Recommended Posts

  • Replies 115
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

13 hours ago, ilovebigasses said:

MK4 bi trebalo od 2003 da ide brat. MK3 je do 2002 god. Kazem ti ja, sve to lepo prodaj i pobacaj i batali. To je odavno i ostarilo i oslabilo i pocrkalo :D

slazem se sve to treba iscupati i pobacati :)  kod mene je najgore sto moram kupiti jos i kabal provlaciti kabal kroz cijelo auto da ga prespojim za zvucnike :(  

Link to post
Share on other sites

E to sam isto i ja radio. Ma brat nije ni to problem, skines zadnja sedista, skines recimo suvozacevo i sve lepo kuda ide i fabricka instalacija se provuce. Moras jos skinuti pazljivo pragove i podignuti tepih. Oce zabice da puknu, ali ih ima jeftinih po netu ?

Link to post
Share on other sites
4 hours ago, ilovebigasses said:

E to sam isto i ja radio. Ma brat nije ni to problem, skines zadnja sedista, skines recimo suvozacevo i sve lepo kuda ide i fabricka instalacija se provuce. Moras jos skinuti pazljivo pragove i podignuti tepih. Oce zabice da puknu, ali ih ima jeftinih po netu ?

sta si ti uzeo i odakle jesi li i kabal kupovao ili pravio  i odakle ako imas link , Hvala

Link to post
Share on other sites
Kupovao u BG u, ali ima ih sada de oces brat, ja kad sam uzimao platio sam je pre 4 god 430e, sada imas od 200 do 300 da biras. Dobio sam sve kompletno, ukljucujuci i kabal taj dugacki.
Jedva stvar... Bracika jel se bode to u dzek koji ulazi u BM54 ili u sam BM54?

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
10 hours ago, ilovebigasses said:

BM54 ide napolje. Bode se u taj dzek od BM54, a taj dzek dolazi iz pojacala fabrickog. Mogu i sve slikati ako sta zatreba za svaki slucaj i da ja nesto ne lupim :D

koliko sam na youtube vidio taj dugi kabal se u gepeku ubode u originalni kabal koji se iskljuci sa pojacal i tako prespoji zvucnike ? ima i u kompetu i mali kablic koji prespoji i antenu ?  

Edited by Mirsad
Link to post
Share on other sites
koliko sam na youtube vidio taj dugi kabal se u gepeku ubode u originalni kabal koji se iskljuci sa pojacal i tako prespoji zvucnike ? ima i u kompetu i mali kablic koji prespoji i antenu ?  
A novo pojacalo je u samoj android jedinici po toj prici?

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
4 hours ago, NikNS said:

A novo pojacalo je u samoj android jedinici po toj prici?

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 

Da pojacalo ja u sklopu uredjaja tako sam skontao :)

Link to post
Share on other sites
Da pojacalo ja u sklopu uredjaja tako sam skontao [emoji4]
Pa pazi ako mi rade i komande i sve sad cu ja odma na net pa cimati bracu kineze a ovo pojacalo fabricji i ostalo cu dati curi kad tuce snicle da ima na cemu :D a mozda ga i pregazim kolima obzirom kolko mi je zivaca skratilo. Mada moram provetiti sa nekim ko to ima da ubodem kod mene da vidim da u samom dzeku sve radi kako treba...

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Polako drugari, imate varijantu da prespojite direktno na android multimediju i to je ok, aliiiiiii to pojacalo u multimediji je 100 puta gore od dobrog fabrickog, moze da zuji, krci, da se cuje sum i sl i ono najbitnije ono je samo 4 kanalno, a ja/vi u autu imate min 8 zvucnika a fabricko pojacalo jeste 8 kanalno i svaki zvucnik je pokriven..tako da to ne bi bila dobra ideja ? najbolje je ostaviti fabricko pojacalo (ima ih 3 modela za e39/e53) komande rade sve bez problema i mogu se programirati. Da i antena se menja.

Edited by ilovebigasses
Link to post
Share on other sites
Polako drugari, imate varijantu da prespojite direktno na android multimediju i to je ok, aliiiiiii to pojacalo u multimediji je 100 puta gore od dobrog fabrickog, moze da zuji, krci, da se cuje sum i sl i ono najbitnije ono je samo 4 kanalno, a ja/vi u autu imate min 8 zvucnika a fabricko pojacalo jeste 8 kanalno i svaki zvucnik je pokriven..tako da to ne bi bila dobra ideja [emoji6] najbolje je ostaviti fabricko pojacalo (ima ih 3 modela za e39/e53) komande rade sve bez problema i mogu se programirati. Da i antena se menja.
Meni si sad srusio sneska [emoji23][emoji41] je*em ja dan onom sto je konstrujisao BM54. Em je zeznuo E38,E39,E46,E53 vec je zeznuo i Rover 400, Freelander i sl. Ima i drugo resenje za BM54 uzme se od X3ke cd player on ima integrisano pojacalo u sebi, skinu se maske i izvadi se samo pojacalo koje je identicno kao BM54 i onda se dzek na dzek nabode. ALI (morao sam velikim slovoma) ako imate pljosnate pinove na BMu ako su okrugli kao kod mene jedino resenje dobar elektricar da uzme lepo izvuce signale za zvucnike tj kablove zvucnika i prespoji na aftermarket pojacalo a komande i ostalo radi preko bm-a...

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
Ja nemam to, imam gps gore, i opremu za telefon jer je dosao sa motorolom, a iznad toga je cd charger i skroz ispod imam onu budzu za TV i BM54. Cak ovakav dzek nigde nemam imam jedino taj sto ulazi u BM54 i to je to.kod BM-a crknu one dve kockice to su integrisani izlazi za zvucnike... i ja imam samo dva u vratima prednjim dole i dva gore, i zadnja daska 2 komada. I ima neki mali ispod volana u tabli to je valjda za ono kad ostavis farove a krenes da izlazis iz auta...

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Jeste mali je za zvucne signale, koji bese ti vozis auto, e46? Meni je to crno pojacalo ispod cd sarzera/gps/dvd ja skroz ispod dole nabijeno, leva strana. A bm54 je ispod daske kod rezervnog tocka. Uglavnom ako imas samo bm54 (harman cardon) onda je to to, odatle cupas i nabijas u kabal iz multimedije ?

Link to post
Share on other sites
Jeste mali je za zvucne signale, koji bese ti vozis auto, e46? Meni je to crno pojacalo ispod cd sarzera/gps/dvd ja skroz ispod dole nabijeno, leva strana. A bm54 je ispod daske kod rezervnog tocka. Uglavnom ako imas samo bm54 (harman cardon) onda je to to, odatle cupas i nabijas u kabal iz multimedije [emoji6]
Sad si me bracika naterao na razmisljanje, znam da sam video cd charger, tv antenu, gps antenu, telefon modul, i ispod nesto za tv i bm54. Ovo nigde nisam video nista... a nisam jednom otvarao nemoguce da je negde skriveno. Plus imam dobio sam od drugara pojacalo bas kao sto si mi pokazao na googlu al ja to kod mene nemam. A nemam HK nego obican sistem sa okruglim pinovima za BM sto je jos redje i jos vece drndanje. :D

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

BMW x5 e53 koji ima OEM veliki dispej ima nazad u boku dvd za navigaciju i cd changer A dole gdje je rezervan guma ispod one plastike ima radio I POJAČALO , na prvim verzijam x5 ne ide navigacija no cd i radio kod njih se ova kineska kopca djek na djek, kod nas se mora provuci kabal od intrument table do pojacala u gepeku i djek koji se skine sa pojacal prikopca se u taj novi kabal da bi se prespojili zvucnici usput se i antena prespoji !

DSC03685.jpg

DSC03688.jpg

IMG-20180823-140229.jpg

65126976963-modulo-radio-professional-bm

nadam se da sam pojasnio :)

Link to post
Share on other sites
BMW x5 e53 koji ima OEM veliki dispej ima nazad u boku dvd za navigaciju i cd changer A dole gdje je rezervan guma ispod one plastike ima radio I POJAČALO , na prvim verzijam x5 ne ide navigacija no cd i radio kod njih se ova kineska kopca djek na djek, kod nas se mora provuci kabal od intrument table do pojacala u gepeku i djek koji se skine sa pojacal prikopca se u taj novi kabal da bi se prespojili zvucnici usput se i antena prespoji !
DSC03685.jpg
DSC03688.jpg
IMG-20180823-140229.jpg
65126976963-modulo-radio-professional-bm54-bmw-e38-e39-e46-x5-e5.jpg
nadam se da sam pojasnio [emoji4]
A za E46 jel pojacalo mora biti ako auto ima BM54?

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Ekipa da ovaj ubacjm treba li sta jos da mjenjam ili samo izdžekam onaj svoj mk3 i stavim ovaj mk4? Jer cini mi se da imam sve potrebne kablove za to. Ili kako vec jer se ne razumijem bas u to moze da ostane moj display? d37745a42453e71a22ee5019b9f7c657.jpg

Sent from my Tesla_SP9_2 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
Ekipa da ovaj ubacjm treba li sta jos da mjenjam ili samo izdžekam onaj svoj mk3 i stavim ovaj mk4? Jer cini mi se da imam sve potrebne kablove za to. Ili kako vec jer se ne razumijem bas u to moze da ostane moj display? d37745a42453e71a22ee5019b9f7c657.jpg

Sent from my Tesla_SP9_2 using Tapatalk


Dzek na dzek je. Izvadis MK3 i MK4 ubacis i to je to.

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
Dzek na dzek je. Izvadis MK3 i MK4 ubacis i to je to.

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

I onda ce normalno da radi i samo upgrade uradim ako ima stari softver?

Sent from my Tesla_SP9_2 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
I onda ce normalno da radi i samo upgrade uradim ako ima stari softver?

Sent from my Tesla_SP9_2 using Tapatalk

Tako je. Ali verovatno je update. Bukvalno je isto sve i to je najlaksa stvar. Javi kqko je proslo baci sliku updateovanog sofrvera bas me zanima kolko je lepsi od ovog budjavog starog sto pola nas ima

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites