MF volan 2004 318d karavan


Recommended Posts

ponosni vlasnik 318d :) I treba mi mala pomoc oko kodiranja MF volana.

upitanju je 2004 318 disel, na spulni ima dzek sa pinovima, samo treba da se koduju komande da rade

e46 je dosao bez MF funkcija, pazario sam komande, skinuo airbag I udzekovao komande, ali ne rade.

I treba mi mala pomoc, u ncs expert koji modul kodujem za MF komande?

 

Link to post
Share on other sites

znaci ipak moram malo instalacije da radim….

kod mene je bio trokraki volan bez komandi, dokupio komande i ugradio, ali u opste ne rade, ne svetle. kad odradim cluster test sve svetla popali pa I cruise control zelenu ikonicu upali, pa sam mislio da je samo do kodiranja (da se osposobe mf funkcije)

Link to post
Share on other sites

Samo na vozilima gde je fabricki volan sa komandama moze po sistemu plugNplay, na ostalim mora povezivanje. S obzirom na to da si se predstavio kao DIY ljubitelj, tebi ovaj posao nece biti problem. ?

Link to post
Share on other sites

ma nije to frka :) nego me muci to sto vec vec postoji dzek, spulna, a komande mi ni ne svetle, a po video-u samo se odradi instalacija i to bi trebalo da radi, barn da raazumem :)

 

Link to post
Share on other sites
31 minutes ago, bycile said:

ma nije to frka :) nego me muci to sto vec vec postoji dzek, spulna, a komande mi ni ne svetle, a po video-u samo se odradi instalacija i to bi trebalo da radi, barn da raazumem :)

 

Nisi ti pogledao video?

Link to post
Share on other sites
40 minutes ago, bycile said:

ma jesam, i jos ranije sa gledao taj video, mogu ja da ispratim video pa da oradim isto, nego da ne zajebem nesto :)

Mozes i da oteras kod nekog krstenog elektricara, nece ti puno uzeti za to ... 20-30 evrica ... 

Link to post
Share on other sites