Senzor nivoa ulja


Recommended Posts

Nebih mogao da ovo nazovem pitanjem ali me bas zanima misljenje strucnjaka.

2 god vozim E64 N42 motor. Kad upalim auto zuta lampica ostaje da gori par sekundi i onda se ugasi. (kazu da je problem senzor nivoa ulja).

E sad, ja sam to prihvatio kao tako i posto je pritisak dobar nisam htio da diram. Moram da naglasim da je u njemu cijelo vrijeme bio Castrol.

Znao sam de se falsira ali nisam znao sta da kupim pa sam se na kraju odlucio za Castrol u onoj BESAVOJ nadi da sam ja mozda taj SRETNIK koji ce dobiti pravo ulje.

Ali OK nije to sad bitno, ono sto zelim da kazem i pitam za misljenje je slijedece, prije 3 dana sam nasuo skoro 2L ulja, nisam vise htio Castrol a nisam hrio ni da mijenjam komplet ulje.

Namjera je bila da pomijesam ulje, i gle cuda, evo 3 dana vozim a senzor nivoa ulja se vise ne pali.

Da li je moguce da senzor nivoa ulja reaguje na viskozitet ili tako nesto. Znam da zvuci glupo, ali naprosto nemogu a da ne vjerujem vlastitim ocima.

Mogu prihvatiti da Castrol koji sam sipao uopste nije sinteticki (ko zna sta je), pa da sam ja dodavanjem ovog Svabskog ulja popravio kvalitet.

Ali ne mogu prihvatiti mogucnost da se senzor koji 2 god ne rdi sad odjednom popravio sam od sebe.

Mnogo sam citao o ovome ranije jer mi je auto nenormalno trosio ulje, ali nigdje nisam naisao na to da senzor nivoa ulja prepoznaje kvalitet ulja.

Ima li neko neku pametnu ideju sta bi moglo biti u pitanju.

Hvala.

Link to post
Share on other sites

Kolega ima 316 e46 restyle, sa valvetronikom, i njemu par sekundi gori zuta lampica ali mu je motor perfektan, par godina ima auto i bez potrosnje ulja mu je, video sam da sipa Mobil u njega. Ono sto ja mogu da ti preporucim je Motul, ja sam sipao Xcess 8100 5w-40 u mom M54 motoru i vec 1500km gram ulja ne fali. Narucio sam direktno iz Emass company, uvek tamo narucujem ulja za sve moje automobile i nemam zamerke, ulje predobro, pogledaj testove na netu i videces da je Motul pri vrhu, ako ne i najbolji trenutno. Jeste malo skuplje, oko 1200din litar, ali sto je sigurno, sigurno je. 

Link to post
Share on other sites

Hvala na savjetima,

Ni Mobil ni Motul nema u mom kraju ali to sad nije ni bitno, ja sam nasuo neko Njemacko "Wurth".

Inace, Cstrol Edge je trosio 1l na oko  200km sto je realno NEVEJROVTNO, motor odlicno radi, ne pusi, necuje se.

, ne pusta ulje. Kao da ulje nestaje iz njega. Doduse kad se lagano vozi nako vrijeme pa se naglo da VECI GAS 5000RPM po nagore, onda izbaci malo dima.

Kao daje dizel.

Inace, cuo sam (ako je vjerovati) da se Castrol puni u Modrici.

 

p.s.

Da li je moguce da je motor u toliko losem stanju da trosi 0,5l ulja na 100km a da ne daje nikakve znake LOSEG MOTORA.

Da nije moj i da neznam koliko ulja trosi, rekao bih da je ODLICAN.

Link to post
Share on other sites

Ma na iberu trosi ulje, el ste citavi..mora se javim, nmg da gledam ovu sramotu

Pola litra na 100 km..

Skini crevce koje ide preko usisne grane i zaviri u njega, vidi ima li ulja unutra.

Link to post
Share on other sites

hahaha, @dredger, nisam rekao da ide NAJBOLJE. Nego da se ne cuje nikavo lupkanje zveckanje isl. Motor je potpuno TIH.

@La Haine, pogledacu sutra pa cu javiti (ako budem znao koje je to crijevo).

 

Link to post
Share on other sites

Digli ste me iz jazbine da mu izmerim kompresiju i ujedno zamenim svecice. Auto je star 17 godina i jedan mesec, potrosnja ulja je 0, sta god mu sipam, motor famozni N42

Stavka na cilindru 6 je drugi cilindar, ponovljeno merenje jer nisam lepo usrafio manometar duboki su kanali prilicno.

Uzivajte

CAM00131.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

@dredger

Moram te razočarati, još je živ i nema nikakvih promjena. Ništa od POGAČICA.

Samo sam prešao na jeftinije ulje. Da bar ne dajem pare LOPOVIMA za falš ULJE.

 

Znači:

- Motor normalno pali, normalno vuče, prilično je tih i miran.

- Motor ne pušta ulje (ako negdje pušta onda je to zanemarivo).

- Crijece od iberlaufa koje pominje @La Haine nisam uspio pronaći ali sam skidao poklopac od ulja i vadio mjerac nivoa ulja. (nema nikakvog dima).

- Na većim obrtajima motora, izlazi sivi dim iz auspuha (ne mnogo).

- Motor ne gubi tečnost za hlađenje.

- Motor troši 1L ulja na 200-250KM.

 

 

Link to post
Share on other sites