Mali servis f30


Recommended Posts

Pozdrav ljudi... Poprilično sam nov na forumu i u svetu BMW pa mi je potrebna vaša pomoć... Vreme mi je za mali servis. Sa obzirom da je istekla garancija, da li vredi ići u ovlašćeni servis ili se može odraditi bilo gde... Hvala unapred... 

Link to post
Share on other sites

mozes bilo gde , uglavnom kada prodje garancija svi idu na jeftinija mesta , samo budi siguran u majstora mada u malom servisu nema sta da zezne ali bilo bi ti dobro da znas tog majstora od ranije ...... preporucujem ti takodje da sam izaberes marke delova i kupis pa odneses majstoru da ti on ne kupuje i ne izabira neke losije marke, neka ti majstor sve od delova sto menja ostavi u gepeku da se uveris da je zamenio filtere i kaiseve ....(sta vec menjas)  . srecno 

Edited by scorpyon
Link to post
Share on other sites
14 hours ago, scorpyon said:

samo budi siguran u majstora mada u malom servisu nema sta da zezne ali bilo bi ti dobro da znas tog majstora od ranije

Tako sam i ja mislio da ne moze da se zezne, poznat BMW majstor u NS-u, ukratko naplaceni mi bosch filteri, i original ulje, dobio kinesko ulje, filteri kineski, onaj od ulja se raspao, pcv filter koji je na racunu uopste nije ni imao u kucistu vec sam isao bez njega... I da napomenem servis sam radio presao jedva 4000 auto klepece ko lud razbio ulje postalo ko voda... Tako da samo preporuka od prijatelja.

Link to post
Share on other sites
5 hours ago, NikNS said:

Tako sam i ja mislio da ne moze da se zezne, poznat BMW majstor u NS-u, ukratko naplaceni mi bosch filteri, i original ulje, dobio kinesko ulje, filteri kineski, onaj od ulja se raspao, pcv filter koji je na racunu uopste nije ni imao u kucistu vec sam isao bez njega... I da napomenem servis sam radio presao jedva 4000 auto klepece ko lud razbio ulje postalo ko voda... Tako da samo preporuka od prijatelja.

Živo me zanima koji je to servis? Imam neku ideju ko bi se bavio time, ali ne želim da brzam i nepravedno optužujem.

U ime svih nas koji smo iz Novog Sada, a u cilju da niko više ne bude prevaren, molim za podatak koji je to servis.

Hvala

Link to post
Share on other sites

Pa em sam imao lose iskustvo em sam mnogo prica cuo u koje sam se uverio. Cizmic servis na Klisi. Ne mogu da tvrdim mozda moj auto njima star pa onda su u fazonu ko ga jebe ali ja ne volim da neko pravi budalu od mene, naravno nisam hteo da idem na taj nivo vec sam lepo istocio ulje koje je voda, i onda roknuo pravilno ulje i filtere stavio kvalitetne i evo auto presao 12000 ide na sledeci mali servis. Ili ga radim sam ako imam uslove, ili lepo Zoran mehanicar iz Kamenice poznatiji kao Pribil ili Prodanovic... Sa momcima sve najbolje i utisci su jako pozitivni za oboicu. Pozdrav :)

Link to post
Share on other sites
5 minutes ago, NikNS said:

Ne mogu da tvrdim mozda moj auto njima star pa onda su u fazonu ko ga jebe ali ja ne volim da neko pravi budalu od mene

VIdi lepi, ta prica meni ne pije vodu. Svakome je njeogv auto ono sto ima. I nije mu bio star novac kada ga je dobio. Sam neka kaze necu da radim matore automobile. Ako su uzeo lovu, odradi ga profi. To sto je nekome malo para nesot, nekome je to puno para. Da ne kazem sve. 

Srpska posla :/ 

Link to post
Share on other sites

Sve sve bato al kad je skinut sraf i krenulo da siklja odozdo ko voda retko, i onako tesim sebe kazem mehanicaru ej kupio sam swag pcv filter, ovaj sto je menjao ulje je menjao i njega al daj da zamenimo iako je proslo samo 4hiljade, mi otvaramo kuciste pcv-a kad ono nema ga uopste :D Znaci neverica, nisam hteo gubiti zivce i pizdeti boze moj, znam gde vise ne idem i prijateljima uglavnom kazem gde se moze gde ne i milina :)

Link to post
Share on other sites
18 hours ago, Thomas95 said:

Hvala na savetima. Mislio sam da naručim filtere na silux.rs. Vidim da su veoma povoljne cene a imaju i BMW ulje... 

I ja Silux mogu da preporucim iz licnog iskustva. Imaju solidne aftermarket filtere i ostale potrosne stvari. 

Inace definitivno ne treba stedeti kod izbora ulja kod BMW-a. Samo provereno i sto kvalitetnije!

