BME e91 promenljivi obrtaji u leru...


Recommended Posts

Pozdrav svima, moje ime je Haris. Kupio sam pre dve nedelje bmw e91 320d 177ks manualac 2007.godiste i sad za sad sam prezadovoljan, s obzirom da sam do pre dve nedelje vozio auto sa 90ks :) 

Jedina stvar koja me malo buni kod njega je sto su mu obrtaji promenljivi kada je na ler gasu, a narocito kada je automobil nezagrejan. Obrtaji variraju od 750 do 850. Bio sam na dijagnostiku i tu je pokazalo samo gresku sa grejacima gde je masjtor nakon provere uvideo da je kvar u releju i to je zamenjeno. Istog dana sam zamenio i usisnu granu jer je bila katastrofa. Inace, bmw vuce ekstra, ne gubi snagu, odlicno ide. Mali servis radim za nekih mesec dana pa cu videti je li problem zbog filtera. Ima li neko predstavu o cemu se radi i je li se susretao sa slicnim problemom? Hvala svima i veliki pozdrav za sve fanove bmw-a :)

Link to post
Share on other sites

Sada sam zaboravio kako se to tacno zove ali to se mnogima desava i tako mozes da vozis zauvek. Ali nemoj da se uzdas u mene sacekaj one koji to stvarno znaju.

Inace kupio si tzv. "najgori motor" imam isti zato ti pisem. Ako mozes da saznas da li je radjen veliki servis itd???? To bi bilo super.

Posto su oni poznati po pucanju lanca. A onda je cao ceo motor. Tako da ako mislis duze da ga vozis a nisi siguran kakav je lanac i koliko auto ima KM onda ne bi bilo lose da spremis 600-800e za veliki servis.

Edited by marko13
Link to post
Share on other sites

Auto je uvezen iz italije, kupljen na ime kupca tako da od informacija znam kiliko i ti :( snimao sam zvuk prvog paljenja motora ujutru i jedan majstor mi je rekao da se malo kao primecuje zvuk lanca, ali to traje delic sekunde i kao mogu da ga teram jedno vreme ali da se pripremim polako i za veliki servis, i naravno odradicu ga.

Kontam da je neka sitnica u pitanju ali me nervira. Idem za vikend kod majstora da ga malo preceslja :)

 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...