Recommended Posts

6 hours ago, NikNS said:

A za E46 jel pojacalo mora biti ako auto ima BM54?

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 

Ova zadnja je slika radio , pojacala BM54  i preko njega ide kad crkne kanal mozes pijevati ili pak dati nekome da ti reparira :) 

Link to post
Share on other sites
  • Replies 115
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jos jedno pitanje, stanice mi se cesto gube i šume. Cuo sam da xenoni mogu da uticu da fm stanice. Ali ne vjerujem da mogu toliko uticati. Ili je ipak nesto crklo [emoji848]

Sent from my Tesla_SP9_2 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
Ova zadnja je slika radio , pojacala BM54  i preko njega ide kad crkne kanal mozes pijevati ili pak dati nekome da ti reparira [emoji4] 
Sve ja to razumem, ono sto mene muci je vidjam slike da E39 i X5ce imaju BM54 i plus ovo crno pojacalo tamo iza sakriveno ja to kod mene nemam. Imam samo ovo gore sa slike sve i BM54 sugavi. Na prvom fabrickom radi samo prednji levi zvucnik u vozacevim vratima i to je to. Drugo koje sam kupio od Leona radi samo na zadnjim a na prednjim krci, i onda sam u podesavanjima tona napravio da sviraju samo zadnji pa se ne nerviram toliko. To drugo dto sam kupio mi je receno da je testirano i da je ispravno pa mene buni kako moze biti ispravno ako mi sa njim krce zvucnici prednji a vratim moje staro taj isti zvucnik prednji levi sto krci ubija kako lepo radi samo ovi drugi ne rade. Nema veze, odnecu kod drugara oba pa da momak vidi sta moze da napravi obzirom da je popravio Mixetu kroz koju je neko probo sipku po sred maticne kontam da je ovo sprdnja za njega. Ako ne kupicu onaj JBL bluetooth zvucnik veliki i uvaliti ispod suvozacevog sedista i ko slepac voziti al makar cu imati bolji zvuk nego ovo sa BM54 sto imam.

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Jos jedno pitanje, stanice mi se cesto gube i šume. Cuo sam da xenoni mogu da uticu da fm stanice. Ali ne vjerujem da mogu toliko uticati. Ili je ipak nesto crklo [emoji848]

Sent from my Tesla_SP9_2 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
Jos jedno pitanje, stanice mi se cesto gube i šume. Cuo sam da xenoni mogu da uticu da fm stanice. Ali ne vjerujem da mogu toliko uticati. Ili je ipak nesto crklo [emoji848]

Sent from my Tesla_SP9_2 using Tapatalk


Ja ne vidim u kom paralelnom univerzumu imaju veze farovi sa necim sto je u gepeku i antena na krovu :D Znam da ih sam dzek zeza od antene ili neki moduli al farovi nisam nikad cuo.

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

isto sam cuo da led rasveta xenoni zbog nekih talas oce da ometaju fm imao je neki lik problem, kad je sve poskidao fm radio kako treba. Samo sistem eliminacije.

Za pocetak pocni od led markera i svetla za tablicu tj svega sto se pali na prekidac na poziciju 1, ako nema razultate onda ostalo sto ide na poziciju 2 :) na prekidacu

Link to post
Share on other sites
21 minutes ago, zlaja_d90 said:

Jos jedno pitanje, stanice mi se cesto gube i šume. Cuo sam da xenoni mogu da uticu da fm stanice. Ali ne vjerujem da mogu toliko uticati. Ili je ipak nesto crklo emoji848.png

Sent from my Tesla_SP9_2 using Tapatalk
 

kad pocnu da suste ugasi svetla vidi sta se desava

Link to post
Share on other sites
kad pocnu da suste ugasi svetla vidi sta se desava
Pokusavao sam i to ali cini mi se da se nista ne promjeni kada udjem u auto sve ekstra radi nakon nekog vremena gube se stanice i krče-šume.. E sada sta može biti pitaj Boga hahaha

Sent from my Tesla_SP9_2 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
Pokusavao sam i to ali cini mi se da se nista ne promjeni kada udjem u auto sve ekstra radi nakon nekog vremena gube se stanice i krče-šume.. E sada sta može biti pitaj Boga hahaha

Sent from my Tesla_SP9_2 using Tapatalk

Ju ju sad kad vidim tebe Zlajo brate moj problem sa BM54 mi deluje mali [emoji23] zabrinuo si me zesce jos jedan problem koji ce moj auto preko noci skontati da moze da iskoristi da mene zajebava [emoji23][emoji23][emoji23]

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Znaci moguce da je taj BM54 rikavelo hahaha Ajde bas divno, ali radi on kod mene stalno samo iz trenutka u trenutak pocne da šumi i krči i opet dobro nakon nekog vremena.. Najbolje ga osigurati full kasko i zapaliti hahaha

Sent from my Tesla_SP9_2 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
Znaci moguce da je taj BM54 rikavelo hahaha Ajde bas divno, ali radi on kod mene stalno samo iz trenutka u trenutak pocne da šumi i krči i opet dobro nakon nekog vremena.. Najbolje ga osigurati full kasko i zapaliti hahaha

Sent from my Tesla_SP9_2 using Tapatalk


Hahahahahahahah. O tome sve cesce razmisljam :D kontam izgorece mi ceo auto i onako garav kad samo vidis u gepeku bm54 preziveo sija se a ne radi hahaha

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
Hahaha, ali nismo izgubili smisao za humor, to je dobro [emoji3] ma puno elektronike, svaki min 15 god star jbg, riknjava. Zato se ja spasih kinezom [emoji23]
Ja humorom zabaljvam putnike jer zvuka nemam hahahaha :D skoro da nemam. A nekad imam... klasican Bm hahah. Cuti danas sam dao 56000 za zamajac set kvacila eno ugradjuju ga 70e ruke. O BMu necu ni da mislim haha

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
9 minutes ago, NikNS said:

Cuti danas sam dao 56000 za zamajac set kvacila eno ugradjuju ga 70e ruke. O BMu necu ni da mislim haha

Ja se uvek uhvatim za deo tvog posta, pa tako i ovaj put, ne zameri :)

Koji set si uzeo, čiji je zamajac i kvačilo? To neka dilerska/drugarska cena ili redovna?

Hvala

Link to post
Share on other sites
Ja se uvek uhvatim za deo tvog posta, pa tako i ovaj put, ne zameri [emoji4]
Koji set si uzeo, čiji je zamajac i kvačilo? To neka dilerska/drugarska cena ili redovna?
Hvala
Taman posla ako ako. Uzeo Luk set jer je najbolji i stigao iz Nemacke nije Poljska po licenci i sl. Cena je priblizna kao Sachs ali momci koji prodaju kazu da Luk nema reklamacije a Sachs malo malo pa ima. Plus taj Sachs nije video Sachs. Luk je mama narodno receno. Puna cena je 74568 din mene izaslo nesto ispod 56000 tacnije 55983 :) imam drugara koji odrzava svoj popust tako sto uzima tako da ono dobro meni dobro njemu plus ga uvek castim jer mi ne ustedi malo :) zamajac mi je mogao jos preci ali kvacilo je gotovo kao i korpa pa kad radim onda radim sve jer taj auto mi je miljenik pa znam da necu prodavati te stoga i ne stedim. 5fad5bd59e041d8bea0e5ceeec92a695.jpg

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
Isto sam ja tako uzimao... Sve LUK valjda ce da traje.
Luk je jedini valjan iskreno. Za te pare treba da mi cisti i kuva.
Salu na stranu taj zamajac je tolko pa je yolko to sto je meni auto vrednosti 3500 pa mi ne ta cena visoka a onom sto je dao juce 18000 za auto nije puno. Plus uglavnom se ti grbe repariraju, uzmijauu lose zamenske itd. Meni je originalni evo presao 304k ovaj nek prodje 150k 200k ja sam zadovoljan :) Mislim ti konkretno znas kolko ulazem u auto i kolko ga vracam u zivot tako da ni ovaj put nisam hteo da rizikujem sa alternativama.

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, NikNS said:

Taman posla ako ako. Uzeo Luk set jer je najbolji i stigao iz Nemacke nije Poljska po licenci i sl. Cena je priblizna kao Sachs ali momci koji prodaju kazu da Luk nema reklamacije a Sachs malo malo pa ima. Plus taj Sachs nije video Sachs. Luk je mama narodno receno. Puna cena je 74568 din mene izaslo nesto ispod 56000 tacnije 55983 :) imam drugara koji odrzava svoj popust tako sto uzima tako da ono dobro meni dobro njemu plus ga uvek castim jer mi ne ustedi malo :) zamajac mi je mogao jos preci ali kvacilo je gotovo kao i korpa pa kad radim onda radim sve jer taj auto mi je miljenik pa znam da necu prodavati te stoga i ne stedim.

Ovo je odlična varijanta; kad i meni dođe na red zamena, javljam se tebi, pa ako bude moguće uzeti opet tako povoljno, ne bežim ni ja od čašćenja tebe i drugara ti ;)

Link to post
Share on other sites
Ovo je odlična varijanta; kad i meni dođe na red zamena, javljam se tebi, pa ako bude moguće uzeti opet tako povoljno, ne bežim ni ja od čašćenja tebe i drugara ti [emoji6]
Haha ma taman posla, nije nikakav problem rado cu ti pomoci. Nadam se da ti nece trebati uskoro :D ali da u sustini nema potrebe davati im tolke novce kad se moze ustedeti i vise nego za ruke sto ode

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

ja kako sam kupio auto prije 4 godine maoo poslje mi je poceo da se cuje zamajac dok se ne ugrije i kad se auto gasi  zatutnji, set kvacila LUK za x5 e53 manuel je kod nas u BiH oko 600 eura , ruke oko 100 eura :)  kazu tjeraj dok ne pocne lamela da zafrkaje pa onda mijenjaj to sto se cuje zamajac nista samo vozi , pa cu tako i da vozim  :) 

Link to post
Share on other sites
ja kako sam kupio auto prije 4 godine maoo poslje mi je poceo da se cuje zamajac dok se ne ugrije i kad se auto gasi  zatutnji, set kvacila LUK za x5 e53 manuel je kod nas u BiH oko 600 eura , ruke oko 100 eura [emoji4]  kazu tjeraj dok ne pocne lamela da zafrkaje pa onda mijenjaj to sto se cuje zamajac nista samo vozi , pa cu tako i da vozim  [emoji4] 
Nekad se on ne razlupa u potpunosti pa se desi da od tolko vibracija ode i jedan lezaj za radilicu i onda samo iznenadi kad se krene sa semafora polomi radilicu ko od sale... ja cim sam uzeo auto video sam da nije to kako treba pa sam obavio hitnije stvari sad i ovo doslo i tako idem jednu pp jednu stavku i resavam dok ne bude u top stanju kao recimo kad je imao par godina. Sve osim motora ce biti zamenjeno..

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
7 minutes ago, NikNS said:

Nekad se on ne razlupa u potpunosti pa se desi da od tolko vibracija ode i jedan lezaj za radilicu i onda samo iznenadi kad se krene sa semafora polomi radilicu ko od sale... ja cim sam uzeo auto video sam da nije to kako treba pa sam obavio hitnije stvari sad i ovo doslo i tako idem jednu pp jednu stavku i resavam dok ne bude u top stanju kao recimo kad je imao par godina. Sve osim motora ce biti zamenjeno..

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 

nisma to znao ? za radilicu ? znam za remenicu radilice a mijenjac i radili ca to ne ?

 

Link to post
Share on other sites

Kpd mene je 530d 142kw 2001 e sada pitanje, kod njega na otvorenom putu pokazuje oko 6L potrosnju cak i manje. Ali nekada se desi da na 50KM puta uzme 10—12L i to ne bas agresivne voznje. Prije par dana uzeo 15L na 90KM a od toga mozda 10KM gradske vožnje. Sta moze uticati na to, zamjenio sam motor jer je pomiješao vodu i ulje ali nebitno. I hrpu drugih stvari od vodene pumpe, viska itd.. Ne dimi iza uopste mnogo da kazem da su dizne otisle. Sta su jos mogucin uzroci?

Sent from my Tesla_SP9_2 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites