E46 sedan opruge amorti i vesanje


Recommended Posts

Kolege pre nego sto me neko napadne da se o ovom vec pisalo da se zna da sam proverio i da me ovde vise interesuje sugestija misljenje i iskustvo.

 

Doslo doba da odradim amortizere, opruge, solje amortizera i odbojne gume.

Auto je bukvalno netaknut i evo za njegovih 306k predjenih niko nikad pipnuo nije amorte sve do ove godine.

Auto mi je postao kao mala jahta al u losem smislu. Samo morska bolest od ljuljana nista cure u bikinijima i sl.

Amortizere sam resio uzeti Sachs jer je prva ugradnja i znam da bih dobio kvalitet jer bi bile porucene iz nase drage Njemacke haha. Kayaba i Blistein imaju jako puno reklamacija u zadnje vreme a moja sreca sa delovima je takva da bolje ispadne da vozim ove nego nove takve da uzimam.

Odbojne gume ko gume nema sta da se pametuje i jeftine su.

Dilema nastaje oko opruga. Razmisljam da stavim Suplex jer u videu od E39source gari na svoj 330ix stavlja Sachs amorte i Suplex opruge. Kayabine sam cuo da podizu dosta auto a Blistein necu jer je original kolko i suplex a platicu 3 puta duplo.

Jel neko imao iskustva sa Suplexom i kako se pokazao bio bih mu jako zahvalan da podeli sa mnom.

 

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

 

 

Link to post
Share on other sites
A zašto se menjaju i opruge, nešto im fali ili?
Šta kažu u Raduloviću, koliko su tamo amortizeri, čisto informativno?
Tamo ne znam, ja sam dobio cenu za Sachs 9920 prednji po komadu 6000 zadnji po komadu. Opruge menjam auto je legao nazad sto bi rekli "pao" a napred je nageo ka levoj strani. Od godina su opruge izgubile snagu a kad su amorti prestali da amortizuju i ublazuju opruge su totalno stradale...

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Ovo za opruge i mene interesuje. Ajde kad budeš gledao za sebe, provjeri za opruge i meni za ovaj moj mrcomobil. Fala.

Edited by castor
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Pozdrav. Možda piše negde ali ne mogu da nađem. Naime radi se o modelu e46 touring iz 2004, 318d 116ks. Kada sam kupio auto primetio sam da mi je pozadi malo spušteniji nego napred. Ustanovio sam da je zadnja desna opruga pukla. Kupio sam dve nove Meyle, zamenio, međutim auto je opet spušteniji pozadi tj. pozadi je niži na levu stranu nego na desnu a napred je niži na desnu nego na levu stranu. Da li neko zna šta može da bude uzrok?

Link to post
Share on other sites
Pozdrav. Možda piše negde ali ne mogu da nađem. Naime radi se o modelu e46 touring iz 2004, 318d 116ks. Kada sam kupio auto primetio sam da mi je pozadi malo spušteniji nego napred. Ustanovio sam da je zadnja desna opruga pukla. Kupio sam dve nove Meyle, zamenio, međutim auto je opet spušteniji pozadi tj. pozadi je niži na levu stranu nego na desnu a napred je niži na desnu nego na levu stranu. Da li neko zna šta može da bude uzrok?
Amort ti je slab tu zato je auto legao, ko zna kolko je presao sa slomljenim oprugama. Oslabe i oni.

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
39 minutes ago, NikNS said:

Amort ti je slab tu zato je auto legao, ko zna kolko je presao sa slomljenim oprugama. Oslabe i oni.

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 

Vrlo je moguće. Moraću onda i amortizere da promenim pa da vidim šta će da se desi.

Link to post
Share on other sites
Vrlo je moguće. Moraću onda i amortizere da promenim pa da vidim šta će da se desi.
Ja hteo sachs da stavim opruge i amorte solje i sve i onda skontao da me izadje 62000 a gevinde lepo od 250 do 350e i dobijes sve u setu i miran si. A mozes ga drzati bukvalno na istoj visini ako ne i visoj od fabrickog vesanja

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
19 hours ago, BojanE46 said:

Vrlo je moguće. Moraću onda i amortizere da promenim pa da vidim šta će da se desi.

Monroe trenutno radi akciju 3 + 1(gratis), pozuri i iskoristi to.

Link to post
Share on other sites
Monroe trenutno radi akciju 3 + 1(gratis), pozuri i iskoristi to.
Da al sa Monroe drug koji ima servis svaki drugi set reklamacija. Cak i Blistain nije taj kvalitet sto stize. Sasch pa kayaba ide po kvalitetu

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
Znaci ni Monroe Reflex nije sto je nekad bio?
Bar njihovo iskustvo, u godinu dana tj 2018 3 puta su uzimali 2 su vratili. Jedan par propisao ulje drugi se iskrivio samo jedan. Kayaba je skroz ok alternativa al nije nela razlika u ceni od Sasch a ipak je prva ugradnja

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
Ja sam ipak za bilstein neki ozbiljniji, mada ja uvek takve delove kupujem u nemackoj ili engleskoj. Ovde kod nas mi je to tako sumljivo sta dobijes a skuplje je ovde svakako..
Da za tebe znam, pogotovo B8 sto ti kupujes

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites