E46 prefacelift/facelift


Recommended Posts

Drugari evo da dokumentujem nesto sto sam radio a mozda neko ima slicnu ambiciju.

Imam E46 2001 koji nije restajling ali ima i kvake nove i unutrasnja osvetljenja itd itd, ja preferiram i volim stariji tip ovog modela ali mi je zadnjica totalni promasaj bila, i uvek sam smatrao da zadnjica od Facelifta mnogo bolje izgleda. Trazeci kako da ubacim nove stopove nailazio sam na led varijante koje su dzek na dzek ali crknu posle nekog vremena, pale greske i sl. Konacno nasao sam momka od kog sam kupio stopove koji imaju svoju obicnu instalaciju tj sijalice i dzek na dzek je. Ako nekog bude zanimala cena broj itd neka me slobodno kontaktira rado cu pomoci. Po meni lepo izgleda jako, sve radi. Fitment je on point znaci bez problema su legle, i ne pravi nikakve greske na tabli. f18df361c910761a200cba722a52851f.jpg835a3030eec1530ac8212f4d0eb53b81.jpgc7cee303939cce0a447ff45b54c10286.jpg

 

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

 

 

Link to post
Share on other sites
Jesu ti to zamjenske ili originali? Novo?
Nove, Depo ih radi ali kao sto rekoh sedaju isto ko i original nema nikakve greske naravno ako auto nije udaran i slicno pa da nije u liniji sam auto :)

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Jesi to uzeo u Astra autu ili sa kupujemprodajem? Ja se razmišljam da uzmem i prednje i zadnje svjetlosne grupe i imam neku ideju koja mi se mota po glavi, samo da smislim šta ću i kako ću, pa ću da se raspišem kod mene u temi ili otvorim namjenski novu.

Link to post
Share on other sites
Jesi to uzeo u Astra autu ili sa kupujemprodajem? Ja se razmišljam da uzmem i prednje i zadnje svjetlosne grupe i imam neku ideju koja mi se mota po glavi, samo da smislim šta ću i kako ću, pa ću da se raspišem kod mene u temi ili otvorim namjenski novu.
Radim u Astri pa znam kakav je depo i tyc tj te taiwanske firme. Depo uvek ima kvalitet ravan originalu. Uzeo sam iz firme bio 4 stopa obicna, i kupio nosace sijalica od facelifta, stari tip kao moj ima 6 zica a facelift ima 7zica, verovao ili ne u Novom Sadu nisam nasao valjanog elektricara da uzme i da prepravi dzekove i da napravi da radi, niko nece da se bakce sa tim iako sam bio spreman dati tipa 100e da neko uzme i sredi svetlosni modul, dzekove i instalira to uredno. Niko nije hteo raditi. Stopove sam vratio u firmu a nosaci sijalica ko ukras ostali, i onda na oglasima skontao lika koji ima i led i ove, i one M3led fazon svasta nesto, porazgovarao sa njim i momak mi ponudio ove stopove sa vec postojecom instalacijom i milina ispalo. Ne svetle ko oem, ovde i donje dve sijaju i gornja pa kad se stisne kocnica gornja polovina zasvetli jace i one na gepeku ne sijaju sa ovima, no dobro ja sam zadovoljan izgledom i da rade ono sto i trebaju, ionako ne vidim dok vozim kako sija koja sijalica. Sledeci na redu su xenoni nasao sam za 150e oem farove dok mi za morimoto projektore balaste i sijalice traze 100e tako da jasno je da ce pasti Original :)

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

E jbga, imam drugara električara koji vjerujem da bi ti to uradio, ali kad se ne javljamo kad izmišljamo toplu vodu, onda i ne znamo.

