BMW 3 E46 PREFACELIFT


Recommended Posts

3 hours ago, NikNS said:

Hvala braco trudimo se. Ove nedelje najgluplja investicija registracija 32000 :D

E to nije investicija, to je trosak 😊

Link to post
Share on other sites
  • Replies 111
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

40541c4812870cd5aa659fafd215d435.jpg
b74b877833c8fbfada009f26adb17103.jpg
bcccd5a68f365d8603be6f4c446e1589.jpg
Ovo se desi kad ides po propusu desnom trakom, a onda osoba iz leve trake odluci da vise nece da ceka na semaforu svoju kolonu i prestroji se bez gledanja preko pune linije bas u moja vrata [emoji846]
Na slikama se slabije vidi ali dobio sam po prednjim levim i zadnim vratima, rub, polu stranica, zadnji branik, zadnja leva felna. Auto ide kod farbara pa cemo dalje resavati stetu.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Pa pazi kad sam znao da ce do toga doci. Oktavia 2019 znao sam da je kasko osigurana pa me to smirilo jos sluzbeni auto :D Salu na stranu, bedak jeste pogotovo sto je poznato kako sam bolesnik za auto haha :D  Mnogi mi predlazu da peglam vrata ali ja to ne zelim jer kad sam ga to jutro pokrenuo nije imao gitovana vrata i slicno tako da cu juriti polovna oba, rub, zadnji branik i prag se farbaju. Taman usput planiram i mt2 branik da nabavim i da i to ofarba da ne bi iz delova bio 50 nijansi sive :)  Mozda uspem naci vrata u boji pa ih samo ispoliram jer ova i kad bih ispeglao ne bi bila vise nikad staklo kao sto su mi na drugoj strani. Moze da prica ko sta hoce ali dupli lim i peglanje nikad ne ispadnu kako treba :D

Link to post
Share on other sites

Pozovi mog prijatelja, ili pisi na viber za delove, mislim da bas sada rastura odlicnog u tvojoj boji: +381 65 4690 985

Pozovi se na mene, Ivan.

Link to post
Share on other sites
38 minutes ago, NikNS said:

Pa pazi kad sam znao da ce do toga doci. Oktavia 2019 znao sam da je kasko osigurana pa me to smirilo jos sluzbeni auto :D Salu na stranu, bedak jeste pogotovo sto je poznato kako sam bolesnik za auto haha :D  Mnogi mi predlazu da peglam vrata ali ja to ne zelim jer kad sam ga to jutro pokrenuo nije imao gitovana vrata i slicno tako da cu juriti polovna oba, rub, zadnji branik i prag se farbaju. Taman usput planiram i mt2 branik da nabavim i da i to ofarba da ne bi iz delova bio 50 nijansi sive :)  Mozda uspem naci vrata u boji pa ih samo ispoliram jer ova i kad bih ispeglao ne bi bila vise nikad staklo kao sto su mi na drugoj strani. Moze da prica ko sta hoce ali dupli lim i peglanje nikad ne ispadnu kako treba :D

Sve znam drug, ali sta ces, to je sve sastavni deo voznje i protiv toga se ne moze, sto pre se naviknemo bice lakse. Ja sam to resio tako sto imam kantu za grad i odlican mlad auto za putovanja. Upravo zbog toga sam i isao na male kubikaze, zbog cene registracije i cene odrzavanja, jer nije lako odrzavati i registrovati dva snazna motora.

Edited by Nismo
Link to post
Share on other sites

Na slici se lose vidi ali dobila su vrata minuse na ivicama skinuta farba a on je najvise felnom i gumom mene gurao duz auta nego bice kako treba. Hvala @Nismo brate upisao sam broj taman sad posle posla idem kod limara da se izdogovaramo sve i bacam se u nabavku delova svih da ne moram da cekam posle nedeljama da obavi sve ali cemo verovatno farbati celu levu stranu pa i ako nisu u boji a dobra lako cemo resiti 😉

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...




Auto stigao sa popravke odradjeno kao da je iz salona izasao. Ofarban prednji blatobran, prednja i zadnja vrata, prag, polu stranica i zadnji branik. Ublendovalo se extra tako da bukvalno nema nikakvih razlika. Iskreno odusevljen sam radom za 5 dana sve gotovo a ispalo je vise nego dobro. Bice slika ovo je samo snimak na brzinu kad je konacno sunce izaslo da uhvatim da vidim malo bolje radove.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to post
Share on other sites

Naravno. Drage volje. Kepcija iz Futoga. Covek je jako ozbiljan, organizovan koliko je vremenski zahtevao za toliko je odradio sve. Na autu je ublendovano sve da se ne vidi gde je radjeno, unutra je sve cisto bilo kao da auto nije ni radjen. U radionicu se moze uci staviti burek na pod i pojesti, dvoriste krase jako jako skuplja auta i vidi se da covek nije majstor koji ce da zamazuje i krpi rubove i trepne. A s druge strane moj auto je odradjen kao i sto bi Q7 sto jako cenim. Hocu reci nije fazon daj da odradimo ovog matorog bmwa pa idemo dalje. Covek me odusevio u svakom smislu. I iskreno od predaje vozila do preuzimanja se nismo ni culi niti sam ga davio jer sam hteo da covek opusteno odradi auto sto je odradio. kad operem auto i bude lepse vreme slikacu ponaosob sve sto je radjeno i zaista nema greske.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Pa to sto je odradjeno je izaslo oko 60ak hiljada. Preko osiguranja je islo pa su oni to resili izmedju sebe meni je bilo bitno da se auto sredi kako je bilo i to sam dobio [emoji846]


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Pa nije zahtevalo puno obrade vise je bilo farbanje i lakiranje. Nije bilo strasno cak je neke sitnice resio koje nisam ni pominjao tako da ono. Evo prvo iskustvo sa njim je proslo super. Obzirom da radi covek mnogo skuplja auta i novija znao sam da ce biti kako treba sreca pa je preko osiguranja bilo :D

Link to post
Share on other sites


2853452483d2adb038f156b9edf16739.jpg
2b0f85473faf849b66ee232da15b2669.jpg
Stiglo prosirenje nazad. 245/40 R18 buduci da su pozadi 8.5j napred je ostao na 225/40 R18 tako da dosta agresivnije izgleda nazad i ima malo vise mesa. Jedino sto ce rubovi morati malo da se ispeglaju iznutra jer hoce malo da zacese kad je uvala u putu ili jaca rupa ili eventualno ako se neko bude vozio nazad. Naravno auto ce ici i na sportske opruge pa nece ni moci da pada vise od toga sto ce biti spusten.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
9 hours ago, NikNS said:

Stiglo prosirenje nazad. 245/40 R18 buduci da su pozadi 8.5j napred je ostao na 225/40 R18 tako da dosta agresivnije izgleda nazad i ima malo vise mesa.

Šaljem ti cene za delove trapa, trebaće ti uskoro sa tim točkovima ;)

Link to post
Share on other sites

Hahahaha dobar si dobar :D Pazi iskreno od kako sam na 18kama dobio sam neizmernu zelju da leti cepam 19ke i da spustim jos auto. Buduci da je vesanje celo zamenjeno auto nije izgubio na udobnosti naravno osete se neravnine ali ne skace ne trese ne lupa sve je perfekcija. Buduci da sam u gradu 90 posto vremena znam napamet gde da oduzmem brzinu pa lagano predjem preko rupa i na lezecim i prugama znatno usporim tako da ono :D Mnogo se vise dobija nego gubi tako da preporuka svakako. Pored ovog osecaja u voznji radije cu menjati silene nego da mi se 16ka uvija u krivini i seta auto posto za volanom imam bas tesku nogu na gasu i volim muski da ga izvozam :D 

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

10.8.2020

Konacno resen problem slabijih halogenih farova ugradnjom oem xenona koji su u odlicnom stanju s tim da sam moja stakla prebacio jer su kao nova. Bice detaljnjh slika sad cu ubaciti samo par.
26e9562e47ff83167dd4f1fc74e1670b.jpg
f0b80ebcff67e81f83a7fd0bfe6cba8d.jpg
0e4d8372750481ce4ade96bb58c77263.jpg
a156170f3edaf38efc4a8efc9f499625.jpg
8e95865f20d1758417f004d31b2f9953.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites