Kako odabrati biciklu?


Recommended Posts

1 hour ago, Glisa said:

Доста ствари возиш са собом..која је ово лампа,добро се види и то по кокром коловозу??🧐

Filtiram spisak šta sve nosim ... uglavnom imam neku packing listu koju filtriram po dužini breveta i vremenskim uslovima.

AJFCJaWwd32VdgIt4XFtj5BYY4OrQunG29mRnxPP

Izaberem šta mi treba i spakujem dan pre. Za te višednevne brevete, treba poneti svašta (zbog raznih eventualnosti. Nastalo je sve empirijskim putem ... gde god da sam se zeznuo ili mi je trebalo nešto pa nisam imao.

Takođe, velike su temperaturne razlike (čak i leti), pa je potrebno nositi širok spektar odeće. Plus odeća za različite vremenske prilike i neprilike (kiša). Budući da spavam ograničeno i po budžacima, i neki baselayer je potreban. Nakupi se. Rezervne čarape su must :D. I to samo vunica :D

Onda imaš dve rezervne gume (ranije sam nosio i spoljašnju), žbice, rezervni pribor, alat. Sve mora da bude i redudantno, svetla, napajanja. Noću često vozim sam ... bitno je da me vide.

Dosta toga sam i izbacivao sa spiska. Mislim, uvek je to fin ples .. šta nositi i šta ne. Pored ovog na spisku, tu je hrana. Pošto sam prokleti vegan-oliki ... moram da nosim nešto za rezervu, plus gelovi ... a i od kontrolne tačke do tačke, nakupujem 'rane :) (pogotovo noću).

Što se fara tiče, u pitanju je neki kineski cree far mnogo sam zadovoljan kako svetli. Kači se na battery bank (imam 2 različita, 4x 18650 i 6x18650). 4x 18650 sa najjačim setovanjem izgura ~8-9h na 7 stepeni (mereno više puta u frižideru). Baterije su li-ion, nisu kupljene na aliju :). Rezervna mi je Garmin Varija UT 800 (čini mi se). Ona izdrži 3.5h, i može da radi u automatskom modu. Držim je danju da se upali kada uđem u tunel, i noću za nedaj Bože. Noću ima mod da radi prema brzini. Što brže voziš, ona dalje svetli. Plus kada uđeš gde ima ulične rasvete skroz se prebaci na najslabiji mod.

Ovu glavnu planiram sada da zamenim sa Nitecore BR25. Deluje mi da je ta prava mera.

Razmišljao sam i o dinama, čak i imam i pedalCell, ali mi je baš overkill. 

U svakom slučaju, sorry za long post :).

 

Edited by smg
Link to post
Share on other sites
  • Replies 104
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Свак част,опреме носиш баш доста! Видим доста ових УСБ батерија...озбиљно ти ово све радиш и километража је баш добра :)

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Glisa said:

Свак част,опреме носиш баш доста! Видим доста ових УСБ батерија...озбиљно ти ово све радиш и километража је баш добра :)

Ne nosim sve baterije. Otprilike 4 izguraju noć i po. Na 1000km sam nosio 8 komada. To su ove 18650 ćelije. Nosim i powerbank (ali on je 10.000 mAh) i 150g je samo :). Za 1k km mi je oprema bila oko 5kg ... nije to toliko strašno, s'obzirom da ja imam 105kg ... 

 

Link to post
Share on other sites
Sad tek vidim šta si pitao ... ne visim tamo na forumu [emoji4] mislim da nemam ni jedan post tamo ... 
Video sam da se aktivirala tema oko breveta, pa sam mislio da si aktivan.
Šta bi mi preporučio za prvi 200km?

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

Link to post
Share on other sites
45 minutes ago, marko84 said:

Video sam da se aktivirala tema oko breveta, pa sam mislio da si aktivan.
Šta bi mi preporučio za prvi 200km?

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 

Ovaj Marjanov sada što je u subotu (prekosutra). Ima jedno brdašce samo. Ali samo pod pretpostavkom da ga voziš svojim tempom ili sa nekim ko je blizu tvoje spreme. 

Marjan često pravi ove "ravne" brevete i onda privuče trkače / ložače ... lako se čovek zanese pa pokuša da ih prati, i nakon 100km puf ... 

I moj ti je savet da ne gledaš kilometre kada budeš vozio brevet (ako nisi već vozio). Nego se fokusiraj od KT do KT, i jako vodi računa da unosiš dosta vode i hrane. To je baš najbitnije. Ovo ostalo, noge i dupe će da izdrže :)

Meni je svaki brevet težak na svoj način i za svaki se spremam. Ja neću voziti ovaj sada Marjanov, imam porodičnih obaveza. Ali sledeći vikend vozim Fleshe od 380km. Ostaje mi nakon toga još 300km (bacio sam oko na Svilajnac), 400km, probao bi ovaj iz Kruševca i 600km to ne znam šta ću gde ću.

Najlepši je (meni) je ovaj što se ide preko Fruške Gore 4x, ali on je tek u oktobru. To gledam da izvezem svake godine, jednostavno je prelep. Od 300, ovaj Svlilajnački klasik, ide oko Topole, Mladenovca ... isto mi je to sve mnogo lepo. 

Uglavnom, 400 i 600 samo ako juriš za nešto. Meni ovaj 600 i pomozi Bože, ali 400 mi je najteži. Jer moraš da guraš kroz noć. Na svim ostalim, možeš da dremneš tu i tamo tokom noći. 400, moraš da guraš.

Srećno šta god da odlučiš. 👊

Link to post
Share on other sites