BMW 5, e60, zvuk pri okretanju volana (molim za savet, pomoc).


Recommended Posts

Pozdrav,

Imam bmw5, e60. imam problem pri okretanju volana, tj javlja se iretantan zvuk, uz jako jako male vibracije na volanu. Bio sam kod 2 majstora i niko nije znao da mi resi ovo, kazu da je letva u super stanju ali da ne znaju za ovaj zvuk. Na youtube ima dosta snimaka sa ovim problemom. Ako nemo moze da mi kaze gde bih mogao da resim ovaj problem, bio bih mu jako zahvalan:

Snimci:

 

Link to post
Share on other sites

Ili je navoj na volanu, treba ga skinuti i podmazati ili preko volana osecas kako skripi lager u centralnoj sponi, probije gumica, pa se nakupi prasine i pocne da skripi, jako neprijatno, posebno akd lagano pomeras volan. Ne smeta da se vozi, samo sto iritira zvuk. 

Link to post
Share on other sites

Hvala puno, dosta majstora kaze da je letva volana pa nisam siguran. Da li znate nekog dobrog majstora za BMW u Novom Sadu koji bi ovo mogao da resi a da nije ovlasceni servis? Hvala.

Link to post
Share on other sites
8 hours ago, Igor R. said:

Hvala puno, dosta majstora kaze da je letva volana pa nisam siguran. Da li znate nekog dobrog majstora za BMW u Novom Sadu koji bi ovo mogao da resi a da nije ovlasceni servis? Hvala.

Moze biti i do letve, ali ako nema lufta i ako su proverili, ne ostaje nista drugo nego centralna spona na trapu, jer sumnjam da je nesto unutar samog volana. Pa ako je u pitanju centralna spona, na sta sumnjam, onda moze bilo koji servis koji na spisku usluga ima i zamenu delova trapa. Naravno, prvo treba definitivno utvrditi da li je do centralne spone, a ako jeste, onda kupis drugu i zameni se. Nakon toga, reglaza trapa i to ej to. 

Link to post
Share on other sites

Kazu da je letva fenomenalna, stvarno jema ni malo lufta, jedino taj zvuk posle 5,10 kad krene da se javlja uh... Mozes li mi preporuciti nekog majstora/servis u NS da odem da prekontrolisu i da poprave ili zamene to? (osim ovlascenog servisa).

Bio sam vec kod 2 majstora i nista, tako da ne bih da gubim vreme ako razumes :)

Hvala.

Link to post
Share on other sites
5 hours ago, Igor R. said:

Kazu da je letva fenomenalna, stvarno jema ni malo lufta, jedino taj zvuk posle 5,10 kad krene da se javlja uh... Mozes li mi preporuciti nekog majstora/servis u NS da odem da prekontrolisu i da poprave ili zamene to? (osim ovlascenog servisa).

Bio sam vec kod 2 majstora i nista, tako da ne bih da gubim vreme ako razumes :)

Hvala.

Prosto nek prislone uvo do spone i nek oslusnu, ako skripi, mora da se cuje. :) Cujes ti u kabini, kamoli pod trapom dole. Nisam iz NS i zaista ne znam nikoga tu, modza neko ko je odatle ima servis za preporuku, ali kazem ti, bilo koji veci servis moze da ti zameni sponu, ako je to u pitanju.

 

Link to post
Share on other sites