Recommended Posts

Pozdrav, bmw x5 e53 kad sam prikopcao dijagnostiku izbacio mi je ove greske, auto pali i radi bez problema greske se mogu obrisati zbog cega se desavaju i sta znace, hvala da erg sam ocistio :)

DDE*  ->  4212/44 - Glow plug cylinder 1
          4222/44 - Glow plug cylinder 2
          4232/44 - Glow plug cylinder 3
          4242/44 - Glow plug cylinder 4
          4252/44 - Glow plug cylinder 5
          4262/44 - Glow plug cylinder 6
          4501/92 - Exhaust recirculation regulation 

Link to post
Share on other sites

Glow plug - cylinder ti je grijach. 

Tebi izbacuje za svih 6,  nemoguce da su svih 6 otishli, dakle vjerovatno ti je relej grijacha u problemu.

Link to post
Share on other sites

i meni je to cudno  posto auto pali bez problema bilo da je veliki minus ili zagrijan ? radi stabilno , potrosnja OK * cudno jedino da nije zbog sistema zastite posto je drugaciji imam neku smart sistem "blokada motora i blokada startovanja motora" dam kontak ali se ne moze upaliti vozilo samo vergla  dok na dliljinskom ne pritisnem dugme  i podignem struju  tek onda mogu upaliti normalno ?  mozda on buni komp pa prijavljije gresku ?

 

patrolline-auto-alarm-smart-daljinci.jpg

 

Link to post
Share on other sites

@Mirsad Imao sam slicnu situaciju. Meni je na F10 palio auto bez problema, sve dok nije dosao minus koji je veci od -5. Tada kada upali, a upali iz prve, i auto blago trese 2-3 minuta. Nakon toga se stabilizuje. iste greske kao kod tebe, ispostavi se da relej grejaca ne pali nijedan grejac. Odnosno da ne radi. Ispitan je relej i ispostavlja se da nije ni on problem vec da je kabl do releja(na kom je dzek) bio istopljen/precvikan. nakon zamene tog kabla auto i na -10 i na vecem minusu pali i od starta radi regularno, bez cimanja. Naravno sve ove greske su nestale. A poslednja greska ne znam sta je al lici mi na EGR? 

Svakako kod nekog auto elektronicara malo boljeg da odes da ti pregleda instalacije.

Link to post
Share on other sites

Hvala na odgovoru ali vjeruj da mi auto na -10 zimus palio bez problama radi bez trzanj i tresenja od kad sam ga kupio znam da je izbacivao ove greske ali nisam skontao nikakv simptom jedino sta sam primjetio kad je hladan i upalim auto smrdi na auspuhi  dali je to do nafte i hladnoce ili nesto drugo kad se ugrije toga nema ljeti nista ?

Link to post
Share on other sites