Planiram da kupim BMW e36 320i pa da vas pitam


Recommended Posts

Ima fora na e36 da se proveri prava km preko dugmeta za resetovanje km sata. Proveri na netu kako ide. To sam ja radio kad sam kupovao moj bmw samo sam zaboravio... Resetuje komplet tablu i povuce km iz ecu. Eh sad verovatno i to moze da se slaze?

Mislim da je da das kontakt i celo vreme drzis dugme za reset km.znaci ne palis auto nikako nego sam das kontakt. Onda on proverava sve i kad kazaljke odu do kraja i vrate se i drzis jos malo on zavrsi sve i to je to... 

Edited by Nemanja-e36
Link to post
Share on other sites
5 hours ago, Ivan M said:

Pameti tu nema,preporuke,ako volis kupi,ko je ovde kupio BMW zato sto razmislja racionalno...spremis soma evrica za svaki slucaj i to je to..

Potpuno tacno.

Maltene je sve tacno sto su kolege napisale, samo bih dodao da obratis paznju na limariju (sajtne, pod, rubovi...).

Link to post
Share on other sites

Ako si vec resio da kupis E36, obrati paznju prvo i pre svega na limariju, a tek onda na motor i ostalo. Cisto da se ne iznenadis na tehnickom pregledu kasnije.

Pravu km ne mozes utvrditi na ovaj nacin, a nije ni bitna, bitno je samo stanje auta, kad je 20+godina iza njega.

A ako zelis savete s foruma,  citaj postove s pocetka, kad je osnovan forum, tu cak i ima stosta pametno da se procita.

Link to post
Share on other sites

Meni je nekako teško da poverujem da je dobar šestak e36 nešto iznad 1000€. 

Ja imam pristojan e36 i ne bi ga dao za te pare, pa taman gledao kako trune na parkingu (još je moj 318i). Kolega @Mauro ima blizu perfektnog, ne verujem ni da bi on dao svoj za slične pare.

Što se tiče e36ice, pogotovo šestaka, obrati pažnju na sledeće stvari:

- Hlađenje (račve, creva, hladnjak), mator je to auto, sve je to "isposno"

- Vanos (u tim godinama, može da zeza)

- Limarija <- možda i najbitnije. Jako često trule na sajtnama i rubovima. Sajtne su posebno opasne, pošto truli iznutra, pa rđa ide i ka sredini automobila. Obično kada se vidi na sajtnama, već je dobrano truo.

- Letva volana

- Ostali agregati (mada su sada već za njega polovne alternative jako pristupačne).

- Proveri i da li mu radi sve od opreme (klima, podizači ... itd itd).

 

To je već dobro mator auto. Enterijer verovatno i pokazuje znakove zamora, ako ćeš da ti bude prijatan, i tu treba odvojiti neki novac. Nebo je skoro na svakom ili rađeno ili visi (zaheftano). Tapaciri se odrljave skoro na svakom. Sedišta isto ... 

Još jedna stvar, bez obzira što je mator, amortizeti koštaju, diskovi koštaju, pločice koštaju (sve isto ili bar približno kao i za dosta noviji auto). 

Kupovina e36ice teško da može da bude okarakterisano kao racionalna i pametna odluka :). Da se razumemo, ovo dolazi od čoveka koji ima e36icu (preko 10 godina u 2 komada). Ja je mnogo volim, i realno ne žalim pare na istu, ali je to u porodici drugi auto. Kada gekne, nije smak sveta. Za sada nije nikada ostavio na drumu, ali je realno i puno para skucano u isti auto. Ja sam samo za farbanje i limarijske radove dao oko 700€ (što je složićeš se blizu cene automobila kojeg gledaš :) ). Ne pišem ti ovo kao neko busanje, čisto da znaš šta te možda potencijalno čeka. Amortizeri su oko 30k dinara, gume oko 40k (ovo može i manje, sa nekim drugim felnama), kočnice cca 250€ ... a to je složićeš se, nešto što se tove normalno održavanje.

E sad, svo ovo racionalisanje pada u vodu ako ga kupuješ kao merak auto :).

Link to post
Share on other sites