Style 244 na e46?


Recommended Posts

1. Ima li neko iskusva mogu li style 244 17" 7.5j et20 na e46 krompiras 2004 bez nekih modifikacija?

Trenutno su na autu style 156 16" 7j et34 sa gumama 205x55

 

2. Ako mogu, koje dimenzije guma da vijam : 215, 225 sa 45 ili 50 ... uzmite u obzir da auto ne planiram da spustam, vozim na nasim "extra" putevima svakodnevno ...

 

Po kalkulatorima sa neta style 244 bi bile oko 2cm isturenije od trenutnog setapa ... To mi se ovako na nevidjeno cini mnogo ... Iako volim da tocak nije uvucen.

 

Hvala svim konstruktuvnim komentatorima unapred!

 

Sent from my ONE E1003 using Tapatalk

 

 

Link to post
Share on other sites

Stavili smo kod prijatelja zimus 17 7.5 et25 nazad s gumama 225/45 i bilo je prilicno napeto, ne znam bas sta bi se desilo da se optereti, zavisi i od kalupa gume, razlikuju se jako, et 20 je jos 5mm napolje, mislim da ti nije pametno, a ne moze biti ni lepo...

Link to post
Share on other sites

https://www.bmw-syndikat.de/bmw-syndikat/homepage/felgen-bilder-marken.asp?G_HERSTELLER=0&G_FAHRZEUG=E46&G_ZOLL=17

Ovde imas brdo slika za 17, sa raznim sirinama, i offset-ima, pise i dimenzija gume i dal ima distancere ili nema, pa uporedi sa tim sto hoces. . .

Link to post
Share on other sites

Ja sam vozio BBS RS 17", et20, 8J, sa 205/45, na m vesanju, i nije kacilo. Jeste nategnuto, ali moze da se vozi ?

c7ee5605c2413bcc722b4a595b1de94d.jpgd1bfa39cabd70a82a68f647bc4a24f8d.jpg

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk
 

Edited by joca_kg
Link to post
Share on other sites

Ovog sam zagledao sa style 244, ali je taj spusten pa mu je verovatno zato stala felna Plus je mozda i razvlacio blatobrane. Meni se mnooogo svideo :

244-1.jpg 244-2.jpg

244-3.jpg 244-4.jpg

Danas treba da vidim neke style 68, pa ako su u dobrom stanju da ih pazarim. A onda lov na gume ...

Link to post
Share on other sites

Ne treba se zezati. Aj zadnje se nekako ubudze ali frka nastaje sa prednjim. Sve i kada je neko sport vesanje bude frka.

Evo situacija. Sve je na knap, udjes u krivinu nista jako i ako ima uzbrdica, nizbrdo, bilo kakva izbocina dobija udarac i kaci prednje krilo kada je tocak u skretanju 100%.

To ti ne treba.

Link to post
Share on other sites

Joco probaj moje opruge, zalepi ga za patos, moze to jos dole ihaa

Mada, to su bas mali tockovi, mozda 1 cm dobijes samo, 1.5 od oka max 2  :p

Edited by La Haine
Link to post
Share on other sites

Meni je šus pleh izubijan full..a gewinde nisam montirao na navoje pozadi, nego samo opruge hehe, da vidim koliko moze dole :p

Posle sam namestio kako treba jbg, ruzno izgleda kad se pretera

Link to post
Share on other sites