Nadogradnja opreme


Recommended Posts

Od F serije, BMW je uveo zanimljiv nachin za razne nadogradnje opreme.

Ukoliko imate sve relevantno od hardvera za neku dodatnu opremu, a ona je samo softverski zakljuchana, mozhete da odradite nadogradnju po znatno nizhoj cijeni, i to sami.

Za ovo vam treba E-Sys program, i morate da kupite kod za nadogradnju (FSC) od BMW-a. Ne mozhete ga kupiti direktno, ali ja sam recimo kupio preko https://www.hubauer-shop.de

Izuzetak od ovoga su nadogradnja mapa, koje koriste znatno jednostavniji FSC kod koji mozhe da se crackuje, imate raznih FSC generatora free na netu, provjereno radi, sam sam kod sebe nadogradio mape.

Spisak nadogradnje opreme za koju vam treba FSC kod koji ne mozhe da se crackuje:

  • NBT
    • 006F - Satellite Tuner
    • 009C - BMW Apps
    • 009E - iSpeech
    • 009F - TTS
    • 00A0 - Navigation system Professional
    • 00DE - Navigation system Professional
    • 00E5 - M Laptimer
  • NBT EVO ID4
    • 006F - Satellitentuner
    • 009C - BMW Apps
    • 009E - iSpeech
    • 009F - TTS
    • 00A0 - Navigationssystem Professional ECE / US
    • 00E5 - M Laptimer
    • 00F0 - EVO ID4 Navigation
    • 0143 - Apple CarPlay
    • 016E - Speech NLU
    • 016F - Speech TTS
  • NBT EVO ID5/ID6
    • 006F - Satellitentuner
    • 009C - BMW Apps
    • 009E - iSpeech
    • 009F - TTS
    • 00A0 - Navigationssystem Professional ECE / US
    • 00E5 - M Laptimer
    • 00F0 - EVO ID4 Navigation
    • 0143 - Apple CarPlay
    • 016E - Speech NLU
    • 016F - Speech TTS
    • 0170 - Component protection
  • KAFAS2
    • 007E SLI
    • 00BE FCW
    • 00BF Pedestrian Protection
  • KAFAS3
    • 011F SLI
    • 013E WWA
    • 013F FCW
    • 0140 LDW
    • 0141 Pedestrian Protection

Ovaj spisak nije konachan, ima josh toga.

Ja sam zhelio da aktiviram SLI (prepoznavanje ogranichenja brzine preko kamere), jer nisam imao to u mome autu, a sav hardver za to sam imao.

Sa E-Sys program prvo dodate novi VO kod u auto, rekodirate sve potrebne module i naruchite FSC kod. Ja sam ga platio 45EUR. Kad ga dobijete, opet sa E-Sys otkljuchate FSC , i to je to, sve radi.

Za ovu nadogradnju su mi u BMW servisu trazhili 350EUR

 

 

Edited by mzex
Link to post
Share on other sites
29 minutes ago, mzex said:

Od F serije, BMW je uveo zanimljiv nachin za razne nadogradnje opreme.

Ukoliko imate sve relevantno od hardvera za neku dodatnu opremu, a ona je samo softverski zakljuchana, mozhete da odradite nadogradnju po znatno nizhoj cijeni, i to sami.

Za ovo vam treba E-Sys program, i morate da kupite kod za nadogradnju (FSC) od BMW-a. Ne mozhete ga kupiti direktno, ali ja sam recimo kupio preko https://www.hubauer-shop.de

Izuzetak od ovoga su nadogradnja mapa, koje koriste znatno jednostavniji FSC kod koji mozhe da se crackuje, imate raznih FSC generatora free na netu, provjereno radi, sam sam kod sebe nadogradio mape.

Spisak nadogradnje opreme za koju vam treba FSC kod koji ne mozhe da se crackuje:

  • NBT
    • 006F - Satellite Tuner
    • 009C - BMW Apps
    • 009E - iSpeech
    • 009F - TTS
    • 00A0 - Navigation system Professional
    • 00DE - Navigation system Professional
    • 00E5 - M Laptimer
  • NBT EVO ID4
    • 006F - Satellitentuner
    • 009C - BMW Apps
    • 009E - iSpeech
    • 009F - TTS
    • 00A0 - Navigationssystem Professional ECE / US
    • 00E5 - M Laptimer
    • 00F0 - EVO ID4 Navigation
    • 0143 - Apple CarPlay
    • 016E - Speech NLU
    • 016F - Speech TTS
  • NBT EVO ID5/ID6
    • 006F - Satellitentuner
    • 009C - BMW Apps
    • 009E - iSpeech
    • 009F - TTS
    • 00A0 - Navigationssystem Professional ECE / US
    • 00E5 - M Laptimer
    • 00F0 - EVO ID4 Navigation
    • 0143 - Apple CarPlay
    • 016E - Speech NLU
    • 016F - Speech TTS
    • 0170 - Component protection
  • KAFAS2
    • 007E SLI
    • 00BE FCW
    • 00BF Pedestrian Protection
  • KAFAS3
    • 011F SLI
    • 013E WWA
    • 013F FCW
    • 0140 LDW
    • 0141 Pedestrian Protection

Ovaj spisak nije konachan, ima josh toga.

Ja sam zhelio da aktiviram SLI (prepoznavanje ogranichenja brzine preko kamere), jer nisam imao to u mome autu, a sav hardver za to sam imao.

Sa E-Sys program prvo dodate novi VO kod u auto, rekodirate sve potrebne module i naruchite FSC kod. Ja sam ga platio 45EUR. Kad ga dobijete, opet sa E-Sys otkljuchate FSC , i to je to, sve radi.

Za ovu nadogradnju su mi u BMW servisu trazhili 350EUR

 

 

Imas pm.

Link to post
Share on other sites

Vazhi, odgovorio sam ti. Za pochetak,  nabavi usb kljuch od 64GB (mape su vece od 32GB) i skini relevantne mape za tvoju navigaciju , imash sve mape na https://gpsunderground.com/forum/forum/car-navi-system/car-gps-systems/bmw

Morash da znash tip mapa koje su u tvom autu, imash NEXT, EVO, PREMIUM i HIGH

Da bi saznao koji tip imash, pogledaj ovaj klip https://www.youtube.com/watch?v=qmK-EcjWsjM 

Treba da skinesh Europe mape.

Edited by mzex
Link to post
Share on other sites
14 minutes ago, mzex said:

kablove sam nabavio pre nekog vremena. imam i Enet i K+D CAN. Popodne cu da probam da skinem sve.

 

Link to post
Share on other sites
27 minutes ago, smg said:

Sorry za off, ali to je full bezobrazluk nama omiljenog brenda. Da ti sav HW i onda naplacuje "feature" ... hostapleri ...

Slazhem se potpuno, ali tako je kako je.

Link to post
Share on other sites
2 hours ago, vranjin said:

Nisu hostapleri, naprotiv. Divni su. Nadogradnje su besplatne :) .

Slažem se! Ako su dali svu električnu/elektronsku opremu i instalaciju, dali su sve onima koji umeju da to sami uključe.
Čak je povoljno i za one koji ne umeju, ali odu kod nekog ko ume.

To je, ustvari, odlična vest :)

Link to post
Share on other sites
8 minutes ago, pesimista said:

Slažem se! Ako su dali svu električnu/elektronsku opremu i instalaciju, dali su sve onima koji umeju da to sami uključe.
Čak je povoljno i za one koji ne umeju, ali odu kod nekog ko ume.

To je, ustvari, odlična vest :)

Kao shto rekoh  u prvom postu, neka oprema ne mozhe da se crackuje i taj spisak nije konachan. Neke stvari mogu, kao mape npr, ali gdje se zahtijeva authorization FSC kod, niko osim BMWa ne mozhe da vam da kod, jer mora biti potpisan sa njihovim privatnim sertifikatom. Ne postoji crack, morate da platite. Postoje firme koje prodaju te kodove, kao gore pomenuti hubauer-shop, ali oni su samo posrednici do BMWa, oni u vashe ime shalju njima zahtjev za kod sa vashim VINom. Kod je naravno vezan na VIN.

Edited by mzex
Link to post
Share on other sites
Slažem se! Ako su dali svu električnu/elektronsku opremu i instalaciju, dali su sve onima koji umeju da to sami uključe.
Čak je povoljno i za one koji ne umeju, ali odu kod nekog ko ume.
To je, ustvari, odlična vest [emoji4]
To je bila ironija. Ništa nije besplatno. Ko od nas ima originalni software?

Sent from my SM-N920P using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
On 3/11/2019 at 5:23 PM, mzex said:

Kao shto rekoh  u prvom postu, neka oprema ne mozhe da se crackuje i taj spisak nije konachan. Neke stvari mogu, kao mape npr, ali gdje se zahtijeva authorization FSC kod, niko osim BMWa ne mozhe da vam da kod, jer mora biti potpisan sa njihovim privatnim sertifikatom. Ne postoji crack, morate da platite. Postoje firme koje prodaju te kodove, kao gore pomenuti hubauer-shop, ali oni su samo posrednici do BMWa, oni u vashe ime shalju njima zahtjev za kod sa vashim VINom. Kod je naravno vezan na VIN.

Odavno su BMW sertifikati prevazidjeni pa se moze generisati bilo sta po bilo kom VINu,cak iako auto to nema (retrofit).

Na primer staviti NBT Evo multimediju iz G30 u F10.BMW nikad ne bi mogao da napravi retrofit sertifikate posto se F10 nikad nije proizvodio sa NBT Evo multimedijom.

Kod nas to nije problem,i odradjeno je 10tak komada i bas daje veliki refresh cockpitu.Sa novim sistemom dolazi HD VIM,Apple Carplay,Android auto i mnogo drugih stvari.

BMW se dodatno zastitio od 2016 godine otkad je izasao NBT Evo - naslednik BMW NBT jedinice pa short FSC kodovi vise ne postoje.

Tako da update mapa na NBT Evo multimedijama nece biti tako lak za obicnog hobistu,iako smo ga vec provalili :)

 

Link to post
Share on other sites

Za NBT evo 5 i 6 to stoji, nema vishe kratkog FSC koda, i za sada nema cracka. To shto prichash za NBT multimediju retrofit,  ti ju retrofituejsh sa njenim VIN kodom,  dakle iz nekog auta koji ju je vec imao i taj VIN je whitelisted za nju. Shto se tiche punih FSC kodova, niko ih ne mozhe generisati osim BMW-a, ne postoji crack. Ja sam tu odiseju vec proshao, i na kraju sam kupio FSC kod za SLI retrofit od BMWa i uradio sam retrofit, sve za 45 EUR.

Link to post
Share on other sites

NBT Evo ID5 i ID6 odavno je provaljen kao i najnoviji MGU,samo sto resenje nije javno dostupno.

NBT i NBT Evo retrofit radimo iskljucivo za VIN u koji se ugradjuje,a ne "whitelist" VIN sa glupim emulatorom.

Mozemo generisati kodove i za KAFAS kamere,za NIVI sisteme kao i za DME upgrade na primer JCW kod MINI-ja.

 

Link to post
Share on other sites