Planiram da kupim BMW e36 320i pa da vas pitam


Recommended Posts

Dosao sam na ovaj forum jer planiram da kupim BMW u koji sam zaljubljen pa imam neka pitanja,

Zelim da prvog BMW kupim e36 320i sa 150 konja, 96 godiste za nesto preko 1000 evra, to je drugarov auto i znam da ga je pazio, nije se izivljavao, sve ozbiljnije stvari je radio u BMW-ovom servisu, redovno ga je odrzavao, treci je vlasnik sto ja mislim da je veliki plus, jer nije prosao 30 razlicitih ljudi i onda neki preskocio servis, neki ga drndao, neki ga nije pazio i tako dalje, ovako znam po njegovoj prici protekle vlasnike.

A sad pitanja:

Kaze mi da puno trosi oko 10-12 litara po gradu neke pristojne voznje, zanima me da li je ta potrosnja stvarno toliki problem, jer ja se ne bih po ceo dan vozio sa njim, odem do posla i nazad, sa vremena na vreme odem provozam se po gradu i po nekad odem od Beograda do drugog grada nekih 200 kilometara udaljenog i tako.

Zanima me ta starost, ako je auto pazen, radjeni su mu servisi na vreme cim neki deo treba da se menja menjan je, nije cekao da crkne ili pukne da bi ga promenio, da li se isplati kupiti takav auto obzirom na sve navedeno.

I poslednje pitanje ovako generalno taj e36 koliko se isplati kupiti ga danas u odnosu na neke druge automobile te cene.

Bio bih zahvalan ako bi neko mogao da mi odgovori jer sam u nedoumici zbog kritika i saveta okoline.

Link to post
Share on other sites

Zato sto trenutno nisam u mogucnosti da kupim auto cisto iz ljubavi, pored svega potreban mi je pouzdan auto koji nece da mi ostavi rupu u dzepu, potreban mi je auto koji cu moci ja sa svojim primanjima da odrzavam i napojim :)

Link to post
Share on other sites

Zelje imam, para imam jer sam do skoro vozio auto koji je trosio oko 10 litara i mogao sam da ispratim, ostaje pitanje odrzavanja pouzdanosti, zelim ovde da se posavetujem jer ne bih da uletim u sve to bez znanja o tome sta me ceka.

 

Link to post
Share on other sites

M50 motori su odlicni i jedni od najboljih motora koje bmw napravio. Mana im je rashladni sistem tako da kad kupis m50 najbolje je proveriti to... Takodje oce da pustaju ulje na letvi volana i to proveri kao i na kucistu filtera ulja.  Ako je 96 godiste znaci da ima vanos koji zna da bude skup ako ode. Sve u svemu auti su odlicni ako su redovno odrzavani... I to price na dizel se ore a na plin kuva su retardirane reci pogotovo za srb jer ja na mom 318i skoro ni ne osetim razliku kako vuce auto a trosi mi 600din na 100km umesto 1200 pa ti vidi a godisnje prelazim cca 13k km pa ti vidi koliko para usparam... Sekvent je obavezan za e36 naravno obican plin nikako.

I proveri da nije m52 motor koji je alu block pretrazi na netu o tome. Problemi sa nikasilom itd

Edited by Nemanja-e36
Link to post
Share on other sites

A sto se tice prodaje kasnije, jer cu verovatno posle nekog vremena preci na neki bolji verovatno na e46, kako se prodaju, jel ima trziste za njih kod nas?

Link to post
Share on other sites

E36 nema los motor koji god da je., vazno samo da je odrzavan. M50 motori su stvarno odlicni samo kad ih upalis slusaj da li cangrlja lanac, vanos ili hidropodizaci... Inace samo menjaj ulja redovno i precice oni bez problema pola milionceta :) Racunaj da ti taj auto trosi od 8 do 16 17l  :) Ako ga cepas u graadu ode bez problema 15 16l mozda i vise ako nije bas ispravan. Takodje e36 ima problema sa tapacirima koji jako lose odradjeni i  uvek se klimaju i skripe dok se vozi :) naravno sve se da srediti

Link to post
Share on other sites

Verujem da ti se bmw automobili svidjaju, ali ......na dobrom si putu da ti se marka bmw zgadi. 

Jednostavno, nema ekonomije tu, budi siguran. Jedino da bas volis, pa da istrpis.

 

Kupi punto za te pare i uzivaj, ovo ti je najdobronamerniji savet.

Link to post
Share on other sites
8 hours ago, Nemanja-e36 said:

Ne razumem post? Coveku nudis punto pored e36 :)  Dobar vic :P 

Problem je sto za taj novac obicno bude primerak sa kojim ubrzo moze imati vecih problema.   Sa druge strane i za dobar Punto treba nesto jace od 1000 evra.

Kao sto su rekle kolege, jedino da uzme E36 sa manje racionalnog gledista pa da zazmuri na potencijalne probleme , resava ih i tako vozika. Zvuci poznato! :D 

Link to post
Share on other sites

Moraš biti svestan da kupuješ 20+ godina star auto za 5% cene koštanja kad je bio nov, dakle ne možeš računati da nećeš imati vanrednih ulaganja. Ali zato si ga dobio za 1.000+ umesto 20.000+ evra!

Dakle pored redovnih servisa, guma, goriva i registracije, računaj 1000-1.500 evra u naredne 3-4 godine (u startu jedno 400-500 verovatno da dovedeš sve koliko toliko u red). Možda bude nešto manje, možda nešto više... 

Koliko se E36 isplati... e pa idi probaj puntića za 1000e, pa onda sedni u taj E36 pa ćeš videti kakva je razlika... Racionalno nema baš mnogo veze sa time...

Link to post
Share on other sites

Naravno, ali covek kaze da zna taj auto jer je od njegovog druga i da je odrzavan. Ako je u dobrom stanju vredi svaku paru ali ako nije ona stoji da je to bure bez  dna. I nemojte mi pricati i porediti punto i bmw jer su nebuloze... Vozio sam ih dosta i e36 se daleko bolje vozi, startniji,stabilniji,jaca karoserija mnogo itd. Ako je e36 u dobrom stanju bolji je od punta 3x!

E36 je mator to nazalost jeste ali opet e36 u dobrom stanju koji ima 25 26god je bolji od svakog punta koji je skoro 10god mladji. A da ne pricam u kakvom su stanju puntici kod nas... Najvise iz zene voze ili pocetnici pa ti vidi da li je dobar auto :)

Ne mora decko kupiti 320i nek uzme 318i koji jeftinji u svakom pogledu, samo da se nadje u dobrom stanju i sluzice ga bolje nego punto!

 

 

Edited by Nemanja-e36
Link to post
Share on other sites
On 4/27/2019 at 8:32 PM, Nemanja-e36 said:

E36 nema los motor koji god da je., vazno samo da je odrzavan. M50 motori su stvarno odlicni samo kad ih upalis slusaj da li cangrlja lanac, vanos ili hidropodizaci... Inace samo menjaj ulja redovno i precice oni bez problema pola milionceta :) Racunaj da ti taj auto trosi od 8 do 16 17l  :) Ako ga cepas u graadu ode bez problema 15 16l mozda i vise ako nije bas ispravan. Takodje e36 ima problema sa tapacirima koji jako lose odradjeni i  uvek se klimaju i skripe dok se vozi :) naravno sve se da srediti

Presao je on davno tih pola milionceta

Link to post
Share on other sites

Pa ja ne znam sta ocekujes da cujes? Auto ima 23 god, naravno da je plus sto mu znas istoriju ali ocekivati od auta za 1000e i 23 gid da bude pouzdan i da ti mi dajemo savete je malo bzvz jer sta god da ti kazemo moze da bude osporeno cim kupis auto. Kupi ga za svoju dusu, odrzavanje nije skupo, potrosnja je relativna jer zavisi koliko prelazis, nije isto ako neko prelazi 10k km mesecno pa mu auto trosi 8 ili 12l, ali ako si na 10k km godisnje ta razlika je dosta mala pogotovo sto je ne dajes odma nego "na rate" tj svaki put kad sipas...

Sent from my EML-L29 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

odlucio sam da ako se digovorim sa njim da ga uzmem

ne prelazim puno, sa proslim autom sam za godinu i po dana presao oko 6000 kilometara a trosio je oko 9-10 litara tako da to 10-12 litara mislim da nece da bude nesto mnogo osetno, gledao sam neke klipove po jutjubu i rekli su da kad je vracena kilometraza na e36 da ima neku tackicu izmedju brojeva u kilometar satu, ne znam jel to istina, ali ovaj ima tackicu tako da ako je istina neki od prethodna dva vlasnika je vratio kilometrazu, sto cu morati da proverim.

Link to post
Share on other sites
Just now, dredger said:

Kamo srece da je 318i, nego 320. S tim sestakom je problem u najavi. Ubijen je garant. Daj da vidimo slike od tog 320 sto hoces da kupis.

nemam slike, ali on ga nije silovao to znam provereno, pitanje je samo kakvi su bili ovo dvoje pre njega, probacu da saznam kakvi su oni bili ali koliko koliko sam ja cuo od njega i ovaj pre njega ga je pazio, ja mislim da je veliki plus sto je auto promenio samo 3 vlasnika, i sto znam zadnja dva kakva su bili

Link to post
Share on other sites