E39 2.5i automatik, visko ventilator


Recommended Posts

On 4/3/2019 at 9:23 PM, vranjin said:

Reklamiraj to. I pitaj u prodavnici da li im u magacinu stoji uspravno.

Sent from my SM-N920P using Tapatalk
 

novi ne moraju da stoje uspravno samo korisceni skinuti sa auta

Link to post
Share on other sites
On ‎4‎/‎3‎/‎2019 at 10:41 PM, Indorile said:

Jok i nema :D

Realno ako se desi kvar, obicno bude posledica starosti, sto je i prirodno. Ali za razliku od modernijih auta, jednostavnije se popravi. Recimo ja sam letos imao problem sa ler ventilom, ne pomaze ciscenje nista. Nadjem povoljno od E36 m43, zamenim na parkingu za 10 minuta. Ler kao bombonica! Kod E30 najbitiniji je zdrav lim sve ostalo je laganica.

Edited by Elvir
Link to post
Share on other sites

Za pocetak nadji limarijski dobar e30. Sa sestacima je veci problem nego sa cetvrtacima jer ih je manje i vise su ubijeni. Nadji dobre dizne, protokomer, regulator goriva, ler ventil. Ako crkne u kurcu si jer je sve polovno kod nas go k***c, regulator goriva ako nadjes nov 100e i to pierburg, dizne kvalitetno remontovane od preko, sa protokomerom moz se oprostis (ili ides na standalone i bacis djubre). Onda menjac, kardan, diff, poluosovine svi luftiraju, moz se remontuje pitanje kolko kvalitetno, poluosovine jedino nove jer su sve polovne k***c, od 80-160 funti komad  neke cigu ligu marke. Senzori riknjavaju, tesko naci nove kamoli kvalitetne. Da ne pricam o neko te klepi situacijama neko te klepio, pa nadji dobar far, stop, krilo, vrata, lajsnu, zabicu, keder itd. Jednostavno jeste, ali nije jeftino, nema kvalitetnih delova vise. Ako hoces da imas ozbiljan auto naravno.

Link to post
Share on other sites

Elvir pise za ova civilna vozila, ne za tvoju kocku. Ta tvoja je cista perverzija. Bomba prava. Da imam 10 soma viska, napravio bi sebi kocku, samo bi prstalo. U detalj znam kako bi izgledala. 

Link to post
Share on other sites

Nije nista od ovoga sto sam naveo ekskluziva moje kocke, svaka kocka ima ove delove i na svakoj nesredjenoj (a i sredjenoj) su na izdisaju. Ne mora to da bude ekstravanganza ili ne znam ja sta, vec auto na kome nista ne lupa, zveci, pisa, smrdi i prdi.

Edited by Indorile
Link to post
Share on other sites
4 hours ago, Indorile said:

Za pocetak nadji limarijski dobar e30. Sa sestacima je veci problem nego sa cetvrtacima jer ih je manje i vise su ubijeni. Nadji dobre dizne, protokomer, regulator goriva, ler ventil. Ako crkne u kurcu si jer je sve polovno kod nas go k***c, regulator goriva ako nadjes nov 100e i to pierburg, dizne kvalitetno remontovane od preko, sa protokomerom moz se oprostis (ili ides na standalone i bacis djubre). Onda menjac, kardan, diff, poluosovine svi luftiraju, moz se remontuje pitanje kolko kvalitetno, poluosovine jedino nove jer su sve polovne k***c, od 80-160 funti komad  neke cigu ligu marke. Senzori riknjavaju, tesko naci nove kamoli kvalitetne. Da ne pricam o neko te klepi situacijama neko te klepio, pa nadji dobar far, stop, krilo, vrata, lajsnu, zabicu, keder itd. Jednostavno jeste, ali nije jeftino, nema kvalitetnih delova vise. Ako hoces da imas ozbiljan auto naravno.

Kod E30 M40 , dizne, protokomer, ler ventl i jos par delova kao imas i u E36 varijanti, M40/M43. Tako da kod potraznje polovnih delova, nisi ogranicen samo na E30 i vece su sanse da ce naci dobar deo. Menjac, kardan , diff, poluosovine...Evo ja E30  vozim kao daily od 2010 godine i zaista nisam imao problem da spomenutim delovima. Okej, ima tu poneki zvuk lupkanja i slicno, daleko od toga da tvrdim da je auto savrsen ali opet kao takav, nije me nikada izdao u smislu da je nesto potpuno otkazalo. Dok recimo kod koleginog E87 , diff toliko huce u toku voznje, da se jedva cujemo u kabini dok pricamo. Toliko o kvalitetu jednog modernog BMW-a u odnosu na kocku....

Kod senzora koji riknjavaju u kocki ne znam na koje senzore konkretno mislis. Na pamet mi pada samo plavi davac, kome je cena prihvatatljiva cak i u originalu. 

Kod klepanja, sem ako ne prefefiras neke "show off" varijante, sve se moze naci i u aftermarket-u i moze biti solidnog kvaliteta. Za one sa dubljim dzepom, kod ovlascenih BMW dilera, gotovo sve delova enterijera mozes poruciti preko Classic part podrske delova.

Link to post
Share on other sites

Sve sto je napisao Indorile je tacno.

Do skoro sam imao e30 koji nije bio za trke vec sam samo zeleo da uvek sve bude 100% ispravno. I muka je naci bilo sta da valja ni novo ni polovno. Pa izduvnu granu sam i Amerike jurio. Da ne pricam dalje. Znaci nista izdrndavanje. Samo da bude sve ispravno. E30 vise nije auto koji se vozi svaki dan posto je sve muka naci.

Sto kaze dzabe sto je lako kada nema.

Ja sam godinama skupljao delove bas zbog toga da se nadje. Imao sam dva savrsena protokomera original. To naci je kao igla u plastu sena.

Link to post
Share on other sites
6 minutes ago, marko13 said:

Sve sto je napisao Indorile je tacno.

Do skoro sam imao e30 koji nije bio za trke vec sam samo zeleo da uvek sve bude 100% ispravno. I muka je naci bilo sta da valja ni novo ni polovno. Pa izduvnu granu sam i Amerike jurio. Da ne pricam dalje. Znaci nista izdrndavanje. Samo da bude sve ispravno. E30 vise nije auto koji se vozi svaki dan posto je sve muka naci.

Sto kaze dzabe sto je lako kada nema.

Ja sam godinama skupljao delove bas zbog toga da se nadje. Imao sam dva savrsena protokomera original. To naci je kao igla u plastu sena.

Druze, ne znam da li si procitao moj post ? Gotovo SVE  od mehanike, delova limarije...mozes poruciti preko ovlastenih BMW dilera za E30. 100% provereno! Papreno skupo jeste ali mogucnost poruzbine postoji.

Drugu( nesto jeftiniju) soluciju imas Ebay. Recimo, iz iskustva stranih BMW forumasa, doznao sam da verovao ili ne, ovaj kineski MAF je za svaku preporuku i odlicno se pokazao za 318i.

https://www.ebay.com/itm/Air-Flow-Meter-Fit-BMW-0280202209-0280202135-0986280033-13621734657-13627547980-/153165105344?_trksid=p2349526.m4383.l4275.c1#viTabs_0

 

Link to post
Share on other sites
59 minutes ago, marko13 said:

Citao, pa zato i kazem da e30 vise nije da se vozi svaki dan kao prvi i jedini auto.

Ja onda verovatno zivim u nekom paralelnom univerzumu. :D

Imam E30, vozim ga svaki dan, jedini mi je auto i nemam problema oko odrzavanja i nabavke delova. Novo/polovno.

Link to post
Share on other sites
3 hours ago, marko13 said:

Citao, pa zato i kazem da e30 vise nije da se vozi svaki dan kao prvi i jedini auto.

Meni se čini da je E46 to postao: ima polovnih delova u bescenje (set kvačila i zamajac 70e, menjači 50-60e, turbine 130e, bosch pumpa 40e,  limarijski delovi, enterijer...), a novih ima i u OEM varijanti i aftermarket.

Cenom je postao krajnje pristupačan, može se naći solidan za 3000 evra, a održavati ga može svako po sopstvenom izboru. A i limarijski su mnogo zdraviji od E30 i E46.

Link to post
Share on other sites

E46 je postao kao punto ili stilo svojevremeno... 

To sam provalio kad su kod mene u selendri pre par godina poceli masovno da kupuju e46.. 

2009te ja vozio e36 i tad je zajedno sa mojom bilo 5 bmw_ova

Sad ima preko 100,mozda i vise... 

Link to post
Share on other sites
On 4/14/2019 at 3:27 AM, miksa said:

E46 je postao kao punto ili stilo svojevremeno... 

To sam provalio kad su kod mene u selendri pre par godina poceli masovno da kupuju e46.. 

2009te ja vozio e36 i tad je zajedno sa mojom bilo 5 bmw_ova

Sad ima preko 100,mozda i vise... 

Ali naci dobar e36 sada ... zesca retkost. Ja sam tu oko e36ice manje vise stalno, i po skupovima i kod sureta vidjam (on ih rastavlja, prodaje delove, ugradjuje) ... retko koja da mi zapadne za oko. Ali retko. Ima tu do 15ak da ja znam da su odlicne. Ovo ostalo manje vise ... kmeh ...

I ako hoces e36 u top stanju (da kazem tu negde kao moja i jace) ... to kosta. Amortizeri novi su za nju isto kao i za e46 (manje vise) ... diskovi isto .. znaci da ga dovedes u mehanicki zavidno stanje + gume ... ode maltene vrednost auta u nepovrat. Da ne spominjem limariju ...

Da me ne shvatite pogresno, ne kukam ... ali te prica da je jeftino ... jeste ako nemamo iste arsine za sta je dobar auto :)

 

Link to post
Share on other sites