e46 nestabilan


Recommended Posts

Vec nekih 10 meseci sam vlasnik e46 320cd iz 2004 godine

Problem koji imam je sa upravljanjem...auto u voznji na volanu bukvalno oseti svaku neravninu na putu, najvise se oseti na ulegnucima koji su na putu nastali od kamiona, bukvalno izbija volan iz ruku...vuce levo desno....kad je put ravan ide pravo kao strela...

Jednostavno auto nije prijatan za voznju,volan se uvek mora cvrsto drzati...bukvalno se umoris od 50km voznje...

Kompletan prednji trap je uradjen pocetkom 2018 godine, zamenjeni amortizeri, solje amortizera, vise puta uradjena optika...sve je prekontrolisano,sve odlicno stoji...

Na zadnjem delu su promenjeni silen blokovi, amortizeri...

Nista ne lupa u voznji,nema nigde lufta,auto je bas utegnut...

Takodje ono sto sam primetio je dosta tezak volan, nije da servo ne radi,ali neuporedivo tezi u odnosu na druga vozila..zamenjeno je servo ulje, prekontrolisana letva volana, nema lufta...

Auto dignut na dizalicu, raskacene spone, bukvalno nema razlike kad se okrece volan sa upaljenim autom dok servo pumpa radi i kad je ugasen... 

Vozio sam kod vise majstora i svima je to cudno i na kraju je zakljucak, sve je to ispravno ,svaki bmw je takav...

I da dodam, auto je na 18kama,gume su nove isto se ponasa i sa zimskim setom na kome su gume 17ke.

 

 

Edited by milper
Link to post
Share on other sites

Dok sam tražio sebi E46, provozao sam i jedan kupe baš iz 2004. 320CD. Jedino što mi se nije svidelo je taj volan, opisan u postu.

Viljuške su bile reparirane, ali ne znam da li je do toga ili je kupe tako trimovan.

Ostale limuzine su bile svakojake, ali nijedna kao taj kupe. Zbog takvog upravljanja sam trajno odustao od kupea.

Možda sam u zabludi, možda je bilo do tog primerka, ali eto čujem i ovo iskustvo, koje je identično.

Link to post
Share on other sites

Ja kad sam jednom reparirao sva prednja ramena isto mi je volan bio malo tezi u mestu ili kad se krecem malo sporije. Kad sam zamenio kasnije opet novim delovima, volan je bio laksi. Nije neka razlika ali moglo je da se primeti. Sta znam, prekontrolisite i letvu volana opet (da li je mozda remontovana). Ako je minimalna razlika kad je upaljen i ugasen to je onda neki problem sigurno.

Link to post
Share on other sites
32 minutes ago, hermes said:

Siroke gume...

225/40/18 su gume, a imam i fabricke style 119 na kojima su fabricki isle 225/45/17....isto se ponasa...

 

8 minutes ago, pesimista said:

Dok sam tražio sebi E46, provozao sam i jedan kupe baš iz 2004. 320CD. Jedino što mi se nije svidelo je taj volan, opisan u postu.

Viljuške su bile reparirane, ali ne znam da li je do toga ili je kupe tako trimovan.

Ostale limuzine su bile svakojake, ali nijedna kao taj kupe. Zbog takvog upravljanja sam trajno odustao od kupea.

Možda sam u zabludi, možda je bilo do tog primerka, ali eto čujem i ovo iskustvo, koje je identično.

mozda sam malo preterao u prvom postu,nije on nestabilan da ce se prevrnuti,okrenuti u voznji, ali jednostavno svaku neravninu osetis na volanu...

Mislim da sam osecaj tog napora daje volan jer je jednostavno pretezak...znam da je na prvim modelima volan dosta laksi u odnsou na facelift, da je razlicita servo pumpa,znam da je na BMW-u volan tvrdji ,direktniji zbog zadnje vuce, ali cini mi se da je ovo pretesko...

Citao sam neke teme gde su se ljudi zalili na slican problem , menjali sve zivo,servo pumpu,letvu volana i nista nisu dobili, jednostavno se pomirili i vozili tako...

Ne mogu da zamislim put do Grcke recimo sa ovim autom :)

2 minutes ago, ilovebigasses said:

Ja kad sam jednom reparirao sva prednja ramena isto mi je volan bio malo tezi u mestu ili kad se krecem malo sporije. Kad sam zamenio kasnije opet novim delovima, volan je bio laksi. Nije neka razlika ali moglo je da se primeti. Sta znam, prekontrolisite i letvu volana opet (da li je mozda remontovana). Ako je minimalna razlika kad je upaljen i ugasen to je onda neki problem sigurno.

Bas zbog toga smo i raskacili spone da vidimo kako letva radi bez otpora tockova, majstor kaze da se pomera sasvim normalno,nema zapinjanja,zujanja, variranja obrtaja....ali recimo pre nego sto smo raskacili spone i tada na dizalici sa upaljenim autom ne mozes da vrtis volan prstom....

Link to post
Share on other sites

A sta je s trapom? Jel radjen novim delovima ili si remontovao? Ako si remontovao, gde si radio?

A hoce tako i zbog sirokih guma da se ponasa, ali kod tebe nisu nesto jako siroke gume.

Link to post
Share on other sites

Kod mene letnji set je 225/45/17 i volan je lak za okretanje, upravljanje je bez imalo napora.

Doduše, viljuške, spone, amortizeri, opruge, sve je OEM BMW.

Kod kupea viljuške su bile rađene kod nas, amortizeri aftermarket.

Mene plaši dan kad kugle u viljuškama budu propale; znam da je dosta jeftinije reparirati kugle, ali isto tako znam da to više nije taj auto. Zbog toga i razmišljam da se pomirim sa troškom od nepunih 300 evra, uzmem Mayle HD, za koji sam čuo da je veoma dobar, a kad propadne kugla sledeći put, može se zameniti samo ona. Osećaj bi morao biti sličan OEM viljušci.

Ovako nešto: https://www.car-parts24.com/Meyle-HD-wishbone-kit-with-holder-for-BMW-e46-und-Z4-e85

Da li neko ima Meyle HD na svom autu?

Edited by pesimista
Link to post
Share on other sites
3 hours ago, dredger said:

A sta je s trapom? Jel radjen novim delovima ili si remontovao? Ako si remontovao, gde si radio?

A hoce tako i zbog sirokih guma da se ponasa, ali kod tebe nisu nesto jako siroke gume.

Prednji trap je radio predhodni vlasnik, predpostavljam da je remontovan...ja sam dodatno samo zamenio solje na amortizerima...

Zaboravio sam da dodam, da je ulje u servu bilo crno ko ugalj, smrdelo je na izgorelo i nivo je bio ispod minimuma, sto moj majstor kaze "ovo niko nikad nije menjao, ni kontrolisao"...i stvarno posle zamene volan je za nijansu laksi, ali mislim da i dalje to nije to...

Ja sve sumnjam da je problem u servo pumpi...

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Samo da javim, problem je resen...zamenjene obe viljuske i silen blokovi, krajevi spona i krajevi letve volana, uradjena optika,svuda je bilo pomalo lufta....drugi auto, utegnut ko puska...

Predhodni vlasnik je jednu viljusku zamenio,a druga je original BMW....ta zamenjena je marke MOOG i izdrzala je nepunih 10000km...djubre tesko..

Kupljene su reparirane viljuske kod Tejovica...nadam se da ce auto biti jos meksi kad guma malo popusti...

Link to post
Share on other sites
40 minutes ago, milper said:

Samo da javim, problem je resen...zamenjene obe viljuske i silen blokovi, krajevi spona i krajevi letve volana, uradjena optika,svuda je bilo pomalo lufta....drugi auto, utegnut ko puska...

Predhodni vlasnik je jednu viljusku zamenio,a druga je original BMW....ta zamenjena je marke MOOG i izdrzala je nepunih 10000km...djubre tesko..

Kupljene su reparirane viljuske kod Tejovica...nadam se da ce auto biti jos meksi kad guma malo popusti...

Strpi se nekih 5.000km i bice sve OK👍

Link to post
Share on other sites
40 minutes ago, milper said:

Samo da javim, problem je resen...zamenjene obe viljuske i silen blokovi, krajevi spona i krajevi letve volana, uradjena optika,svuda je bilo pomalo lufta....drugi auto, utegnut ko puska...

Predhodni vlasnik je jednu viljusku zamenio,a druga je original BMW....ta zamenjena je marke MOOG i izdrzala je nepunih 10000km...djubre tesko..

Kupljene su reparirane viljuske kod Tejovica...nadam se da ce auto biti jos meksi kad guma malo popusti...

Strpi se nekih 5.000km i bice sve OK👍

Link to post
Share on other sites

Ja imam te "reparirane" viljuske zadnjih, pa sigurno, preko 30k km i vrlo sam zadovoljan. Iskreno nisam primetio da mi je nesto tezi / laksi volan ali sam primetio da je auto upravljiviji jedno 200x od zamene. Takodje, zamenio sam i amorte, auto ne lupka nista, imam osecaj da u krivini lezi kao pegla.

Sto se mene tice, nek izdze jos 30k i ja sam opet zadovoljan :D

Link to post
Share on other sites