BMW E90 problem, VERGLA NE PALI


Recommended Posts

ljudi sta je ovo koji moj... auto pre neko sto je crko, upalio sam ga najnormalnije i ugasio sa upaljenim pozcijama nekih pola sata, ne bi li nakon tih pola sata usao u njega i stisno start i samo onako kao kad akumulator umire nastao tajac, zatim ponovo dajem kontaakt auto ni da bekne, mrtvo sve. Stavimo ga na kablve dobije napon vergla i ne pali boga nema, sta mislite da je otislo i zbog cega ? ono sto sa primetio je da je bio malo pod blagim nagibom i da je izbacio fuel reserve i nista vise, ali pobogu palio sam ga bio sa tolik goriva i ranije, nije mi prvi put.  320d automatik

Link to post
Share on other sites

posle sam ja nasuo jos nekih 10 litara i dalje vergle i nece i nece, a inace mesec dana sam bio bez njega, farbao sam mu branike, auto je stajao dugo malo se palio NA ZALOST, mozda ga je to dokusurilo ne znam nisam pametan, svi mi kazu SLEP SLEP druze pa u servis, dajte jel ima nesto da pokusam, ne mogu da izvalim ne cujem uopste pumpu za gorivo da zuji ???  i jel treba da zuji kod E90 ? ja ne mogu da se setim iskreno

Link to post
Share on other sites
8 hours ago, pesimista said:

Izmeriti unimerom napon na akumulatoru, dok je bez kontakta i kad se daje kontakt? To će barem rešiti dilemu da li je akumulator crkao.

Ja bih odatle počeo.

Што не пали када га преспоји? Пумпа високок притиска? Или њена електроника(како то већ иде код новијих)....а можда је само мало побрљавио без једнаког напона!

Link to post
Share on other sites

Zar u e90 ne treba da se "kodira" akumulator? Kontam da to sa kablovima samo dodatno "zbunjuje" softver. Mozda lupam gluposti, ali na ovoj Carli "dijagnostici" vidim da ima meni za "kodiranje" / ucenje automobila na kapacitet akumulatora. 

Mozda i lupam gluposti (neko pametniji neka me ispravi), ali kontam da nije preterano skupo da probas (da znas da je ispravan akumulator)?

Link to post
Share on other sites

Ako je baterija pravo slaba , a palis ga klemam preko grugog auto velike su sanse da nece upaliti ? jedino da ti dodje auto moto savez oni imaju jacu masinu za paljenje, drugi savjet je uzvadi bateriju pa napuni i probaj odma ? mora upaliti .

Link to post
Share on other sites

Napuni akumulator i zakaci dijagnostiku. Mozda je od pada napona usao u neki mod pa nece da upali dok ne pobrises greske... 

Link to post
Share on other sites

To što ti kažu, za početak. Izmeri napon na akumulatora i ako je potrebno napuni ga. I onda dijagnostika.

Sent from my SM-N920P using Tapatalk

Link to post
Share on other sites