Bmw 318d Puši kada je u leru i specifično smrdi iz aspuha


Recommended Posts

Ne razumem dal je normalnom da pored cepa tako izbaci ulje, razumem da je lanac tik tu da mora, da je taj čep sjeban.Normalno je da tako zasmrdi jer to negde prsne na vrući motor. 

Link to post
Share on other sites
  • Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ne razumem dal je normalnom da pored cepa tako izbaci ulje, razumem da je lanac tik tu da mora, da je taj čep sjeban.Normalno je da tako zasmrdi jer to negde prsne na vrući motor. 
A bracika to ne mozes znati da je ulje mozda tu od kako se sipalo. Kad se ohladi skini ga pa pregledaj vizuelno da nesto nije pokrivljeno ili popucalo, samo taj cep i cep hladnjaka nikako ne skidati dok je vruc motor, sam cep je pod pritiskom i jos kad je vruc lako se deformise a svi znamo da su nam kola davno napustili rodni grad Minhen pre decenije i jace :D

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
1 minute ago, NikNS said:

U E90ke cak i u facelift e46 sa tim motorom se zahteva 5w30 kako kazu zbog DPFa preporucuje se iskljucivo to. Jednostavno mu mozda ne pase viskoznost ovog tvog. Jel ti bucniji malo rad motora ili smireno radi bez dodatnih klepetanja?

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Brate mene su ubedili da on nema DPF čak mi je to kum rekao koji je mehaničar i on mu je uradio mali servis i sipao to 5w40 . Pazi ja sam ima Zafiru posle nje nijedan motor ne čujem ? 

Link to post
Share on other sites

A ja sam cuo bas kontra, moj E46 320d sa 100kw ide to 5w40 a u onaj od 115kw ide vec 5w30 jer ima dpf i svi su valjda imali. Idi kucaj vin broj u onom vin pretrazivacu za bmw auta sigurno ce ti izbaciti i taj filter cestica. Ja sam ubedjen da tvoj auto to ima, osim ako neko nije skinuo al sam auto po sebi je radjen da ima i to

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
Just now, NikNS said:

A ja sam cuo bas kontra, moj E46 320d sa 100kw ide to 5w40 a u onaj od 115kw ide vec 5w30 jer ima dpf i svi su valjda imali. Idi kucaj vin broj u onom vin pretrazivacu za bmw auta sigurno ce ti izbaciti i taj filter cestica. Ja sam ubedjen da tvoj auto to ima, osim ako neko nije skinuo al sam auto po sebi je radjen da ima i to

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 

Pazi ja sam auto kupio na placu,ne znam kako se ubacuju slike ali verujmi to je kao da je bio u garaži 10 godina unutra i spolja sve sve stežen nema da lupne, on je i tada pušio ali jbg ja sam probao i gotovo, Čak sam vozio taj auto pre neki dan od Mladenovac 170 km. Nisam zamenio taj separator uljni para. E sad taj motor nosi oznaku M47tud20 to je kao novija generacija. 

Link to post
Share on other sites
Pazi ja sam auto kupio na placu,ne znam kako se ubacuju slike ali verujmi to je kao da je bio u garaži 10 godina unutra i spolja sve sve stežen nema da lupne, on je i tada pušio ali jbg ja sam probao i gotovo, Čak sam vozio taj auto pre neki dan od Mladenovac 170 km. Nisam zamenio taj separator uljni para. E sad taj motor nosi oznaku M47tud20 to je kao novija generacija. 
Separator menjas svaki 2gi servis realno posle te kilometraze treba raditi servis na 9000 10000 znaci na 20, 25k menjas separator od njega oce da bude to. Ali zasto se on tako zaprlja ako mu je uloga da filtrira uljne pare, znaci ulje je lose i prlja ga zacas, 5w30 je preporuceno za tvoj motor sledeci servis odradi to, a takodje ako je auto uvoz iz Italije oni su bas poznati po losem odrzavanju gledaj cim pre da odradis fino servis hengst filteri ulje castrol ili motul i miran si. https://decoder.bvzine.com tu pogledaj po sasiji dal ti izlazi da ima i dpf jer po kodu motora nisam skontao podatak :)

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
3 hours ago, Boban17 said:

 

 

M47TUD20 to je motor moj? 

Da to je taj motor,mozda ti je otisla neka gumica pa nije nista strasno,u svakom slucaju prati nivo ulja da ne gubi dosta,pa kad budes bio u mogucnosti idi da ti se pregleda to ovako mozemo da nagadjamo u nedogled

Link to post
Share on other sites

Zamenio sam separator uljni para u sub, pratim od subute auto nema dima ni malo da ne poverujes da taj filter mali ima takvu ulogu,Našao sam nigde da je separator uljni para ključna stvar da čuvaš turbinu i motor. 

Link to post
Share on other sites
Zamenio sam separator uljni para u sub, pratim od subute auto nema dima ni malo da ne poverujes da taj filter mali ima takvu ulogu,Našao sam nigde da je separator uljni para ključna stvar da čuvaš turbinu i motor. 
Sad si miran 20k. Bitno da si resio :D

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
2 hours ago, NikNS said:

Sad si miran 20k. Bitno da si resio :D

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 

Tu se menja samo taj valjcic i te gumice 1900 din, A ja sam zamenio a prešao sam sa novim uljem 500 km koje je već crno možda će sada da ga brže zaprlja. Možda zamenim na 10 k A tada verovatno cu sipati 5-30 ulje kaže da je bolje. 

Link to post
Share on other sites
Tu se menja samo taj valjcic i te gumice 1900 din, A ja sam zamenio a prešao sam sa novim uljem 500 km koje je već crno možda će sada da ga brže zaprlja. Možda zamenim na 10 k A tada verovatno cu sipati 5-30 ulje kaže da je bolje. 
Dizel bukvalno zameni pusti da odradi 5 min i isprazni ga bice crno, mora da ga prlja to je ok skroz nemoj da te to brine. Teraj tako 10k pa menjaj i uzivaj

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites