Bmw e46 320D crveni touring


Recommended Posts

  • Replies 147
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

5 hours ago, Nismo said:

Ja nisam video, ali sam osetio i cuo.

Ahahaha dobaaar. Iskreno, ćale je uvek sipao dobro ulje čak i u golfa 2 matorog i kasniju peticu, ja sipam ovo BMW fabričko, ne znam kako je s lošim uljem iskustvo

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Daniel98 said:

Tacno tako :D Mada mogu uzeti u DE lagano.Al eto ovi iz bivseg AP sporta,sadasnj JJ sport,kazu da su distributeri shell ulja,tako nesto.

Jesu, ali nemaju akciju kao Shell pumpa, koju pominje optimista sa iskustvom.

2 hours ago, njegovawisost said:

Ahahaha dobaaar. Iskreno, ćale je uvek sipao dobro ulje čak i u golfa 2 matorog i kasniju peticu, ja sipam ovo BMW fabričko, ne znam kako je s lošim uljem iskustvo

Osetio sam vise puta falš Castol, Lukoil Genesis i jos neka, nmg sad da se setim, kako uzasno smrde pod haubom i nazad na izduvu. Takodje, desavalo se da sipamo ulje i nakon nekoliko stotina km pocnu da se cuju hidropodizaci, pa je ponovnom zamenom ulja to reseno, to se konkretno desavalo na dva pezoa, jednom opelu i jednoj tojoti.

Burazeru motor trosi elf ulje, i to pun litar tokom intervala, a total opadne 1mm po meracu.

Link to post
Share on other sites
8 hours ago, Nismo said:

Osetio sam vise puta falš Castol, Lukoil Genesis

Pretposlednju zamenu ulja (pre sipanja shell ulja) sam obavio Lukoil Genesis Special C3 5W-30 uljem, ali sam ga kupio na benzinskoj pumpi u Novom Sadu. Nisam primetio da postoji ikakav neprijatan miris ili bilo kakva razlika u odnosu na Shell Helix Ultra ECT C3 5W-30 koje sam poslednje ulio.
Ali da, uvek postoje i postojaće lažnjaci, a više je stvar sreće da li ćemo naleteti na original ili ne (i pomalo stvar izbora gde ćemo kupiti motorno ulje).

Link to post
Share on other sites
9 hours ago, Nismo said:

Jesu, ali nemaju akciju kao Shell pumpa, koju pominje optimista sa iskustvom.

Osetio sam vise puta falš Castol, Lukoil Genesis i jos neka, nmg sad da se setim, kako uzasno smrde pod haubom i nazad na izduvu. Takodje, desavalo se da sipamo ulje i nakon nekoliko stotina km pocnu da se cuju hidropodizaci, pa je ponovnom zamenom ulja to reseno, to se konkretno desavalo na dva pezoa, jednom opelu i jednoj tojoti.

Burazeru motor trosi elf ulje, i to pun litar tokom intervala, a total opadne 1mm po meracu.

Total dosta njih hvale. Imam pored bmw, skodu, a sestra mikru koju održava Nikola, tj auto servis simo. On sipa total i nema greske. Dok bmw mi Matke održava i prošli put usut je Mobil. On nabavio ulje, mislim da kad on nabavi nema tu greske. Eto total za benzince preporuka.

Link to post
Share on other sites

Sva ulja koja ispunjavaju specifikaciju motora su odgovarajuca. Bitno je kolko se placa i da nije kopija i to je to. Kad nisi siguran za neku radnju ukucas lepo i fino tipa na motulovom sajtu i vidis ko je uvoznik za Srbiju i uzmes preko njih. Previse puta pricana prica sve je to ok :)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 5 months later...
  • 1 month later...