Edited by Elvir
Link to post
Share on other sites
I ja Silux mogu da preporucim iz licnog iskustva. Imaju solidne aftermarket filtere i ostale potrosne stvari. 
Inace definitivno ne treba stedeti kod izbora ulja kod BMW-a. Samo provereno i sto kvalitetnije!
Motul cujem da je generalni uvoznik ulja tako da garantuju autenticnost, ja ulje nabavljam u Kit Komercu Castrol Edge za dizele u mom slucaju i nisam imao problema skoro sam gledao filter ulja posle 11000 deluje skroz ok, tako da kod njih uzimam i to ulje i filtere heingst izvinjavam se ako sam lose napisao. Malo je teze naci castrol kao sto oni imaju da nije pretakan negde na jugu... Selenia koju koristimo u Firmi za sluzbena vozila je lepo resila cep jer se otvara ko konzerva i ima jos par dodataka na samom cepu pa je dosta lakse videti da je autenticno. Jedino swag pcv filter koristim i pokazao mi se super. Mnogi kazu da Filtron sad radi dobre filtere jer su pod licencom Manna ali nesto bas ne verujem da je to takav kvalitet mozda je to samo moj trip.

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Aj filtere vazduga, klime moze covek da ustine. Ali filter ulja u samo ulje treba paziti!

Evo ja od 2005god u svim kolima u porodici i motoru koristim motul koji kupujum u Mass-u i uvek sam bio zadovoljan.

Vec sam pisao Castrol ne bih sipao da mi ga daju dzabe! Posto je kocka i verujem vece sanse da zabodes neki fals nego pravi.

Link to post
Share on other sites
Aj filtere vazduga, klime moze covek da ustine. Ali filter ulja u samo ulje treba paziti!
Evo ja od 2005god u svim kolima u porodici i motoru koristim motul koji kupujum u Mass-u i uvek sam bio zadovoljan.
Vec sam pisao Castrol ne bih sipao da mi ga daju dzabe! Posto je kocka i verujem vece sanse da zabodes neki fals nego pravi.
Jednom sam video castrol sa plavim cepom sto castrol nikad nije imao a na tu bocu ide sivi ili crveni haha

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Stvarno nikada nisam ulazio u to. Stvarno nemam zivaca da ja ispitujem razlike original/fals da lupam glavu, ispitujem, pamtim i opet su vece sanse da si kupio fals.

Ma zaboravi, necu ni da pokusam. Uvek bih radje sipao neko original ulje sa pumpe (sem Knez Petrol tamo ne valja ni tecnost za staklo) nego taj satro Castrol.

Link to post
Share on other sites

Da je samo sala. Radili su jedno testiranje u SAT emisiji. Uzeli tecnost za stakla sa 20 razlicitih pumpi.

Odneli sve na ispitivanje, ubacili u zamrzivac. Od 20 tecnosti samo je sa Knez Petrola zamrzlo na dosta manjoj od deklarisane vrednosti.

E sad zamisli samo koji je kvalitet ulja koje prodaju. Za gorivo su poznati kako je dobro. Cak su ih zvanicno nekiliko puta hvatali da im je gorivo na pumpama svercovano, bez onih markera i nikom nista. A da ne pominjem one afere sa svercom preko kosova iz Insajdera.... Tako da... tamo ni tecnost za stakla...

Link to post
Share on other sites
Da je samo sala. Radili su jedno testiranje u SAT emisiji. Uzeli tecnost za stakla sa 20 razlicitih pumpi.
Odneli sve na ispitivanje, ubacili u zamrzivac. Od 20 tecnosti samo je sa Knez Petrola zamrzlo na dosta manjoj od deklarisane vrednosti.
E sad zamisli samo koji je kvalitet ulja koje prodaju. Za gorivo su poznati kako je dobro. Cak su ih zvanicno nekiliko puta hvatali da im je gorivo na pumpama svercovano, bez onih markera i nikom nista. A da ne pominjem one afere sa svercom preko kosova iz Insajdera.... Tako da... tamo ni tecnost za stakla...
Ma i zvake proverim, izduva mi guma prodjem pored Kneza ko Floyd vozim na felni hahahahaha

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
2 hours ago, marko13 said:

Da je samo sala. Radili su jedno testiranje u SAT emisiji. Uzeli tecnost za stakla sa 20 razlicitih pumpi.

Odneli sve na ispitivanje, ubacili u zamrzivac. Od 20 tecnosti samo je sa Knez Petrola zamrzlo na dosta manjoj od deklarisane vrednosti.

E sad zamisli samo koji je kvalitet ulja koje prodaju. Za gorivo su poznati kako je dobro. Cak su ih zvanicno nekiliko puta hvatali da im je gorivo na pumpama svercovano, bez onih markera i nikom nista. A da ne pominjem one afere sa svercom preko kosova iz Insajdera.... Tako da... tamo ni tecnost za stakla...

Ma ja sam cuo dosta grdjih stvari sa gorivom sta rade. Nego mi je bas bilo ql poredjenje :D hostapleri ... kako ih bije los glas, znas kada ne znam ko sipa tamo ...

Link to post
Share on other sites
Ma ja sam cuo dosta grdjih stvari sa gorivom sta rade. Nego mi je bas bilo ql poredjenje [emoji3] hostapleri ... kako ih bije los glas, znas kada ne znam ko sipa tamo ...
Ja sam skoro video lika sa novom X4kom u prolazu toce mu. Srce me zabolelo

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Moja firma je godinama tamo sipala. Pao gazda na pricu o jeftinijem gorivu i plinu.... jbg. A to sto je njihovog plina trosio 20% vise nego negde drugde...

Sada smo na onom kako se vec zove EuroPetrol. Neki zeleni zmaj im je logo.

Pre koju godinu su i njih nagazili da su prodavali primarni benzin umesto bezolovni, nekima su izgoreli klipovi/ventili.

Tako da svi muljaju ali Knez je pobednik!

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Pozdrav ljudi, nije me bilo dugo na forumu ali s obzirom da sam ja zapoceo temu red je da napisem kako sam prosao sa malim servisom.

Otisao sam kod proverenog majstora koji odrzava dosta novih automobila i radi male i velike servise velikom broju gasterbajtera sa relativno novim automobilima. Filteri su bili njegovi Delphi, sva cetiri ukupno 8000din, a BMW ulje sam ja narucio i kostalo me 6000din. Za ruku mi je uzeo 2000din tako da sam prosao dobro, ali avaj... 

Preuzeo sam auto iz servisa, krenuo kuci i na putu izbacio mi je gresku  '' pritisak ulja u motoru suvise nizak.Odmah zaustavite vozilo" kad se nisam slogirao... 

Petak 14h ja kasnim na posao, sledi vikend treba mi auto. Nzm sta da radim. Zovem servisera: dovezi ga odmah ili u ponedeljak, a ja kako cu ne smem da ga upalim.

Odem na posao i ostavim do ponedeljka, u ponedeljak ga uplaim ne prikazuje gresku. vozim ga u servis, skidaju filter i ustanove da je filter usrafljen krivo. Na kraju je sve ispalo kako treba ali sam ja tanji sa zivcima. Toliko o odlasku kod obicnog servisera ili ovlascenog.

Link to post
Share on other sites
Pozdrav ljudi, nije me bilo dugo na forumu ali s obzirom da sam ja zapoceo temu red je da napisem kako sam prosao sa malim servisom.
Otisao sam kod proverenog majstora koji odrzava dosta novih automobila i radi male i velike servise velikom broju gasterbajtera sa relativno novim automobilima. Filteri su bili njegovi Delphi, sva cetiri ukupno 8000din, a BMW ulje sam ja narucio i kostalo me 6000din. Za ruku mi je uzeo 2000din tako da sam prosao dobro, ali avaj... 
Preuzeo sam auto iz servisa, krenuo kuci i na putu izbacio mi je gresku  '' pritisak ulja u motoru suvise nizak.Odmah zaustavite vozilo" kad se nisam slogirao... 
Petak 14h ja kasnim na posao, sledi vikend treba mi auto. Nzm sta da radim. Zovem servisera: dovezi ga odmah ili u ponedeljak, a ja kako cu ne smem da ga upalim.
Odem na posao i ostavim do ponedeljka, u ponedeljak ga uplaim ne prikazuje gresku. vozim ga u servis, skidaju filter i ustanove da je filter usrafljen krivo. Na kraju je sve ispalo kako treba ali sam ja tanji sa zivcima. Toliko o odlasku kod obicnog servisera ili ovlascenog.
Sve vise mislim da se isplati kupiti dve rampe i brate mili ko ludi ameri dignes na parkingu ispustis sve sipas novo i miran si.

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Thomas95 said:

Pozdrav ljudi, nije me bilo dugo na forumu ali s obzirom da sam ja zapoceo temu red je da napisem kako sam prosao sa malim servisom.

Otisao sam kod proverenog majstora koji odrzava dosta novih automobila i radi male i velike servise velikom broju gasterbajtera sa relativno novim automobilima. Filteri su bili njegovi Delphi, sva cetiri ukupno 8000din, a BMW ulje sam ja narucio i kostalo me 6000din. Za ruku mi je uzeo 2000din tako da sam prosao dobro, ali avaj... 

Preuzeo sam auto iz servisa, krenuo kuci i na putu izbacio mi je gresku  '' pritisak ulja u motoru suvise nizak.Odmah zaustavite vozilo" kad se nisam slogirao... 

Petak 14h ja kasnim na posao, sledi vikend treba mi auto. Nzm sta da radim. Zovem servisera: dovezi ga odmah ili u ponedeljak, a ja kako cu ne smem da ga upalim.

Odem na posao i ostavim do ponedeljka, u ponedeljak ga uplaim ne prikazuje gresku. vozim ga u servis, skidaju filter i ustanove da je filter usrafljen krivo. Na kraju je sve ispalo kako treba ali sam ja tanji sa zivcima. Toliko o odlasku kod obicnog servisera ili ovlascenog.

Ne sekiraj se, ja sam josh gore proshao u OVLASHTENOM servisu, tj Delti. Kod njih nikad vishe, ni pod razno.

Link to post
Share on other sites