E46 320d tesko pali


Recommended Posts

Imam cudan problem koji se javio pre nekih 3 meseca, vozio auto, parkirao, ugasio, posle pola sata auto vise nije hteo ni da cuje da upali. Verglao, ispraznio akumulator i nista. parkiram u garazi, napunim akumulator probam sutra ista situacija, napunim punovo akumulator i iz treceg pokusaja treceg dana upalio jedva, izbacio gomilu crnog dima ali upali. Od tada kada je auto vruc pali sasvim normalno ali je problem bio taj prvi start dok je hladan morao sam bas dugo da verglam.

Onda se desava sledece da je verovatno kao posledica tog verglanja anlaser otisao pa sam se bacio na posao da ga sam rasturim. Skinem anlaser, vidim sta je problem i odnesem majstoru na remont. U medjuvremenu dok sam cekao da mi majstor sredi anlaser ja skinem grejace i sva 4 proverim na ispravljacu, svi su dobri svi greju lepo, medjutim primetio sam da u trenutku kad dam kontakt lampica se uapli na sekundu za grejace ali glinericom proveravao i nema struje do njih. Razmisljam da mozda zbog lepog vremena 10-15C u plusu pa i ne pali grejace, stize anlaser namestam sve i vracam kako je bilo. Probam da upalim (inace auto nije paljen 3 ili 4 dana) i upalio za sekundu, ko da je nov a ne 300.000km predjenih... sem anlasera ja nista drugo nisam menjao. Taj dan je palio normalno, hladan ili vruc isto skroz, medjutim drugi dan opet krece isti problem, dugo verglanje kad je auto hladan.

Dijagnostiku nisam radio jos uvek, jer sam bio ubedjen da je problem sa grejacima, ali sada posto znam da sva 4 rade ali me jedino buni ta struja sto ne dolazi do njih, mada opet kako je posle montiranja anlasera upalio normalno?
 

Edited by ForumWT
Link to post
Share on other sites
Imam cudan problem koji se javio pre nekih 3 meseca, vozio auto, parkirao, ugasio, posle pola sata auto vise nije hteo ni da cuje da upali. Verglao, ispraznio akumulator i nista. parkiram u garazi, napunim akumulator probam sutra ista situacija, napunim punovo akumulator i iz treceg pokusaja treceg dana upalio jedva, izbacio gomilu crnog dima ali upali. Od tada kada je auto vruc pali sasvim normalno ali je problem bio taj prvi start dok je hladan morao sam bas dugo da verglam.

Onda se desava sledece da je verovatno kao posledica tog verglanja anlaser otisao pa sam se bacio na posao da ga sam rasturim. Skinem anlaser, vidim sta je problem i odnesem majstoru na remont. U medjuvremenu dok sam cekao da mi majstor sredi anlaser ja skinem grejace i sva 4 proverim na ispravljacu, svi su dobri svi greju lepo, medjutim primetio sam da u trenutku kad dam kontakt lampica se uapli na sekundu za grejace ali glinericom proveravao i nema struje do njih. Razmisljam da mozda zbog lepog vremena 10-15C u plusu pa i ne pali grejace, stize anlaser namestam sve i vracam kako je bilo. Probam da upalim (inace auto nije paljen 3 ili 4 dana) i upalio za sekundu, ko da je nov a ne 300.000km predjenih... sem anlasera ja nista drugo nisam menjao. Taj dan je palio normalno, hladan ili vruc isto skroz, medjutim drugi dan opet krece isti problem, dugo verglanje kad je auto hladan.

Dijagnostiku nisam radio jos uvek, jer sam bio ubedjen da je problem sa grejacima, ali sada posto znam da sva 4 rade ali me jedino buni ta struja sto ne dolazi do njih, mada opet kako je posle montiranja anlasera upalio normalno?
 
