BMW X3 2.0 Dizel 2008g Najtezi moguci kvar


Recommended Posts

Pozdrav drugari pisem iz ocaja. Imam X3 iz naslova automatik kod mene vec skoro dve godine sluzio me kao nov. Presao sam sa njim 20.000 km bez ikakvih problema. poceo da se cuje zveket iz motora i pri pustanju gasa neko pistanje kao metal o metal. Auto je u servisu gde su mi rekli da je verovatno lanac u pitanju stim da ce mi tacno reci kad otvore motor. konacna dijagnoza radilica ostecena, 4-ti cilindar ne radi uopste verovatno ostecenje klipa, predlog nabavka drugog motora jer je verovatno nisplativa sanacija svega sto se zeznulo iz ja stvarno ne znam kog razloga. Auto je redovn oservisiran sipano iskljucivo BMW ulje koje prepurucuju u servisu gorivo sipam na MOL pumpi ovo sa aditivima. Nasao sam se u cudu auto jos uvek odplacujem kredit, a moram da ulozim oko 3.000 evra da bi ga popravio. Ako neko ima volje i moci da mi pomogne bar u savetu, gde bih mogao da nadjem drugi motor da mi ne skinu kozu sa ledja ili da popravljam ovaj postojeci. Sutra cu da odem do servisa da mi tacno kazu sta je i kako je ovo je razgovor telefonom sto bi se reklo brzinski ali generalno nabavka motora mi ne gine. Servis je renomiran imam poverenja u ljude servisiram kola tamo vec 15-ak godina

Link to post
Share on other sites

Ne znam šta da ti kažem. Vidi koliko će te izaći popravka. Ako je cena kao i cena drugog motora onda bolje ovaj popravi. Koji je servis u pitanju?

Sent from my SM-N920P using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
46 minutes ago, Sale-Sombor said:

Motor 177ks?

Drugar je nedavno kupio polovan drugi motor za e92 isti taj od 177ks, oko 1500e ga je izasao samo motor. 

Haos. Pa vec kad je sve napolju dodas jos 5-6 glava da odradis lanac, jer jel polovan je motor...ode preko 2.000e lagano.

Link to post
Share on other sites
34 minutes ago, dredger said:

Haos. Pa vec kad je sve napolju dodas jos 5-6 glava da odradis lanac, jer jel polovan je motor...ode preko 2.000e lagano.

Menjao je on odma i lanac i sve ostalo, na kraju je sve izaslo oko 2500e sto se tice motora. I to mu je bila najjeftinija varijanta, negde su mu samo za motor trazili 2000+€

Link to post
Share on other sites
4 hours ago, Karamunjos said:

Auto je redovn oservisiran sipano iskljucivo BMW ulje koje prepurucuju u servisu 

Meni najvise ovo bode oci i smrdi...

Link to post
Share on other sites

Nema veze ulje, na tih 20.000km ne bi napravilo problem sve i da ga nije zamenio. Nije uradjen veliki servis na vreme i zviznuo je motor. A taj serviser je bas ozbiljan ako nije primetio da se cuje lanac i preporucio zamenu. Ne crkne on odjednom.

Link to post
Share on other sites
20 hours ago, dredger said:

Nema veze ulje, na tih 20.000km ne bi napravilo problem sve i da ga nije zamenio. Nije uradjen veliki servis na vreme i zviznuo je motor. A taj serviser je bas ozbiljan ako nije primetio da se cuje lanac i preporucio zamenu. Ne crkne on odjednom.

Sta se podrazumeva pod velikim servisom ? Znam da je kod N47 postojao fabricki opoziv zbog problema sa lancem i koje se resavao modifikovanim verzijama lanca i spanera.  Ako auto ima legalnu istoriju odrzavanja, moglo bi se ustanoviti.

 

 

Link to post
Share on other sites

Kvar je procenjen na oko 2000 evra drugari. Pukao lager na radilici napravio stetu koliko se moglo napraviti. Gledao sam radilicu kao da je juce iz fabrike izasla samo na jednom mestu otisla cementacija valjda usled lomljavine i klipnjaca i klip su se zeznuli. 4 - ti klip udarao u glavu pa je predlog majstora sledeci: Glava i blok da idu na masinsku obradu, zamena svih delova u kompletu radilica, jedan klip, klipnjaca, komplet dihtunga, set lanaca pod obavezno posto je motor vec napolju i da ne nabrajam sad sve jer nemam spisak pred sobom. Inace ulje koje sam sipao je BMW 5w30 1350 dinara je litar posto sam video da je neko gore pomenuo da je mozda zbog ulja.

Stvarno nisam ocekivao od BMW-a ovakvu vrstu kvara i jos mi kazu da je ubedljivo najgori motor koji je BMW proizveo stavljen u X3 177ks jer konstrukcijski lose odradjen i sklon ovakvim kvarovima. Otac me proganja koji je zaljubljenik u pezoe, eto ti tvoje plavo belo, gde si gledao sta si radio msm poludeo sam drugim recima....

ja nisam mogao da udjem u njega da bi znao sta je i kako....

Edited by Karamunjos
Link to post
Share on other sites

Zaboravio sam da napomenem predlog majstora je da sve sredi na standarde koje je fabrika propisala i da kola prodam kad se ukaze prilika jer ce po njegovim recima da se isto desi kroz mozda nekih 50-70.000 km jer je to los motor generalno. Ja bih ostavio kola sebi da ih vozim sto se kaze domacinski odgovara mi i nista ne bih menjao. Sad sam u dilemi sta bi bilo ispravno da uradim jos jedan ovakav kvar ne bih mogao da podnesem finansijski, a bogami ni psihicki...

Edited by Karamunjos
Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Karamunjos said:

Zaboravio sam da napomenem predlog majstora je da sve sredi na standarde koje je fabrika propisala i da kola prodam kad se ukaze prilika jer ce po njegovim recima da se isto desi kroz mozda nekih 50-70.000 km jer je to los motor generalno. Ja bih ostavio kola sebi da ih vozim sto se kaze domacinski odgovara mi i nista ne bih menjao. Sad sam u dilemi sta bi bilo ispravno da uradim jos jedan ovakav kvar ne bih mogao da podnesem finansijski, a bogami ni psihicki...

Pusti shta majstor pricha, uradi to jbg, a lanac i lanchanici su sredjeni, nova vrsta je, to se vishe ne dogadja. Koje ti je godishte auto? Ako je stariji od 2008me, ne znam koji mjesec, mora i bregasta da se mijenja, ili samo zupchanik na njoj, nisam siguran. Poslije 2008 - do marta 2011 se mijenja samo lanac i lanchanici.

Poslije zamjene toga, to postaje OK motor, ja sam sa svojim recimo proshao 150 000 km poslije zamjene lanca, nikakvih problema nisam imao.

BMW je tu napravio kiks, i N47 od prve verzije je jako losh bio, pa su pokushali da srede to i revidirali bregastu negdje 2008me, pa ni to nije bilo dovoljno, da bi na kraju revidirali i lanac i lanchanike.  Fora je neka sa dizajnom zubova bila.

Edited by mzex
Link to post
Share on other sites
17 hours ago, Elvir said:

Sta se podrazumeva pod velikim servisom ? Znam da je kod N47 postojao fabricki opoziv zbog problema sa lancem i koje se resavao modifikovanim verzijama lanca i spanera.  Ako auto ima legalnu istoriju odrzavanja, moglo bi se ustanoviti.

 

 

Nazhalost nikad fabrichki opoziv nisu napravili radi lanca na N47. Pravili su se ludi, jer je ogroman broj auta bio pogodjen sa tim problemom, a to je jako skup kvar. BMW je samo u internim PUMA reportima, priznao greshku, i dao uputstva servisima shta se mijenja, i od kog godishta. Nekad bi uradili "good will gesture", ako je auto bio odrzhavan u ovlashtenim servisima, a sa relativno malom kilometrazhom i van garantnog roka. U tom sluchaju bi BMW snosio troshak dijelova, ali ruke nije.

Edited by mzex
Link to post
Share on other sites

Nemoj da radis motor, pogotovo jedan klip da menjas. Radio sam to i nisam zadovoljan.

Kupi drugi motor, zameni mu lanac i bices miran. Nikad vise taj tvoj motor nece biti kako treba. Sastavices ga, upalice i krenuce da te jebe do besvesti .

I nemoj da gledas da ustedis 300-500e, samo ces se zajebati. Znaci otvori kesu, drugi motor, uradi i taj drugi i ubaci ga unutra. I bices miran. Kostace 2.000-2500e al ces biti miran. Dizne isto proveri pre ubacivanja.

Link to post
Share on other sites

Jos kakvih sve ljudi ima ja ne verujem, trazim radilicu po oglasima svacega sam se naslusao, imate radilicu u zavisnosti dal je ima na oglasima ili nema u ceni od 200 do 800 evra. Neki lik od koga sam trebao da kupim mi je prodavao za 200 to je bilo juce. Vec danas posto je nema na oglasima i tim njihovim kanalima verovatno, kosta 400 evra kod istog coveka ista radilica. ja nebih mogao ako sam nesto vec dogovorio da na taj nacin zaradim na necijoj muci nemam pojma gde vise ide ovaj nas svet i majka Srbija....

 

Link to post
Share on other sites

Ja sam ubedjen 99.9%  da nema srece sa polovnim delovima, pogotovo kad se tako krpi, daj radilicu odavde, klip odavde, lezaj odande. To je propast od starta. Cale moj se pravio pametan, kupio auto, motor bio u gepeku. Radilica bila losa, kao i sve ostalo. Nakupovao on polovnih delova, i sklope motor. Upale ga, auto dimio, imao neki neprirodno ostar zvuk. Kao dimi dok malo ne legne masina. Posle par hiljada km, auto radi u leru i pukne radilica. Onda smo kupili ceo motor drugi i bucnuli unutra, auto cale vozio godinama. Posle tog iskustva, ne bi neko naterao da krparim motor, trika nema. 

Link to post
Share on other sites

Ja sam jednom u zivotu radio motor i nikad vise ... drugi polovni (servisi na njemu dok je napolju) i vozi. Ne bi ga krpio po cenu da prodam auto u delove ... onako, drugarski i iskreno kazem.

Em sam se napatio bio, em sam skucao vise para nego da sam odma drugi polovni + carina + ruke ...

Link to post
Share on other sites

Ja koliko sam do sada uspeo da zakljucim, na N47  je potrebno zameniti taj fabricki set lanaca koji isao na modele u tom nekom periodu koji je oznacen kao problematican. Novi set lanaca i spanera ima modifikovani/poboljsani dizajn koji postoji i u aftermarket ponudi po prihvatljivoj ceni. Nakon toga, jedan takav motor verovatno ce dobro da sluzi.

Ono sto je ovde najbolnije (najskuplje) je to vadjenje komplet motora zbog polozaja lanaca. Modeli od 2007 godine.

Konacno, da li je lanac izazvao problem kod ovog X3 ?! Pominje se taj lager na radilici.

Edited by Elvir
Link to post
Share on other sites

Ja bih ti drage volje odgovorio kad bi znao tacno sta se desilo ali radilicu sam video ova cementacija je skroz otisla na samom pocetku sa leva na desno. Ne razumem se u mehaniku uopste preneo sam sta mi je majstor rekao. Uglavnom ostecena je i glavcina i radilica i to sam stavio polovno ostali delovi su mi novi garniture dihtunga, klip, leteci i lezeci lezajevi, karike na sva 4 cilindra, nemam pojma sta jos ide tu i sta se menja, lanac lancalinic zapravo ceo set sa uljnom pumpom koliko sam shvatio, obrni okreni oko 2000 evra mozda cak i nesto vise. Mislim da ga sklapaju ocekujem da me iznenade sajo 300-400 evradi plus na ovu cenu.

Na sta bi trebalo da obratim paznju kad preuzimam kola, meni se auto ponasao sasvim ok pre kvara, ni traga da dimi auspuh beo ko brasno, nije ni potrosnju povecao ili tako neki znak da ce da se pokvari nesto. cak sta vise dan pre kvara sam nesto putovao presao oko 400km najnormalnije.  

Link to post
Share on other sites