BMW 3 E46 PREFACELIFT


Recommended Posts

  • Replies 111
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 months later...

Mali update.
Auto registrovan.
Povukao u iber turazu kao sto neki znaju. Problem je bio u ventilu turba, nakon zamene istog i malog servisa auto je kao nov, povlacio linearno kad otvori turbo i bas imao dobar utisak. Pozadi nigde dima, sve kako treba.
Pre neko vece u voznji na semaforu krenuo je da drhti i zvekece, posumnjao sam na lanac i auto je iz garaze gde je bio par dana odvezen kod majstora. Pukla je radilica u motoru, remenica ima lufta skoro cm. Auto je definitivno gotov. Opcije su bile da se ubaci polovan motor ili da se moj radi detaljno sto je od 1000e do 2000e. A posle ulozenih 2500e u mehaniku nemam vise zivaca. Auto je kaput i to je to. Lud nisam 2.0d da vracam u zivot i ulazem toliko. Auto ce ici na prodaju bez motora zbog dodatne opreme i delova koji su novi od mehanike ili ce cekati neke bolje dane 3.0d ili nesto tako pa da ide u track day. A sto se tice dosadasnjeg dailya je gotov.
Moze lock na temu.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

A sve znam, mnogi i misle da sam budala jer sam inace tolko i ulagao ranije ali eto zbog pokojnog dede sam bio istrajan kolko sam mogao ali jbg. Odsluzio je svoje i iako je bilo uspona i padova ne zameram ovo ni majstorima ni autu ni sebi. Jednostavno doslo je do limita kad vise auto nije mogao i toliko. Kako vise razmisljam sve je vise verovatno da se auto nece ni raditi vec da cu se spakovati i polako bezati odavde iako sam njega mislio odrzavati u zivotu dok sam tamo al jedna briga manje sad [emoji846]


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

I ja sam se bas smorio.  Ti si bas pazio taj auto, odrzavao ga za primer. Maler je krenuo jos od onog cesanja u saobracaju. Ma ubaci drugi motor i prodavaj. Bez motora je problem da se proda, ima svi da te ucenjuju. Nemoj taj tvoj motor da radis, uzmi drugi i ubaci. Volis ti taj auto. A ljubav boli. Rece zec i sidje sa jezice

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Pozdrav, daleko od toga da nije za forum nema sta, uzet donor motor kom je 2016te radjen lanac u ovlascenom, predihtovali sve sta je trebalo, opran spolja, motor je bio klot pa su stavljeni svi novi spaneri sto moji novi sto kupljeni novi, kaisevi, pregledano sve dok je vec bilo napolju, novo kvacilo set, prelivna creva, vakum creva, usis opran, egr ponovo zatvoren dobrim kitom, podloske dizni zamenjene. Naravno novo ulje, novi filteri i tako. Sve vraceno u auto radi mnogo lepse nego predhodni motor, pumpa uzupcena na zub pali, tu su takodje neki dihtunzi zamenjeni, auto radi kao mina, ide ko cipovan a prvi put u zivotu da sam video dizela posle 1500km predjenih da je ulje jos uvek zlatno tj nije pocrnilo jos uvek... Majstor kaze da je motor bas bas dobar i odrzavan pa vreme ce pokazati. Od zamene sam odustao jer gledao sam par auta i kad ja moram kupiti lominu i dati opet 2 soma e u njega da bi opet na kraju vozio loma starog 15god onda cu voziti vala 20 godina staro i dalje... Tako da operativni smo i ide sve samo ja iskulirao malo vise sa ulaganjima jer palim iz zemlje pa necu vise da se zanosim autom :) 

Link to post
Share on other sites

Meni bilo zao otisao gledao ga i znam sta smo i prosli i sta je uradjeno sve na njemu a tih dana vozio golf plusa, grande punto, 308 pezo i nakon svih tih auta skontao da kolko god cudno bilo e46 je bio za mnoge stvari ispred svog vremena i sama voznja mi je mnogo lepsa u istom nego u ovima a zbog drugih prioriteta resio da ne bacam sebe u trosak za drugi auto, pa na to jos 2 soma ulaganja da bi to bilo pouzdano. Inace majstor je imao u vidu da mi i auto treba pa je covek relativno brzo odradio sve, nekih 7 dana od kako smo dobili motor, s tim sto nije bio prioritetno vozilo pa nije zurio oko njega ali je ipak ispostovao sve. Igranka ali eto nije bilo naznaka da ce stara radilica puci no desilo se i sta je tu je. Ove pameti kad budem uzimao sledeci bice samo 3.0d ili sestak benzinac, 2.0 me vala vise nece videti ni u jednoj formi :D 

Link to post
Share on other sites