Recommended Posts

nisma to znao ? za radilicu ? znam za remenicu radilice a mijenjac i radili ca to ne ?
 
Pa opet radilica prenosi to nazad do zamajca, zamajac menjacu pa do differencijala... sad kad auto trpi toliki stres i vibracije pogotovo u gradu havariju napravi. Zato ga i menjaju i preporucuju odma da se menja. Da uzrokuje samo vibracije i klepetanje ne bi ga niko nikad ni menjao :D pojacavali bi radio kome radi i bolelo bi ih uvo :D

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
  • Replies 115
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kpd mene je 530d 142kw 2001 e sada pitanje, kod njega na otvorenom putu pokazuje oko 6L potrosnju cak i manje. Ali nekada se desi da na 50KM puta uzme 10—12L i to ne bas agresivne voznje. Prije par dana uzeo 15L na 90KM a od toga mozda 10KM gradske vožnje. Sta moze uticati na to, zamjenio sam motor jer je pomiješao vodu i ulje ali nebitno. I hrpu drugih stvari od vodene pumpe, viska itd.. Ne dimi iza uopste mnogo da kazem da su dizne otisle. Sta su jos mogucin uzroci?

Sent from my Tesla_SP9_2 using Tapatalk


Vakum creva i prelivna creva, obavezni to odradi i smanjice. Kao i protokomer proveri tj ocisti ga svakako i bices miran

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
Vakum creva i prelivna creva, obavezni to odradi i smanjice. Kao i protokomer proveri tj ocisti ga svakako i bices miran

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Hvala, moram to da odradim.

Sent from my Tesla_SP9_2 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
Hvala, moram to da odradim.

Sent from my Tesla_SP9_2 using Tapatalk

Garant ti smrdi na naftu kad dignes haubu. Tad pisa na prelivnim crevima kod dizni

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
Garant ti smrdi na naftu kad dignes haubu. Tad pisa na prelivnim crevima kod dizni

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Ne osjeti se ni malo nafta. Ni u kabini niti ispod haube.

Sent from my Tesla_SP9_2 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
Kad roka na prelivnim, obavezno posle agresivnije voznje kad stanes vidis ispod haube kako dimucka. I kad se malo detaljnije pogleda oko dizni u kanalima ima brdo naftee [emoji846]
Pitam se otkud moj bracika zna za to hahaha. Ja kad sam moj kidao dok su prelivna bila losa stanem nema nista. Al nocu sam skontao krenem u rikverc i na farovima se vidi da dimi jer odgoreva nafta [emoji1787]

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Hahaha eto vidis. Kako znam, proslo leto bio u CG i neko mi rekao da ima put na Sutorman (planina iza Sutomora) i da ima strava pogled ali mora dzipom. Iii naravno krenem da se popnem. Nije bilo mnogo na oko 1300m ali brate put je bio sa kamena na kamen :D i to sve brzinom 3 km. Klac klac, izgrebem pomalo vozilo ali ti se popnem i taman pred vrh bilo mu opterecenje veliko krene da dimucka, naftu da siklja i ja vidim prelivna. Ohladimo ga malo, spustimo se i odma dole u Baru skidaj vadi/kupuj nova creva i teraj :D e tako sam ti naucio to xD

Link to post
Share on other sites
Evo kako izgleda mk4 [emoji16] Ubacio sam ga danas. a6e56b5467882cea795c795bef569379.jpga3426a8a6329edf72c5cf7845f48f1c9.jpgb4d70b8bd9b77bcd4af7497ce401e189.jpg

Sent from my Tesla_SP9_2 using Tapatalk


Sljaka znaci punom parom. To su updateovane mape? Vizuelno mnogo lepse izgleda od onog budjavog sw3 00

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
Extraaa [emoji846] kaci jos slikaaa
Nema Zlaja nas ispalio otiso covek da istrazuje mape i da gleda drugaciji bord comp jebe mu se nama sa slika [emoji1787][emoji1787][emoji1787]

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Ali imam jedan problem kada upalim mape vrti se u krug stalno kao da ne moze naci tacnu lokaciju. Pa sam narucio nove mape jer je ovaj dvd neko narezao pa nije original. Pa cu da vidim sta je u pitanju.

Sent from my Tesla_SP9_2 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
Ali imam jedan problem kada upalim mape vrti se u krug stalno kao da ne moze naci tacnu lokaciju. Pa sam narucio nove mape jer je ovaj dvd neko narezao pa nije original. Pa cu da vidim sta je u pitanju.

Sent from my Tesla_SP9_2 using Tapatalk


Mozda ti lose radi gps antena. Pa ne moze da primi signal da ti pokaze gde si. Koje god je mapa?

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
Mozda ti lose radi gps antena. Pa ne moze da primi signal da ti pokaze gde si. Koje god je mapa?

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Ne znam koje su jer je neko narezao dvd sa mapama. Cekam original mape stici ce mi u cetvrtak. A vidite ne pise u desnom gornjem uglu gps a trebalo bi valjda.. 2a74f231c41a203d386e0f7010940877.jpg60045b2d4185110d3e9c446551367f22.jpg

Sent from my Tesla_SP9_2 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
Pa mislim da nije do mape jer je otvara. Mozda je zastarila mapa pa se gubi. Jesi isprobao sve opcije tamo pregledanje karte i sl? 
Pise na dvd-u 2013 godina lik napisao markerom. Sacekati cu svakakp novi dvd njegov original pa cu vidjeti. A lako moguce da i taj kabal od gps-a ne valja. Ali moram vidjeti kako to rijesiti. Sve sam pregledao rezultat je isti.

Sent from my Tesla_SP9_2 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
Pise na dvd-u 2013 godina lik napisao markerom. Sacekati cu svakakp novi dvd njegov original pa cu vidjeti. A lako moguce da i taj kabal od gps-a ne valja. Ali moram vidjeti kako to rijesiti. Sve sam pregledao rezultat je isti.

Sent from my Tesla_SP9_2 using Tapatalk

Meni lici da je to, lako ti je sacekati. Inace jako lepo izgleda vizuelno sve. Jos verovatno i brze sljaka nego mk3

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
Meni lici da je to, lako ti je sacekati. Inace jako lepo izgleda vizuelno sve. Jos verovatno i brze sljaka nego mk3

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Ma odradi sve sto zadas odmah bez štekanja. Ali moram vidjeti kako zamjeniti taj kabal ako je to [emoji848]

Sent from my Tesla_SP9_2 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
Ma odradi sve sto zadas odmah bez štekanja. Ali moram vidjeti kako zamjeniti taj kabal ako je to [emoji848]

Sent from my Tesla_SP9_2 using Tapatalk

Mozda je do konektora samo probaj izvuci pa vratiti ili malo kontakt sprejom preci

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Samo je sramota kolko je e46 neistrazen a tolko problema ima sa tim. Ni nasi ni strani forumi nisu od koristi onk svi su izbudzili nekako i zaboravili da posavetuju, da postave slike tako nekih stvari. Stvarno ono kad god pomenes nekom vezano za te probleme gledaju te belo...

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

A jbg brate, tako ti je to. Ja bih prvo povezao 2,3 dijagnostike i video sta bi izbacio, kad vec ima sve te module. A ako ne bi pomoglo, cupao jedno po jedno i menjao, stavljao drugi kabal, ili drugi gps, ili drugu gps jedinicu. Tako nesto, e sad nznm da li su mu antene mozda u zadnjim staklima? Meni su recimo u staklima i to vremenom oslabi rece mi neki majstor..

Link to post
Share on other sites