Bmw 318d Puši kada je u leru i specifično smrdi iz aspuha


Recommended Posts

Pre neki dan sam kupio BMW 318d 2005 godište auto je jako jako očuvan i održavan to sam video u servisu, prešao je 240000 km, uradio sam mali servis svi filteri i ulje sa tim kupio sam pogrešan isparivac uljni para koji košta 1900 din i ako smo tražili po modelu ne odgovara moj ima neki mali valjak. Auto ide dobro, pali odlično, smireno radi ali dimi beo dim ali ponekada posle par kilometara ne dimi i smrad koji se oseća kada radi u leru je bas neobičan.Da video sam da su katalizator izvadili. Jel zna neko sta moze da bude? 

Edited by Boban17
Link to post
Share on other sites
  • Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pre neki dan sam kupio BMW 318d 2005 godište auto je jako jako očuvan i održavan to sam video u servisu, prešao je 240000 km, uradio sam mali servis svi filteri i ulje sa tim kupio sam pogrešan isparivac uljni para koji košta 1900 din i ako smo tražili po modelu ne odgovara moj ima neki mali valjak. Auto ide dobro, pali odlično, smireno radi ali dimi beo dim ali ponekada posle par kilometara ne dimi i smrad koji se oseća kada radi u leru je bas neobičan.Da video sam da su katalizator izvadili. Jel zna neko sta moze da bude? 
DPF filter ti je prljav zato tako dimi belo...

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

A sto se tice isparivaca, ako imas taj sa valjkom trebao bi ga zamijeniti sa novijim VORTEX tipom (pogledaj po internetu kako izgleda). Valjkasti je pravio dosta problema, pa je i sam bmw od 2005-2006. godine ga izbacio

Link to post
Share on other sites

Hvala puno, malo sam zbunjen jer u euroauto sam dao podatke od auta a oni su mi dali taj drugačiji isparivac, gledao sam još na internetu uglavnom se taj valjkasti stavljao u 320d a ne 318d.

Link to post
Share on other sites
3 hours ago, NikNS said:

DPF filter ti je prljav zato tako dimi belo...

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 

Kako da DPF da očistim?Katalizator je izvađen, kada sam digao auto video sam da je varen.Izvini ja sam neko vozi BMW prvi put možda si mi malo nejasna pitanja ne zameri. 

Link to post
Share on other sites
58 minutes ago, bmwbimmer said:

A sto se tice isparivaca, ako imas taj sa valjkom trebao bi ga zamijeniti sa novijim VORTEX tipom (pogledaj po internetu kako izgleda). Valjkasti je pravio dosta problema, pa je i sam bmw od 2005-2006. godine ga izbacio

Izvini nije isparivac nego separator uljni para, jel možda znaš gde ima da se kupi u Bg da ne lutam? 

Link to post
Share on other sites
Kako da DPF da očistim?Katalizator je izvađen, kada sam digao auto video sam da je varen.Izvini ja sam neko vozi BMW prvi put možda si mi malo nejasna pitanja ne zameri. 
Taman posla, dpf ti je iza motora, zahteva stucno ciscenje koje se naplacuje od 150 do 200e u Turbo servisu Uzice i na jos par mesta, dpf je filter stetnih cestica, umanjuje emisije gasova i po zakonu od 2020 ce morati da ga imaju sva auta koja su fabricki imala. Ako ti se ne daje taj novac na ciscenje idi da ti skinu to i navare cev, em bolje auto ide em produzis vek i turbu i motoru jer je to cista glupost, a dpf sacuvas negde ako budu zahtevali da ga imas na tehnickom od 2020. God. Ili jednostavno idi provozaj se duze negde tipa 50ak km da se sam ocisti toplotom i milina. Nadam se da sam pojasnio sve sto te dalje muci slobodno pisi. Tu smo da pomognemo kolko mozemo

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Hvala bracki, moram ti reci da sam došao do auta kao da je sa trake nov odozdo sve plastike sve se sija, primećuje da su stavljeni novi mortizeri novi diskovi sve je kao pod konac unutra je kao nov sve fabricko, ali sam se strašno smorio za taj dim i smrad, kao lajik sam otvarao i poklopac od motora mislim čep tu prska al na meracu za ulje ni malo. Plašim se iz iskustva da odem kod majstora da mi ne napakuju svašta nešto. 

Link to post
Share on other sites
Hvala bracki, moram ti reci da sam došao do auta kao da je sa trake nov odozdo sve plastike sve se sija, primećuje da su stavljeni novi mortizeri novi diskovi sve je kao pod konac unutra je kao nov sve fabricko, ali sam se strašno smorio za taj dim i smrad, kao lajik sam otvarao i poklopac od motora mislim čep tu prska al na meracu za ulje ni malo. Plašim se iz iskustva da odem kod majstora da mi ne napakuju svašta nešto. 
Ma kakvi dpf ako je zapusen on moze motor i turbo da raznese. Imas na netu ukucaj turbo servis uzice ciscenje dpfa i sve ces saznati tamo. To je boljka i mom e90 bila dok sam ga imao pa sam skinuo taj filter auto prodisao... ali posto je tako ocuvan ili ga sredi aditivima koji imaju da se kupe idu u gorivo ili posalji dpf na ciscenje 90min traje proces oko 150e je

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
3 minutes ago, NikNS said:

Ma kakvi dpf ako je zapusen on moze motor i turbo da raznese. Imas na netu ukucaj turbo servis uzice ciscenje dpfa i sve ces saznati tamo. To je boljka i mom e90 bila dok sam ga imao pa sam skinuo taj filter auto prodisao... ali posto je tako ocuvan ili ga sredi aditivima koji imaju da se kupe idu u gorivo ili posalji dpf na ciscenje 90min traje proces oko 150e je

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 

Aditivi jel imaš neke da preporucis? 

Link to post
Share on other sites
2 minutes ago, Boban17 said:

Aditivi jel imaš neke da preporucis? 

LIQUI MOLY ulje TOP TEC 420 preporučeno za vozila koja poseduju DPF filter (poseduje sertifikat ACEA C3 koji propisuje normative za ulja koja se koriste u dizel motorima koji imaju DPF filtere )Šta misliš jel moze ovaj? 

Link to post
Share on other sites
3 hours ago, BorisNs96 said:

Covek ima e90 2005. godise tako da mozda uopste i nema dpf fabricki, pogotovo jer mu je katalizator izvadjen a to uglavnom ide u paru..

DPF je blizu motora a katalizator je ispod kolko sam mogao da vidim ja, mislim da ima DPF to je ono burence iza motora,možda grešim. 

Link to post
Share on other sites

Не би да те плашим али ако није пушњарао кад си га узео па почео при првој замени уља,онда је але фил мотор! То 240к што мислиш је минимум дупло....има ли он хладњак ЕГЕРА? Од њега хоце да смрди и да трошка воду!

 

Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Glisa said:

Не би да те плашим али ако није пушњарао кад си га узео па почео при првој замени уља,онда је але фил мотор! То 240к што мислиш је минимум дупло....има ли он хладњак ЕГЕРА? Од њега хоце да смрди и да трошка воду!

 

Ne on je pušio i kada sam uzeo ali samo u leru, tako i jutros čim malo provozam stane i to ne svaki put u leru desi se da ne puši baš pizdim zbog toga. Pazi tu ima dest razloga zašto dimi ponekada u leru - - separator uljni para nisam. zamenio , DPF filter, dugo je stajao, turbina, motor, eger i jbg sem što bi ja voleo normalno da je neka glupost jer auto ide koa zmaj ? to me teši i lepo radi smireno. 

Link to post
Share on other sites

Razmišljam logično da je turbina ili motor on bi dimo stalno a ne ovo dimi i stane.Videcu tek sam zamenio ulje ako bude trošio jasna je dijagnoza. Kolko je normalno BMW 3 da potroši ulja na 10.000km kolko se toleriše? 

Link to post
Share on other sites
Razmišljam logično da je turbina ili motor on bi dimo stalno a ne ovo dimi i stane.Videcu tek sam zamenio ulje ako bude trošio jasna je dijagnoza. Kolko je normalno BMW 3 da potroši ulja na 10.000km kolko se toleriše? 
Sve zavisi od auta, tj motora, ja imam E46 100kw 2.0d M47 motor koji gram ulja ne trosi od servisa do servisa koji se radi na 9500...

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

DPF nema sanse da je - on moze samo da se zacepi, u onda ti senzor isto pokazuje. Aditivima neces nista resiti trajno, ako nije uklonjen - aditiv samo spusta tacku automatske regeneracije, koja je iskreno na tim prvim modelima BMWa sa DPF ocajna, i nije za auto koji se vozi po gradu. Dakle auto upozorava na filter - pisti. Da bi se auto regeneracija uradila, moraju biti grejaci ispravni. Nece da odradi ako makar jedan ne radi.

Dalje, kad se DPF ukloni hardverski i softverski, auto ne dimi ni malo, jedino auspuh pocrni. Cista cadj.

Sve je ovo iz licnog iskustva sa DPF. Na kraju sam uklonio cudoviste.

Beli dim meni lici na vodenu kondezaciju...

Link to post
Share on other sites