Bas opsezan spektar problema moze ovo da uzrokuje, na prvu misao dok nisi rekap da si uspeo upaliti sam mislio da je pumpa visokog pritiska ili dizne ali sad posle tog paljenja, relej grejaca, senzor polozaja radilice, alnaser nesto od toga

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
Anlaser nije jer je remontovan i radi lepo. Jel auto treba da pali grejace stalno ili samo kada je napolju hladno?
BMW svaki pali samo ako je temperatura ispod 4 stepena kako sam ja cuo, ali uvek cekam da pogasi lampice cak i vruc kad je pa ne znam tacno. Prvo ti to rokni na dijagnostiku tu moze biti 50 razlicitih stvari, bukvalno i osigurac neki ili relej moze da bude problem

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Resio problem, osigurac crko i relej nije imao struju. I jedva nadjoh 100A osigurac odgovarajucih dimenzija.
Ovaj podatak za -4C nije tacan, pali grejace stalno sem kada je motor vruc, cak ih pali i u voznji ponekad.

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Obrati paznju sad na ovim temperaturama kolko ti gori lampica grejaca i kad padne ispod 4 stepena, primetices. Ne mogu garantovati ali tako sam cuo i primetio sam a ujedno mi je rekao covek u Radulovicu koji mi je menjao grejace. U voznji ih ne bi trebao ikad pregrejao bi motor svaki put, tj ne bi ni primetio ali bi jako brzo habao i grejace i sam motor, nekako mi to nema logike

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Pa glinericom proverio zice koje idu u grejace od releja, kad je auto hladan ujutru (jutros) dam kontakt relej salje struju u grejac prodje nekoliko sekundi cuje se da relej iskljuci i struja se tu prekida, e sad probao sam to isto i kad je auto vruc ali relej ne salje struju u grejace. A sto se tice lampice pa ona se ugasi na tabli posle sekunde ali relej ne iskljucuje u tom trenutku, nisam siguran bas zasto je tako.

 

Za to da ih pali u voznji mi je rekao covek koji je radio dijagnostiku, navodno ih pali kada komp da signal za to i regulise nesto time ali ne znam sta.

 

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Vidi brašo...Das kontakt grejaci se upale, lampica svetli. Kad lampica prestane da svetli verglas. Auto upali, ali grejaci rade jos par sekundi kad je hladno dok motor lepo "sastavi". Fora kod dizela je da auto vergla dok grejac koji ti je kao neka vrsta zarulje aktivan. Ti ako sacekas da relej klikne i onda verglas to ti je u principu kao da palis bez grejaca jer ih taj "klik" deaktivira. 

A dijagnosticara si nasao, kao svecom da si ga trazio. 

Link to post
Share on other sites
Vidi brašo...Das kontakt grejaci se upale, lampica svetli. Kad lampica prestane da svetli verglas. Auto upali, ali grejaci rade jos par sekundi kad je hladno dok motor lepo "sastavi". Fora kod dizela je da auto vergla dok grejac koji ti je kao neka vrsta zarulje aktivan. Ti ako sacekas da relej klikne i onda verglas to ti je u principu kao da palis bez grejaca jer ih taj "klik" deaktivira. 
A dijagnosticara si nasao, kao svecom da si ga trazio. 
Da se nadodam na ovo za verglanje ne daj boze da nece da rokne iz prve jer je hladno, nemoj samo davati kontkt 10 puta da na suvo zagreva ko mutav vec recimo 2 puta pustis grejace pa okrenes kljuc cisto da alnasuje jednom dva put da dobije jos malo smese i sastavice... Mada sve u svemu bitno da si ti jeftino resio problem i da nastavis da se vozikas i uzivas.

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
Vidi brašo...Das kontakt grejaci se upale, lampica svetli. Kad lampica prestane da svetli verglas. Auto upali, ali grejaci rade jos par sekundi kad je hladno dok motor lepo "sastavi". Fora kod dizela je da auto vergla dok grejac koji ti je kao neka vrsta zarulje aktivan. Ti ako sacekas da relej klikne i onda verglas to ti je u principu kao da palis bez grejaca jer ih taj "klik" deaktivira. 
A dijagnosticara si nasao, kao svecom da si ga trazio. 
Haha jbg ali covek resio problem.

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites