Kako odabrati biciklu?


Recommended Posts

52 minutes ago, marko84 said:

Ja sam prosle god uzeo reynolds karbonske tockove, neke 80mm, i nisam zadovoljan kocenjem. Niz Avalu i nekako, ali onaj spust na Mostanici kod groblja, imam osecaj kao da cu tamo da zavrsim :) 

Pazi nadrkanije od ove opreme skoro da nema, ne racunajuci tockove, tako da odlicna je kupovina. Da te dugo i sa srecom sluzi i da menjas samo trake na volanu, i naravno vetar u ledja :D

Hvala brt, nadam se tome :) 

Inace, spust kod groblja je za ljude koji nemaju decu :). Mada ga ja i dalje volim :). Ovo dole je test run DJI Osmo Actiona :D Krece na niszbridici iz V.Mostanice

inace, FG ima par odlicnih spustova ... onako da ti stane srce :D.

 

Link to post
Share on other sites
  • Replies 104
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

9 minutes ago, StunterSM said:

Ja se ne razumem bas puno, ovo sam kupio kod nas, bicikli je kao nov. Cena 300e. Ktm itero cross je model za 2018, 30 brzina je menjac, lagan, lepo ide. Meni do kancelarije i nazad zavrsava posao :)

Ja sam imao identican, samo bez diskova (vidi gore u postovima). Samo mi je serviser "oprao" bajs sa necim sto je izbledelo lak pa sam ga ja prefarbao. Odlican je to bjas, za day to day workhorse, samo je uzasno tezak. Na duze staze, moze da umori.

Link to post
Share on other sites
15 hours ago, StunterSM said:

Ja laksi u zivotu nisam vozio :D

Ima jedno 13-14 kg (ako ne i vise). Recimo, ovaj moj je "osrednji" bajs i ima 8.2kg bez pedala i bidona. Canondale je imao 7.8 bez pedala i bidona (al nije imao diskove :) ). Mislim, kila gore dole, ali 4-5 kila se oseti bas dobro. Pogotovo ako skidas delove koji se okrecu, sto su laksi tockovi (recimo), lakse je ubrzanje i uz brdo :) . 

Ali opet, najjeftinije (i najteze) je skinuti kilograme sa vozaca :D:D:D 

 

Link to post
Share on other sites

Ima sad lepih 26" za male pare... 27,5 i 29 su cist trend ali aj ima i neke prednosti, ali zavisi u cemu, licno sam trenutno na 27,5 kao kompromis, a ako mi dune mogu uguram i 26 i 29 tocak ...

Link to post
Share on other sites
52 minutes ago, StunterSM said:

Ja sam navikao sa diferencijalima i reduktorima, posle toga je sve lagano. Meni je super ovaj moj ktm, bolji mi ne treba u zivotu

To je ono sto je najbitnije. Ako ti odgovara, i ako ga vozis, najbolji je na svetu. Bolje da vozis bilo kakav bajs, nego da ti najskuplji stoji ;)

 

58 minutes ago, zoki_doshs said:

Ima sad lepih 26" za male pare... 27,5 i 29 su cist trend ali aj ima i neke prednosti, ali zavisi u cemu, licno sam trenutno na 27,5 kao kompromis, a ako mi dune mogu uguram i 26 i 29 tocak ...

Predstavi makinu :). Ja sam razmisljao bio o MTB-u, ali ga iskreno ne bi stizao voziti vise od 3-5x godisnje, pa sam odustao. Imam par drugara koji su bas u tome, godinama pokusavaju da me navuku :) 

Link to post
Share on other sites

Kad dodjem kuci, pa cu postavim hronoloski sta se vozilo i sa cega se padalo :D, bilo je svega :D.... Trenutno karbon masina, sa komplet grupom XT M8000 provucenim kablovima kroz ram, na 27,5 tockovima sa aktulnim glavama 15mm i zadnja 142*12...  

Link to post
Share on other sites
50 minutes ago, zoki_doshs said:

Kad dodjem kuci, pa cu postavim hronoloski sta se vozilo i sa cega se padalo :D, bilo je svega :D.... Trenutno karbon masina, sa komplet grupom XT M8000 provucenim kablovima kroz ram, na 27,5 tockovima sa aktulnim glavama 15mm i zadnja 142*12...  

Op op, sirijus sprava :) nema sta, respect :).

Ja na ovom novom imam trough axle sa nekim Focusovim govnetom od RAT (rapid axle technology), procitao sam juce Internet da vidim kako mogu da zamenim za obicnu trough axle ...

Link to post
Share on other sites

Aj da i ja dodam nesto, iako je moj bajs dosta skromniji [emoji3], ja sam se igrao pa sam sklapao baks od nule iz komponenti
Scott speedster ram (bila neka akcija u PB za smesne pare)
105 5800 kompletna grupa (sem Sora pogona, nigde nisam uspeo da nadjem 105 kompakt za neke normalne pare)
11-25 pogon, ali posto je dugacak kavez mozda poraste na -30
Reynolds assault tockovi s conti gumama

I naravno izbrendiran je [emoji3]
e8a0b0bd54712b8d6f4aec94f77db48d.jpgb45354b1eba7bff6782cc2ef0fd33f11.jpg

Послато са SM-G950F помоћу Тапатока

Link to post
Share on other sites

Sve je pocelo u srednjoj skoli sa

Novim Trek 3700 skromna masina tad meni mina, altus acera oprema, obican amort msm da je imao oko 14 kg, tuc zivi ali nije se znalo za bolje pa posle BMX-a kao da sam video svetlost na kraju tunela :D

slika bod brojem 1

https://drive.google.com/open?id=1iBczl-LoR2B3Lz7YOKDrQJIi3QKx_QwO

Posle par godina kupih polovnog CUBA sa rebom vilom solo air i xt opremom tada aktuelnom xt760 ( ako me secanje ne vara za oznaku) slika broj 2

https://drive.google.com/open?id=1Qdox0P2zAUWwpyT0JAD1XojRV1HVDfAT

I dok sam vozao CUBA naleti prvi full sus MERIDA sa takodje XT opremom ali napred bio fox amotr i to talas, ( menja se dubina hoda, kod ovog konkretno 14-12-10 cm) kratko bio i otisao...

https://drive.google.com/open?id=1sA66CJNyIq1mXcFwLiQaOU9-cuKj86kc

Odem na more prodao oba bajsa i u povratku kupim CORRATEC HT masinica sa ozbiljnom opremom, 2010 i 2011 sampionski bajs tima iz italije i ne secam se ciji sa olimpijade, FULL XTR  oprema, klarbon ram iz jednog dela, reba race (naj laksa reba, jedino laksi sid od ovog proizvodjaca i to u nekoj varijanti) ceo bajs 9.5 kila jako pedabilan, bio kod mene 5 godina, nov kostao 5500e, nisam ga toliko platio dobio ga jeftinije... slika broj 4

https://drive.google.com/open?id=12-sapqB67DFLiV0Gr-oGl4ACzeKe9FoN

I dok sam imao CORRATECA bilo je raznih FULL SUS masina (zargonski naziv za bajs sa suspencijom i napred i nazad)

Prvo je dosao TREK fuel ex8 extra slozen bajs sa po 12 cm rada i napred i nazad, nasminakan za medalju, detalja brdo, ali padoh na fruskoj sa njega, imao potres mozga, izlomio se ziv, nesto i pocupao na bajsu, ali sredjeno sve vozen jos neko vreme i prodan...

https://drive.google.com/open?id=1A9IciOMecgJQoDvxBKVstVkhTmIsOR-9

zatim stize SPECIALIZED ENDURO kulti bajs ovog brenda sa po 15 sm rada napred i nazad i za divno cudo jako vozljiv bajs, bio u HR 7 dana na voznji snjim, isto vozen 1-2 godine i prodan bajs broj 6

https://drive.google.com/open?id=1DTwS_Z5lJWZSgQxEdQcJMRfUcI7_rsjp

E onda niotkuda stize jedno pravo magare, enduro masina ozbiljnih komponenti koji nije teran samo onuda gde se uplasis, bajs ce proci to nije problem, do mene je... full xt oprema, skinut 3 lancanik napred zbog klirensa, spakovan u 2*9 sa xt radijalnim tockovima, predna glava 20 mm, ali amorti egzotika, napred fox f36 talas (debeli stapovi 36 mm duzina hoda se podesava 16-13-10 cm a nazad takodje 16 cm i stavim mu drop ( hidro sticnu)  kao sto je bila na treku, krajnje jedna opasna masina, ali otisao i on, a za njim i Corratec

https://drive.google.com/open?id=10Zkzzjwg7N3HBhwMu8J_VMDlzm2_RI1e

https://drive.google.com/open?id=1lmCysH4MKfbbxp8Yq89x0Jwtc6j64jWd

i na kraju je tu Haibike, isto karbon kao Corr. u xt m8000 opremi 27.5 tockovima sa svim sto je trenutno aktuelno, stim da je promenjen sic i korman i agresivnije izgleda nego na ovoj slici (slika 8 )

https://drive.google.com/open?id=13NwKS6B7sPg5wb8xZQxRJ8SPkNkTq1ni

A u ovih 13 godina voznje bilo je svega, padova, maratona, kupovine delova iz inostranstva, sklapanja pomocu stapa i kanapa do jako skupih servisa amorta :D, ali nikako jos drumasa :D

ceo album sa slikama

https://drive.google.com/open?id=13NwKS6B7sPg5wb8xZQxRJ8SPkNkTq1ni

Edited by zoki_doshs
Link to post
Share on other sites
14 hours ago, marko84 said:

Aj da i ja dodam nesto, iako je moj bajs dosta skromniji emoji3.png, ja sam se igrao pa sam sklapao baks od nule iz komponenti
Scott speedster ram (bila neka akcija u PB za smesne pare)
105 5800 kompletna grupa (sem Sora pogona, nigde nisam uspeo da nadjem 105 kompakt za neke normalne pare)
11-25 pogon, ali posto je dugacak kavez mozda poraste na -30
Reynolds assault tockovi s conti gumama

I naravno izbrendiran je emoji3.png

Ubav bajs, nema sta. Najlepse je kada ga sam skockas :). Kako ti se cine te felne? Ja nisam nikada probao karbon felnu. Jesi li osetio razliku?

@zoki_doshs au druze, ala si ih ti nanizao. Sve makina do makine. Ja imam 2 drugara koji bas ozbiljno teraju te mtb-ove. To moze da kosta poprilicno, skupa droga. Jedan cak pegla drumase da nabija kondiciju da moze da pegla MTB :). Probaj drumasa, verujem da ce ti se svideti ;). Ovi novi "gravel" bajkovi su super kompromis. NIsu brzi kao drumasi na drumu, ali mozes da ih teras svuda ;) 

Link to post
Share on other sites
8 hours ago, smg said:

Ubav bajs, nema sta. Najlepse je kada ga sam skockas :). Kako ti se cine te felne? Ja nisam nikada probao karbon felnu. Jesi li osetio razliku?

@zoki_doshs au druze, ala si ih ti nanizao. Sve makina do makine. Ja imam 2 drugara koji bas ozbiljno teraju te mtb-ove. To moze da kosta poprilicno, skupa droga. Jedan cak pegla drumase da nabija kondiciju da moze da pegla MTB :). Probaj drumasa, verujem da ce ti se svideti ;). Ovi novi "gravel" bajkovi su super kompromis. NIsu brzi kao drumasi na drumu, ali mozes da ih teras svuda ;) 

To da ako se bas zagrize u ovo, moze skupo da kosta... Jerdnom prilikom pre godinu dve smo racunali da tad za bajs od 10kg svaki gram manje kilaze kosta 100e, sad verujem da je jeftinije ali i dalje skupo... Voleo bi prodati Cannondale CX sa lefti vilom, jos to nisam vozao :D

Link to post
Share on other sites

@smg oseti se uzbrdo i na ubrzanjima, ali je zato kocenje losije, ne mozes sve da imas [emoji16]

Послато са SM-G950F помоћу Тапатока

Link to post
Share on other sites

Jel interesuje mozda nekof Giant Rapid 2? To je drumas, ne znam bas puno detalja, ima shimano menjac, 27 brzina ako sam dobro zapamtio. Ne izgleda lose u principu. Ako nekog interesuje da kupi, mogu da pitam drugara za detalje i da posaljem slike. Cena dogovor, nov je nesto oko 600e. Ja bi ga uzeo, al ne svidja mi se sto nema diskove nego obicne kocnice, a ja se lozim da ima diskove. A i ne volim drumase.

Link to post
Share on other sites
14 hours ago, marko84 said:

@smg oseti se uzbrdo i na ubrzanjima, ali je zato kocenje losije, ne mozes sve da imas emoji16.png
 

Mozes ... sa diskovima :D. Ja sam se nesto nalozio, da kada se oporavim finansijski ... da probam karbonske tockove pa da mi neko prepakuje ove hubove sa diskovima ... Ako nista bajs izgleda 77x lepse sa karbonskim felnema :D 

Link to post
Share on other sites

Ali diskovi vuku vise mase, a to je no no u biciklizmu :D 

Ako imas drumasa nekog koji prima 28mm gume evo ti moji tockovi da probas, i ovako slabo vozim u poslednje vreme :) 

Link to post
Share on other sites
22 hours ago, marko84 said:

Ali diskovi vuku vise mase, a to je no no u biciklizmu :D 

Ako imas drumasa nekog koji prima 28mm gume evo ti moji tockovi da probas, i ovako slabo vozim u poslednje vreme :) 

To mi je taj kompromis koji sam napravio, dao sam tih 50-100g tazlike izmedju diskova i vbrakeova. Možda bi karbonskim staklima anulirao taj kompromis. Ali s'obzirom da sam za da bajsa dao uzmalo jedan e46 :) , pričekaće bar sledeću sezonu.

Posle jedno 150 km koliko sam prešao sa novim bajsem, stvarno sam prezadovoljan. Ne osećam neku razliku uz Moštanicu u odnosu na Sinapsu ... ali zato niz Moštanicu i te kako osetim razliku u korist Focusa :)

I Di2 u odnosu na "običnu" ultegru se oseti (da se razumemo, bez toga se živi najnormalnije , ali meni kao geek-u, totalno su šik :) ). Sama promena brzina je neopisivo precizna i brza, i sam zvuk prebacivanja mi je spejs age :):)

Link to post
Share on other sites
On 7/4/2019 at 5:50 PM, zoki_doshs said:

To da ako se bas zagrize u ovo, moze skupo da kosta... Jerdnom prilikom pre godinu dve smo racunali da tad za bajs od 10kg svaki gram manje kilaze kosta 100e, sad verujem da je jeftinije ali i dalje skupo... Voleo bi prodati Cannondale CX sa lefti vilom, jos to nisam vozao :D

TI leftiji mi deluju kao da će svakog momenta da im ispadne točak :). I za kilažu si otprilike u pravu. Kod drumaša je ta magična cifra 8kg. Svaki gram ispod toga, a da ne dovedeš nešto u kompromis je bukvalno to. Od 10 do 8kg, daš oko 1k € a ispod toga, svaki gram ide cena baš gore (naravno, pričam o legalnim bajsevima :) ).

Link to post
Share on other sites