Nego, kad smo se već raspisali, moja suluda ideja je slijedeća (strpi se sa Xenonima - ne bacaj lovu): bivša riba vozi Kia Cee'd koji sa H7 sijalicama i projektorima svijetli ekstra. Koliko vidim, samo sočivo je veće nego na BMW-u (čini mi se 3" naspram 2.5"), a našao sam neke LED sijalice H7 na Aliju od 55W (po komadu, analogno sa snagom H7 sijalice) koje ubijaju kako svijetle. Ideja je jednostavna - bataliti Xenon, uzeti obične H7 farove ili neke razjebane Xenon farove i prepakovati sve to na LED. U kratkim crtama. Moram samo da vidim kako ide autoregulacija visine farova, odnosno postoje li razlike između H7 i Xenon fara u tom dijelu i onda ću znati šta ću.

EDIT: Prilično sam siguran da niko ko prodaje bilo šta što ima na sebi natpis Morimoto, nije nikad ni prismrdio istome, odnosno da sve što navodno potiče od tog brenda istog vidjelo nije.

Edited by castor
Link to post
Share on other sites
E jbga, imam drugara električara koji vjerujem da bi ti to uradio, ali kad se ne javljamo kad izmišljamo toplu vodu, onda i ne znamo.
Nego, kad smo se već raspisali, moja suluda ideja je slijedeća (strpi se sa Xenonima - ne bacaj lovu): bivša riba vozi Kia Cee'd koji sa H7 sijalicama i projektorima svijetli ekstra. Koliko vidim, samo sočivo je veće nego na BMW-u (čini mi se 3" naspram 2.5"), a našao sam neke LED sijalice H7 na Aliju od 55W (po komadu, analogno sa snagom H7 sijalice) koje ubijaju kako svijetle. Ideja je jednostavna - bataliti Xenon, uzeti obične H7 farove ili neke razjebane Xenon farove i prepakovati sve to na LED. U kratkim crtama. Moram samo da vidim kako ide autoregulacija visine farova, odnosno postoje li razlike između H7 i Xenon fara u tom dijelu i onda ću znati šta ću.
EDIT: Prilično sam siguran da niko ko prodaje bilo šta što ima na sebi natpis Morimoto, nije nikad ni prismrdio istome, odnosno da sve što navodno potiče od tog brenda istog vidjelo nije.
Mene je nas jedan kolega po ljubimcu uputio na aliexpres gde je nasao projektore i video sam da ima vise velicina, pitanje je i koji je H7 far, Bosch ili ZKW imaju razlicite nacine ubacivanja sijalice u far tj ulaz im je drugaciji. Ja imam halogene farove ali kao i vecini imam stelovanje na tabli za visinu, i cim ih upalim primetim da se pomeraju gore dole, kao i jednom kad sam stajao na parkingu i uslo 2 drugara nazad i jedan napred auto je sam spustio farove. Skontao sam jer sam gledao u zid. E sad nema mi nikako logike da obican halogen far ima nivelaciju automatsku... U svakom slucaju mislim da je dosta njih kukalo da led ne sija tako dobro u projektoru i da cutoff line nije kako treba. Ali hvale onaj HID komplet da se dobro pokazao. U svakom slucaju na E46 je najlakse experimentisati obzirom da se far rasklapa jako lako i da je smisljen da to moze

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Vjerujem da zavisi od sijalice, pošto je dosta LED sijalica sa diodama samo na jednom mjestu. Ova "moja" ima diode na 4 strane i baca svjetlost praktično 360 stepeni.

Link to post
Share on other sites
Vjerujem da zavisi od sijalice, pošto je dosta LED sijalica sa diodama samo na jednom mjestu. Ova "moja" ima diode na 4 strane i baca svjetlost praktično 360 stepeni.
Da i onda projektor moze da isece lepo liniju, mada te HID kitovi dolaze neke i sa cut off linijom i od same sijalice. Mada svakako ne moras da se zezas sa zagrevanjem sijalice, balastom sto moze da te ubije ako se zezne nesto pa uzmes da proveris i sl :D

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Jbga, nemam. Nikako da se nakanim da uslikam, a i desni far me nešto mala kara, moram da odem do električara da vidim šta je prethodni vlasnik drkao po farovima, jer mi u desnom faru ne radi dugo. Kad sredim, kačim. Ali, vjeruj mi na riječ - DAN. Xenon se ni ne vidi u odnosu na ovaj LED.

Link to post
Share on other sites
Jbga, nemam. Nikako da se nakanim da uslikam, a i desni far me nešto mala kara, moram da odem do električara da vidim šta je prethodni vlasnik drkao po farovima, jer mi u desnom faru ne radi dugo. Kad sredim, kačim. Ali, vjeruj mi na riječ - DAN. Xenon se ni ne vidi u odnosu na ovaj LED.
Moram istraziti to bi bilo idealno onda. Projektora ima za 30e tolko i sijalice i dobijes vrh stvar a uvek se mozes vratiti halogenom za tehnicki...

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Zato i razmišljam o tome, da izvadim Xenon i ubacim LED. Jebe me trenutno auto nivelacija fara i kako nabudžiti H7 u far umjesto D2S, a najbliži sam tome da uzmem zamjenske nove farove, nađem projektore, odnosno njihove šoljice, Kia Cee'd sočiva i da to onda nekako nabudžim. I onda imam vrhunsko osvjetljenje.

Link to post
Share on other sites
Zato i razmišljam o tome, da izvadim Xenon i ubacim LED. Jebe me trenutno auto nivelacija fara i kako nabudžiti H7 u far umjesto D2S, a najbliži sam tome da uzmem zamjenske nove farove, nađem projektore, odnosno njihove šoljice, Kia Cee'd sočiva i da to onda nekako nabudžim. I onda imam vrhunsko osvjetljenje.
Pa gledam sad postoje i 2.5inch projektori koji su za h7 sijalice ali je fora treba nacj onaj za nas far sa kapicom sto ide preko njega da deluje oem... to ce biti borba haha

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
To je najmanji problem jer ih ima. Problem je što su svi kompleti za H1 sijalicu.
Nasao sam neke ii za h7 al nemaju Šraud onaj

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Shroud može zasebno da se kupi, jer on služi samo da prekrije nosač sočiva i da zatvori rupu.

Ja nešto gledam Morimoto D2S 5.0:

http://www.morimotohid.com/bi-xenon-mini-d2s-4-0-projectors.html

Kontam da je to to, samo da se prebudži na H7 da se upakuju ove LED sijalice.

Po meni dva najveća problema su kvalitetno sočivo i sam projektor koji neće da izgori ubrzo. Mada bi mu sa LED-om život trebao biti produžen.

Link to post
Share on other sites
Shroud može zasebno da se kupi, jer on služi samo da prekrije nosač sočiva i da zatvori rupu.
Ja nešto gledam Morimoto D2S 5.0:
http://www.morimotohid.com/bi-xenon-mini-d2s-4-0-projectors.html
Kontam da je to to, samo da se prebudži na H7 da se upakuju ove LED sijalice.
Po meni dva najveća problema su kvalitetno sočivo i sam projektor koji neće da izgori ubrzo. Mada bi mu sa LED-om život trebao biti produžen.
Ma kontam da ima i vec napravljen da ulazi h7 u njega. Ne bi tebalo biti problem

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Ja se dvoumim za te LED vec dugo vreme (imam fabricke Xenone). Kolega moj sa kojim putujem ima na passatu b7 bez projektora, brate nocu je dan, ali dan. Duga i nisu nesto (u poredjenju sa obicnim halogenim), ali kratka, hebu mamu kako su dobra.

Link to post
Share on other sites
Ja se dvoumim za te LED vec dugo vreme (imam fabricke Xenone). Kolega moj sa kojim putujem ima na passatu b7 bez projektora, brate nocu je dan, ali dan. Duga i nisu nesto (u poredjenju sa obicnim halogenim), ali kratka, hebu mamu kako su dobra.
Mene brine jedino da ne raspsujem previse u reflektujucem faru pa da ne zaslepljujem, ali definitivno ugradjujem projektore pa kontam ubaciti te led da vidim sta i kako. A ako nista defitivno bih presao na xenon. Jer ovi halogeni obicni su ok ali daleko od dobrog

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites