mrtve voznje 50-60 po ogranicenju bez ikakvog stajanja i guzve.

Auto put 120-150km/h 10.5L

I ovde kod mene kreni stani,upali ugasi 12-13L

 

Nemam nijedan razlog da izmisljam,kao sto sam pisao i za e39 530d da mi trosi,najnize izmereno 5.3L, na auto putu 6.5L,po gradu 8-9L.

Zato e39 necu nikad prodati jer je najbolji auto svih vremena....

Edited by miksa
Link to post
Share on other sites
6 minutes ago, miksa said:

druze,meni da je ta potrosnja ja nista pipao ne bi :)

ja neznam kako vozis,sta sipas i kako meris tu potrosnju,ALI

kod mene je potpuno isti auto 3.0d 160kw(automatik),evo skoro godinu dana u vlasnistvu.Svako sipanje do cepa i ponistavam mali sat na nulu.Dolijem opet do cepa i podelim koliko litara je stalo sa predjenom kilometrazom.

NIKAD,ali NIKAD mi nije spustio ispo 8.1L i to najstrasnije mrtve voznje 50-60 po ogranicenju bez ikakvog stajanja i guzve.

Auto put 120-150km/h 10.5L

I ovde kod mene kreni stani,upali ugasi 12-13L

 

Nemam nijedan razlog da izmisljam,kao sto sam pisao i za e39 530d da mi trosi,najnize izmereno 5.3L, na auto putu 6.5L,po gradu 8-9L.

Zato e39 necu nikad prodati jer je najbolji auto svih vremena....

Kod mene je manuelac i  motor je M57N 3.0. 160kw fl sipam samo na petrolu . 

Link to post
Share on other sites
1 minute ago, Mirsad said:

Kod mene je manuelac i  motor je M57N 3.0. 160kw fl sipam samo na petrolu . 

kao i kod mene 160kw M57N 306D2 2005 FL(restyiling),automatik,sipam samo na Lukoil-u, i e39 mi je automatik M57 306D1 142kw

saltac moze da ustedi u odnosu na automatika,ali to mi bas mala potrosnja,super ako je tako

Link to post
Share on other sites
2 minutes ago, miksa said:

kao i kod mene 160kw M57N 306D2 2005 FL(restyiling),automatik,sipam samo na Lukoil-u, i e39 mi je automatik M57 306D1 142kw

saltac moze da ustedi u odnosu na automatika,ali to mi bas mala potrosnja,super ako je tako

Bogami ovi motoeini trose bas malo . Jaran mi ima x6 iati motor trosi do 2 l vise od mene samo sto je automatik . I servise mi tako rece saltac manje trosi 😁

Link to post
Share on other sites
2 hours ago, StunterSM said:

Meni e39 karavan 525d manuelni  trosi manje od e92 320d automatika. Uzas :D

Iskreno ja sam.vozio prije alfu 156 2.0ts 110kw trosi 12l benzina . Pa mi sad ovolika  mrcina trosi 7-8 . Ja presretan . 😁

Link to post
Share on other sites
14 hours ago, miksa said:

ja sam na dosta primera kod servisera da MAF(protokomer) raskace skroz i traze problem na M57 3.0d motoru.

Nije toliko vitalni deo da je neophodan da bi taj m57 radio kako treba. Bez njega uhvati srednju vrednost i ide bez problema...

Slazem se da treba da ga imas na autu i da treba auto da radi sa njim,ali kazem iz "iskustva" drugih da i bez njega auto nema nikakve smetnje...

Daj boze da resis problem sa protokomerom,ali verovatno nesto drugo pravi problem.

 

BTW. ako stignem veceras na X-a da zakacim inpu,slikacu isti taj ekran sa analognim vrednostima,cisto da imas reper kako je kod mene. Sve je ispravno i radi kako treba...pu pu pu (da ga ne ureknem)

Hajde ako stignes da postavis sliku INPE sa vrijednostima MAFA. Hvala

Link to post
Share on other sites

Meni sa novim prelivnim crevima, vakumima novim i protokomerom i brdom stvari koje sam odradio varira od 7.5 do 8 po gradu 5.0 do 5.4 otvorene. A po novcaniku sam zakljucio da bord malo je*e u mozak haha

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, NikNS said:

Meni sa novim prelivnim crevima, vakumima novim i protokomerom i brdom stvari koje sam odradio varira od 7.5 do 8 po gradu 5.0 do 5.4 otvorene. A po novcaniku sam zakljucio da bord malo je*e u mozak haha

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 

ja sam pratio po lampici rezerve kad se upali koliko naspem i koliko pređem KM, i meni je po toj racunici i bordu  u malo razlika ? jednom sam bio na mrtvoj rezervi na cesti nigdje pumpe , bord pokazuje da mogu preci jos lupam 100km , vozi vozi ja se utrtio lagan gas veci stepen prenosa bord varira dize spusta , bogme sam ga naveno negdje na slagacu 70km da mogu naleti pumpa ja sipo do cepa kad sam preracunao ispada da sam mogao po njegovom voziti , jeste da je rizik ali u nuzdu ;) , ipak sve zavisi o tezine noge , kao vozis i guzve pogotovo gradske ! naravno i stanja samog vozila ;) 

Link to post
Share on other sites
9 hours ago, miksa said:

Ispunjavam obecanje,nisam stigao ranije

Untitled2bc9f3c24fbc01a9.th.jpg Untitled118e2540493e10f59.th.jpg Untitled246c7707ff5bd6ae8.th.jpg

ma po meni i ovaj tvoj je Air -mass los !!!! on kad je dobar na toplo ne smije da prelazi 20 !

Link to post
Share on other sites