Bmw e90 320 D 163 k trosi ulje


Recommended Posts

Poz

Uzeo sam bmw e90 320 D 163 K 2006g sa predjenim 1000 km sa uljem sto je bilo u njemu nije trosio kada sam odradio mali servis na 1000 km 750 gr je trosio otisao u servis na kontrolni pregled motor ne pusta ulje nigde nema curenja izmerena kompresija koja je dobra i kaze serviser da je turbina 99 %.Odradio remont turbine kad na 1000km isto trosi auto ima normalan rad motora nije bucan ili ti kakve zvuke ispusta sasvim normalno radi kako u mestu tako i voznji. zatim zamenio separator sipao drugo ulje 5w30 ako se neko seca isti problem koji je imao Boris Ns 96 bukvalno isti al sad poslao sam mu privatnu poruku da vidim sta je po tom pitanju uradio al jos nisam dobio odgovor pa ako je imao jos neko takav problem nek javi da znam sta dalje poz 

Link to post
Share on other sites
Poz
Uzeo sam bmw e90 320 D 163 K 2006g sa predjenim 1000 km sa uljem sto je bilo u njemu nije trosio kada sam odradio mali servis na 1000 km 750 gr je trosio otisao u servis na kontrolni pregled motor ne pusta ulje nigde nema curenja izmerena kompresija koja je dobra i kaze serviser da je turbina 99 %.Odradio remont turbine kad na 1000km isto trosi auto ima normalan rad motora nije bucan ili ti kakve zvuke ispusta sasvim normalno radi kako u mestu tako i voznji. zatim zamenio separator sipao drugo ulje 5w30 ako se neko seca isti problem koji je imao Boris Ns 96 bukvalno isti al sad poslao sam mu privatnu poruku da vidim sta je po tom pitanju uradio al jos nisam dobio odgovor pa ako je imao jos neko takav problem nek javi da znam sta dalje poz 
Drugar je resio taj problem promenom ulja tj gradacije ulja i proizvodjaca. Od tad auto skroz mizerno trosi kao i svaka E90ka. Znam da je uzeo Motul iz ovlascenog uvoznika i mislim da je bilo 5w40 ali nisam siguran. Po pravilu bi trebalo 5w30 zbog generacije motora ali kad predju dosta onda im se menja gradacija ulja cim krenu ti problemi :)

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
Jel to ulje druze nema veze sa dpf filter dal ce da utice posto mi predlazu zbog dpf 5w 30
Pa bas zbog toga se preporucuje 5w30 al kad ga motor previse trosi onda nije dobro. Mada mozda da proverite i to ulje sto je sipano je mozda fals.

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
Ako mozes da saznas od njega jel to sipao 
Upravo mi je javio uzeo je bio Castrol Edge 5w30 i trosio ga, pa su sipali Motul 5w30 da kazem orginalniji jer je direktan uvoz valjda i auto skoro da ne trosi. Ali obavezno menjati filter ulja iako je skoro menjan taj i stavljati hengst i to je to.

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
Jel bi mi stvorilo problem da zamenim i sipam 10w 40 i zamenim filter ulja jel cu imati problem sa dpf filterom da slucajno ne zapusi 
Mislim da je problem svakako. Ali ruzno ce mozda zvucati kolko si siguran u kilometrazu vozila? Drugar koji je svoj kupio sa orginalnih 210000 nije imao nikakvih problema, auto sad posle 8 godina ima 430000km i trosi ulje ko lud, turbo je ok ali jednostavno karike, blok, creva sve jednostavno umoreno. I svima se to javlja od 350k tako da vozi ti to da proveri neko krsten kolko je auto presao i da vidi gde on gubi tako velike kolicine ulja. Nemoj ubacivati to ulje ostani na 5w30 bas zbog DPFa

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
50 minutes ago, IvanSce said:

Jel bi mi stvorilo problem da zamenim i sipam 10w 40 i zamenim filter ulja jel cu imati problem sa dpf filterom da slucajno ne zapusi 

Ako zanemarimo dpf, razlika u podmazivanju pri hladnom startu je 4 sekunde u korist 5w, u odnosu na 10w.

Link to post
Share on other sites

Predjena km je 260 k nosio kljuc u servis vracena na satu 189 k kada se radio mali servis nije imao karalizator nije imao separator a sad neverujem da ima i dpf al provericu za svaki slucaj.

Sipao ulje 5w 40 na 900 km 750 g sad sipao 5w 30 na 800 km 200g .

Edited by IvanSce
Link to post
Share on other sites

Na minimumu i ispustio to sto je bilo u njemu i sipao drugo na auspuhu. Ima malo dima kad stoji u mestu zanemarljivo i štipa za oci i mirise na sagorelo ulje 

Edited by IvanSce
Link to post
Share on other sites
  • 4 years later...
On 4/19/2019 at 10:43 AM, NikNS said:

Upravo mi je javio uzeo je bio Castrol Edge 5w30 i trosio ga, pa su sipali Motul 5w30 da kazem orginalniji jer je direktan uvoz valjda i auto skoro da ne trosi. Ali obavezno menjati filter ulja iako je skoro menjan taj i stavljati hengst i to je to.

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 

Gde su kupio to ulje posto imam isti problem

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...