Recommended Posts

Pozz ekipa, imam pitanje. Posjedujem navedeno auto i prije mjesec dana je pomiješao vodu i ulje i uradim generalku i sve što treba od brušenje glave motora itd.. Međutim on ponovo pomiješao nakon toga a uložio sam 1000KM u tu generalku. E sada sam uzeo drugi motor i hoću da ga ubacim. E sada, ima li ko od vas iskustva sa tim istim problemom ili sličnim? Siguran sam da je auto pregrijan kod prošlog vlasnika i nema spasa tom motoru. Ima li još kakvih stvari da obavim ili pregledam prilikom zamjene motora da li postoji šansa da je još nešto problem mimo motora? Jer auto je tip top sem tog problema. Drug mi rekao da odnesem računar kod ovih sto remapiraju i da pregledaju da nije čipovan a nije dobro mapiran. Još nekih ideja možda? Pozz

 

Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk

 

 

Link to post
Share on other sites

Majstro sto je sređivao to prvi put kaže da je hladnjak ulja dobar da ga je valjda testirao. Kako pravilno testirati hladnjak? On ako ne valja pomiješa odma a ne nakon 400-700km predjenih?

Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
Majstro sto je sređivao to prvi put kaže da je hladnjak ulja dobar da ga je valjda testirao. Kako pravilno testirati hladnjak? On ako ne valja pomiješa odma a ne nakon 400-700km predjenih?

Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk


Zavisi koliko je pukao pa malo po malo mijesa i na kraj prokuva

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites

Znači isplati se staviti drugi hladnjak ulja pored svega. On je i montirao drugi hladnjak i kaze sve normalno radilo. A ipak znaci to ne mora odma pokazati ako ne valja.

Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Ja ne verujem da je 3.0d pomesao vodu i ulje. 

Jel bilo vode(skrame bele,majoneza,kajmaka i slicnih priloga) na meracu od ulja? Ili si video ulje u prelivnoj posudi?

Ako je u prelivnoj posudi,procurio je hladnjak ulja ili samo O ring izmedju hladnjaka i filtera. 

Evo klip sa yt pa pogledaj

 

Link to post
Share on other sites

I ja sam isto bio u čudu. U motoru je bila voda. Na čepu kada otvoriš bijela majoneza i skroz dole se spusta koliko okom mozes da vidis. A nivo ulja n mjeracu podignut i ulje dobilo čudnu sivu boju od antifriza. Ali eto mjenjam motor pa valjda nece biti problema. A taj stari motor je bio pregrijan.

Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites