E39 problem voda.


Recommended Posts

Zdravo ljudi, imam e39 2,5 benzin, imam problem sa vodom, tj antifriz i grejanje. Kad idem polako po gradu na vrh gasa takoreci grejanje je slabo mnogo a to je sve bilo dok nisam menjao senzor radilice pa skidao jedno crevo ono levo donje na hladnjaku, sada kada mi radi auto duze na leru izbije mi crevo gornje malo, ne znam sta je, dal ja ne umem da ozracim sistem kako treba ili sta ne znam probao sam termostat radi nije zakovao otvara. Grejanje samo kad vozim preko 2,500 obrtaja 3000. Molim ako je neko imao isti problem ili slican neka mi kaze, neko kaze da je problem cep od hladnjaka neko da ne umem da ozracim sistem kako treba i ja mislim da je to.  

Link to post
Share on other sites

Uspeo sam da ozracim sistem, nije stvar majstora stvar je sam uraditi nesto, i pomoci jedan drugoga za sta imamo ove forume i gluposti, da sam hteo da teram kod majstora ne bih pisao ovde na forumu uopste. Vec bih oterao majstor bi me odrao ili bi mi rekao da je pukla glava motora pa skinuo glavu. Problem je samo bio sto su kola bila okrenuta blago nizbrdo pa nisam mogao da ozracim. A to ako je tesko vi koji znate da napisete kako i sta nego napisete idi kod majstora. Sve na mom autu radim sam sto mogu. A ne kao glupan pravo kod majstora da teram. 

Link to post
Share on other sites

Мени се смејали кад сам пре прокоментарисо да мора нека узбрдица,додуше на фб не овде :) Од тада то не помињем,ко ће се расправљати :) 

Link to post
Share on other sites

Pa samim tim logicki kada malo razmisli covek mora hladnjak da bude najvisoksiji blaga uzbrdica da bude, a ja kako parkiram auto je blaga nizbrdica uvek to toliko, tako da sam samo auto okrenuo kontra  :D

A ovi sto su samo za majstore njih ti isti majstori deru kao budale, sve dok covek ne uradi sam nesto za sebe nikad majstor nece da se trudi toliko oko toga kao ti sam za svoje  :)

 

Link to post
Share on other sites
49 minutes ago, Perkestefan said:

Uspeo sam da ozracim sistem, nije stvar majstora stvar je sam uraditi nesto, i pomoci jedan drugoga za sta imamo ove forume i gluposti, da sam hteo da teram kod majstora ne bih pisao ovde na forumu uopste. Vec bih oterao majstor bi me odrao ili bi mi rekao da je pukla glava motora pa skinuo glavu. Problem je samo bio sto su kola bila okrenuta blago nizbrdo pa nisam mogao da ozracim. A to ako je tesko vi koji znate da napisete kako i sta nego napisete idi kod majstora. Sve na mom autu radim sam sto mogu. A ne kao glupan pravo kod majstora da 

Garant su u talu sa majstorom ?

Link to post
Share on other sites

A jes' vala... za ozračivanje, terati majstoru,
za promenu sijalice terati majstoru,
za zamenu metlica majstoru...bušna guma, zvati šlep službu....

 

Lepo je čovek pitao,

Ozračivanje: Provozati da malo dobije temperature, ne da bude radna, već mlak(može se i ostaviti u mestu na leru, ali to traje...),
Staviti Grejanje na MAX, popustiti plastični šraf na crevu i drugi plastični šraf na expanzionoj, i pratiti: dok izbija vodu-vazduh, dolivati mešavinu antifriza,
kada je mlaz već stalan sa ozraka, skala na pola zakucana i greje toplo, pozavrtati i to je to.

 

Link to post
Share on other sites
4 hours ago, Tomash said:

A jes' vala... za ozračivanje, terati majstoru,
za promenu sijalice terati majstoru,
za zamenu metlica majstoru...bušna guma, zvati šlep službu....

 

Lepo je čovek pitao,

Ozračivanje: Provozati da malo dobije temperature, ne da bude radna, već mlak(može se i ostaviti u mestu na leru, ali to traje...),
Staviti Grejanje na MAX, popustiti plastični šraf na crevu i drugi plastični šraf na expanzionoj, i pratiti: dok izbija vodu-vazduh, dolivati mešavinu antifriza,
kada je mlaz već stalan sa ozraka, skala na pola zakucana i greje toplo, pozavrtati i to je to.

 

Треба га тако још једном озрачити! Значи цео поступак од нуле,није лоше! Да будеш 100% сигуран!
 

Link to post
Share on other sites

Moze ozracivanje da bude zeznuto. Meni se desilo pre nekih 10god da nikako nismo mogli da izbacimo vazdusni cep. I pade nam na pamet da podignemo napred auto.

Dizalica, digli ga napred za nekih 30cm i izaso vazdug ?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
On 3/23/2019 at 11:58 PM, Tomash said:

A jes' vala... za ozračivanje, terati majstoru,
za promenu sijalice terati majstoru,
za zamenu metlica majstoru...bušna guma, zvati šlep službu....

 

Lepo je čovek pitao,

Ozračivanje: Provozati da malo dobije temperature, ne da bude radna, već mlak(može se i ostaviti u mestu na leru, ali to traje...),
Staviti Grejanje na MAX, popustiti plastični šraf na crevu i drugi plastični šraf na expanzionoj, i pratiti: dok izbija vodu-vazduh, dolivati mešavinu antifriza,
kada je mlaz već stalan sa ozraka, skala na pola zakucana i greje toplo, pozavrtati i to je to.

 

I onda te majstor odere kao konja za neku malu sitnicu, nema nista dok covek nesto ne uradi sam :)

Link to post
Share on other sites