Recommended Posts

Imam problem sa bmw e46 320d i dijagnsotikom.

Kada se skopča dijagnostika ne može se ući u svaki segment podešavanja; mogu se viditi neke greške ali npr. ne može se ući u modul da se ugasi lampica airbega, itd.

Majstor je pokušao zamjeniti neki modul  (skinuli sa drugog bmw-a) ali nije do toga bilo. Rekao je da vjerovatno ima više tih modula pa jedan od njih ne radi.

Vozio sam kod drugog majstora i nisu mi znali riješiti problem, ili neće da se cimaju.


Zna li neko do čega bi moglo biti, neka sugestija bi značila šta da se radi pa bih pokušao majstora nagovoriti da to pogleda?


Hvala.

Link to post
Share on other sites

Pa upravo to shto ti je rekao majstor, ne mozhe da komunicira sa nekim modulom. Znash li koji je modul?

Kad prikachish dijagnostiku, ona pokushava da komunicira sa svakim modulom u autu preko canbusa. Ukoliko je neki modul nedostupan, ili je do samog modula, ili negdje gubi kontakt u instalaciji.

Link to post
Share on other sites

Kaže majstor da je to sizifov posao, da nije lako to naći. Treba cijelu mrežu pretražiti. Predlaže mi da nađem nekoga ko "u dušu" poznaje bmw.

Najgore je što nemam u okruženju majstora koji bi mi to riješio.

 

Link to post
Share on other sites

Zato i neće ljudi da se petljaju. Koje module možeš a koje ne možeš da vidiš na dijagnostici? Možda nam to nešto pomogne.

 

Sent from my SM-N920P using Tapatalk

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites