E46 prefacelift/facelift


Recommended Posts

Pa ja kako vidim na ovom videu, Xenon su i dalje king of the road [emoji4] 
Pa lakse se fokusira svetlo i sire ga baca, pogotovo sa ovim kitovima. Ne znam budcnost je u ledu. A kolko se moze dobra led sijalica naci kod nas pitanje je...

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Jbmliga, treba probati. Ja za bolje od onog Morimoto kita ne znam, pa i ako LED ne radi kako treba u tome, ostaje D2S Xenon koji će da radi kako treba.

Link to post
Share on other sites

Licno jos nisam video neke LED zamenske da valjaju cemu! Obicno sve golo G. Ne sija dovoljno jako. Dok fabricke koje sam vidjao je druga prica!

A da ne pricam da imas i onaj glupavi ventilator iza.. Samo jedna glupost vise koja se prlja.

Dok ta tehnologija malo ne odmakne za nas obicne ksenoni su najbolje resenje.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
On 4/3/2019 at 10:15 AM, NikNS said:

Imas kakvu sliku buraz?

Imam sad. Slikao prije nekog vremena i nikako da se sjetim i nakanim da postavim.

Angel eyes only:

593944-EC-184-A-499-F-83-F6-9-EEB378-CCC

 

Angel eyes + LED dugo (samo lijevo, desno me nešto zeki, pa moram kod majstora)

EEA969-D3-4-A15-4-C29-B649-15903975-B19-

 

Angel eyes + Xenon D2S kratko:

2-C6861-C6-CD56-4189-8070-AADCBA847-B9-D

 

Angel eyes + Xenon D2S kratko i dugo + LED dugo:

9-D107521-882-B-44-C3-9-DCD-DE90-E4-DF49

 

Angel eyes + Xenon D2S kratko:

FF3-A0-FCF-2-A92-4-CF2-A3-D0-7-C860-F332

 

Angel eyes + Xenon D2S kratko i dugo + LED dugo:

8-F8-C3-CA6-93-A7-452-A-B9-D8-F9047-D6-E

Link to post
Share on other sites
Imam sad. Slikao prije nekog vremena i nikako da se sjetim i nakanim da postavim.
Angel eyes only:
593944-EC-184-A-499-F-83-F6-9-EEB378-CCC4-A.jpg
 
Angel eyes + LED dugo (samo lijevo, desno me nešto zeki, pa moram kod majstora)
EEA969-D3-4-A15-4-C29-B649-15903975-B19-A.jpg
 
Angel eyes + Xenon D2S kratko:
2-C6861-C6-CD56-4189-8070-AADCBA847-B9-D.jpg
 
Angel eyes + Xenon D2S kratko i dugo + LED dugo:
9-D107521-882-B-44-C3-9-DCD-DE90-E4-DF4963.jpg
 
Angel eyes + Xenon D2S kratko:
FF3-A0-FCF-2-A92-4-CF2-A3-D0-7-C860-F3321-A1.jpg
 
Angel eyes + Xenon D2S kratko i dugo + LED dugo:
8-F8-C3-CA6-93-A7-452-A-B9-D8-F9047-D6-EA48-B.jpg
Jako lep cut-off imas na xenonima. Znaci projektori zavrsavaju ful posao, gledam bas sire osvetljavaju put. Da rezimiramo trebaju mi projektori, xenon sijalice sa balastima i to je to?

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Ovo bas deluje ozbiljno. Ali ovo sto si ti inace odradio je nebo i zemlja u odnosu na halogene koje ja imam. Znaci bukvalno nema sanse da se podese da imaju lepu liniju. Vidim ja i sve je to ok ali nije ovako fino kao xenon da lepo sece svetlo i sija tako usmereno i siroko.

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, NikNS said:

Ovo bas deluje ozbiljno. Ali ovo sto si ti inace odradio je nebo i zemlja u odnosu na halogene koje ja imam. Znaci bukvalno nema sanse da se podese da imaju lepu liniju. Vidim ja i sve je to ok ali nije ovako fino kao xenon da lepo sece svetlo i sija tako usmereno i siroko.

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 

To je, izmedju ostalog, i posao projektora. U sebi ima jednu "membranu" limenu koja definise taj "cutoff". Vodi racuna samo sta kupujes od tih projektora (ja sam iz trece iteracije bio zadovoljan) ovim kineskim "morimoto" projektorima.

Link to post
Share on other sites
To je, izmedju ostalog, i posao projektora. U sebi ima jednu "membranu" limenu koja definise taj "cutoff". Vodi racuna samo sta kupujes od tih projektora (ja sam iz trece iteracije bio zadovoljan) ovim kineskim "morimoto" projektorima.
Pa dilema je zvao sam momka iz grada tu trazi mi 95e da u moje farove ubaci morimoto projektore sa sijalicama i balastima. A 150e je par oem xenon farova pa nisam pametan. Novo je novo OEM je svakako dzek na dzek... moram bas da vidim sta i kako

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
1 minute ago, NikNS said:

Pa dilema je zvao sam momka iz grada tu trazi mi 95e da u moje farove ubaci morimoto projektore sa sijalicama i balastima. A 150e je par oem xenon farova pa nisam pametan. Novo je novo OEM je svakako dzek na dzek... moram bas da vidim sta i kako

OEM retko koji imaju dobre reflektujuce delove. Ili uzeti OEM, pa da ti neko "osvezi" te reflektujuce delove ili pregrizi pa uzmi kineze :)

Link to post
Share on other sites
OEM retko koji imaju dobre reflektujuce delove. Ili uzeti OEM, pa da ti neko "osvezi" te reflektujuce delove ili pregrizi pa uzmi kineze [emoji4]
Tako ce i biti, svaki OEM je izgubio i ostrinu i plus ko zna kolko je puta pregorela sijalica u njima. Morimoto ima da resi stvar. Jedno pitanje sijalicu kacim u balast a balast na moju OEM instalaciju tj dzek. E sad jel ima veze sto mi je Bosch tip fara a ne ZKW

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Na forumu je bio Steva ili kako se zove dečko iz Surčina koji je radio ponovnu "resrebrenizaciju" (treće "e" je namjerno ubačen višak), ali nit' ima telefona, nit' se zna da li i dalje radi. To je rješenje i spas za OEM farove. 150€ za nove ili polovne OEM farove sa Xenon-ima?

Bosch ili ZKW ne bi trebalo da ima ikakve razlike osim u proizvođaču/naljepnici, odnosno kvalitetu samih farova. Koliko je meni poznato.

Cutoff line jeste ok, ali mi se čini da može to ipak bolje.

Link to post
Share on other sites
Na forumu je bio Steva ili kako se zove dečko iz Surčina koji je radio ponovnu "resrebrenizaciju" (treće "e" je namjerno ubačen višak), ali nit' ima telefona, nit' se zna da li i dalje radi. To je rješenje i spas za OEM farove. 150€ za nove ili polovne OEM farove sa Xenon-ima?
Bosch ili ZKW ne bi trebalo da ima ikakve razlike osim u proizvođaču/naljepnici, odnosno kvalitetu samih farova. Koliko je meni poznato.
Cutoff line jeste ok, ali mi se čini da može to ipak bolje.
Bosch i ZKW imaju razlike u kacenjima tj adapterima za sijalice. Nisu isti. Drugacije je mesto gde ulazi sijalica u far. 150e par farova sa balastima naravno bez sijalica. Kod mene je stari tip tj prefacelift pa su dosta jeftiniji nego za facelifta

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Vreme da se dopuni lista.
Kupljen akumulator varta blue dinamic 95ah.
Remont alnasera
Letnje gume Michelin 4kom
Silen blokovi
Remenica radlice Corteco
Pk kais Continental glavni
Pk kais mali koji ide na alternator
Ina zatezac
Ina roler
Levi nosac motora
Desni nosac motora
Ulje u menjacu
Cilindar kvacila novi na menjacu
Cilindar papucice u kabini
Ostaje u planu ATE diskovi sa 3.0d novi kao i celjusti i paknovi.
Gevinde su stigle ceka se vremena da se montiraju i da se odradi optika.
Nakon toga sledi cip gde se snaga motora ne povecava nista znacajno sa fabrickih 136 na nekih zdravih 150 160ks i naravno najvaznije obrtni moment znacajno.
Nakon svega sto je uradjeno i ovih par stvari koje su na cekanju je auto mehanicki kompletan skroz. Onda se krece na estetiku ali otom potom.

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
15 hours ago, NikNS said:

Vreme da se dopuni lista.

Ulje u menjacu
 

Koje ulje je sipano u menjač? Koliko ukupno ide i da li je moguća zamena ulja dok je menjač na autu ili mora skidanje menjača? Cena ulja, okvirno?

Link to post
Share on other sites
Koje ulje je sipano u menjač? Koliko ukupno ide i da li je moguća zamena ulja dok je menjač na autu ili mora skidanje menjača? Cena ulja, okvirno?
Moze bez skidanja menjaca, 3.3l je stalo ZF TF ML 09/14 je oznaka ulja majstor je nabavio ne znam cenu tacnu. Mada kaze mi da u sustini tu nema kopija moze stogod. A nazalost nemam ni cenu kolko je za menjac jer smo radili bruka stvari pa ono sve sam platio odjednom. Pitacu ga za koji dan pa cu dopuniti info

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
7 hours ago, NikNS said:

Moze bez skidanja menjaca, 3.3l je stalo ZF TF ML 09/14 je oznaka ulja majstor je nabavio ne znam cenu tacnu. 

Ovo je već korisna informacija jer sam dosada na više mesta video količinu ispod 2 litre, 1.5 ili 1.6l za menjač. E sad možda je razlika u tipu menjača, da li je ovih 3.3l za automatski menjač?

Link to post
Share on other sites
Ovo je već korisna informacija jer sam dosada na više mesta video količinu ispod 2 litre, 1.5 ili 1.6l za menjač. E sad možda je razlika u tipu menjača, da li je ovih 3.3l za automatski menjač?
Zavisi od menjaca, stariji menjaci iz 90tih su koristili mineralna ulja i islo je po 1l 1.1l i sl, svi noviji imaju vece rezervoare. Svi ti menjaci ZF u bmwu su americki menjaci a oni svi koriste od 2l pa navise provericu detaljno pa cu ispisati ovde da ne pricam napamet [emoji4]

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites