Farbanja stubova i neba


Recommended Posts

Pozdrav svima, posto imam E46 i mnogi koji ga imaju znaju sta se desava sa stubovima, znaci tkanina je ubi boze. Bakin kolac mek ko dekin. Ja bih da uzmem lepo skinem to sve iz auta sa sve nebom i kad dodje lepo vreme lepo uzmem odvojim od stuba i onda zalepim industrijiskim lepkom. Kad to zavrsim nece liciti ni blizu na ono sto je bilo fabricki vec ce biti grozno. Imam nameru posle lepljenja da lepo uhvatim i ofarbam sve sprejom za tkaninu. Dupli color proizvodi to cudo, vynil paint, a takodje na ebay sam nasao neki Duy boju koju razblazite 50/50 sa vodom i onda onom prskalicom od Mera za stakla prskate po predmetu za farbanje i on prima boju i kako se voda susi ostaje ofarban ravnomerno deo koji nije tvrd na dodir i ne spada mu boja. Jako sam rad da ovo uradim i za Bagatelu omogucim sebi cari cuvenog crnog neba, kad nam je vec sve u drzavi crno :D Moje kratko pitanje samo za vas je da li ste i gde videli te farbe u spreju da znam da idem da kupim. Hvala unapred svima i sugestije su dobro dosle.

Link to post
Share on other sites
Зашто то тако?? Наручи у дерми платно,купиш једно килограм лепка и полако!
Smatram da ne bi ispalo onako oem, da se vide useci na stubovima oni poklopci srafova i sl, a posto sam picajzla kad radim nesto sam i uvek radim sa namerom da to samo tad uradim i da bude pravi izgled resio sam se na ovu soluciju... cak i deluje mnogoo lakse, jer popravis lose delove i samo ofarbas.

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Зовнеш Дерму и тражиш платно за небо! Има сунђер на њему! Тако да када лепиш четком наносиш на небо које си претходно очеткао од старог лепка! Кренеш од средине ка оба краја са платном! Нема грешке,нити постоји могућност да погрешиш! Какав је осећај кад седнеш у ауто а оно чисто небо! Додуше моје сам упрљао рукама када сам враћао али сам одмах опрао те делове! Три четри пива и полако,цео дан има посла али испадне одличнооо....најважније да стари лепак очеташ рибаћом четком да би нови добро налегао после! Када Тигар лепак стегне после то је врх! 

Link to post
Share on other sites
Зовнеш Дерму и тражиш платно за небо! Има сунђер на њему! Тако да када лепиш четком наносиш на небо које си претходно очеткао од старог лепка! Кренеш од средине ка оба краја са платном! Нема грешке,нити постоји могућност да погрешиш! Какав је осећај кад седнеш у ауто а оно чисто небо! Додуше моје сам упрљао рукама када сам враћао али сам одмах опрао те делове! Три четри пива и полако,цео дан има посла али испадне одличнооо....најважније да стари лепак очеташ рибаћом четком да би нови добро налегао после! Када Тигар лепак стегне после то је врх! 
Definitivno cu imati ovo na umu naravno poceo bih sa manjim delovima pre samog nema da bih uvezbao praksu... ivice me muce al pogledacu tutorijale kako ljudi to resavaju. Hvala legendo na uputi

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Једва сам нашао...има од тада па скоро 5 година! Још сам све,није тешко само полакО!

Link to post
Share on other sites

Da definitivno lepo izgleda, od ponedeljka idem da gledam platno crno pa cemo videti sta mogu napraviti :)

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
21 hours ago, Glisa said:

NphCSJv.jpgNKB5MgW.jpgLbVeuVy.jpgsfKHtKA.jpgaWjnrrR.jpg

Vrhunski si odradio ovo, svaka cast.

Rekose ti kolege, uzeo sam prosle godine crno nebo i Sintelan lepak, odradio sve i vratio. Ima posla da znas i pazi na zadnje stubove kad budes vracao.

Link to post
Share on other sites

Ja sam uzeo crno u Dermi za e36, ispalo je OEM :). I bolje ako mene pitas, ima neki "haj kvaliti" osecaj to platno. Najtoplija preporuka, ako mene pitas. E da, lepak iskljucivo, ali iskljucivo tigar/sintelan (nemoj da ti u DERMI uvale neki sprej govno ... ja se pokajao).

 

Link to post
Share on other sites