Recommended Posts

  • Replies 401
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ili si pogresno sracunao ili nesto nije uredu moj e60 otvorenog puta ne prebaca 7l kombinovana je tu negdje oko 8l

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites

Sve opcije su u igri :D Mislim da nisam resetovao, ili sam slucajno na nekoj km resetovao.. Uglavnom imam obicaj da resetujem kad sipam, a sad nisam sipao pre puta jer sam imao vec 3/4 rezervoara. Provericu prvom prilikom

Link to post
Share on other sites

Sreca pa pratim neke stvari na kolima. Tecnost se spustila za 1cm od servisa za 4000km i slucajno skontam da je samo masno ispod posude, toliko malo curi da isparava. A ostao mi cep sa ventilom od ranije dok sam servis drzao, dignem na 4 bara kad ono piski posuda. 74e nova org i 14e cep.

792-EECA4-E087-4010-88-A2-9-C4-E2523538-

 

Link to post
Share on other sites

Obrati paznju na kazaljku za trenutnu potrosnju goriva...na slici na 140km/h ti pokazuje da je potrosnja oko 6l/100km, sto je odlicno. Tako da po ovome, sa normalnom voznjom (pogotovo po magistrali) i u okvirima ogranicenja to ide jos dole. Al proveri jos prosek.

Link to post
Share on other sites
Montirao polovnu, dok ne dodje nova. Da ne razmisljam dok ne dodje nova
0-A367-A6-A-E91-D-494-C-B34-C-D5-A3-EE46-A6-F2.jpg
Isti slucaj na e60 preko ljeta mi gubi tecnost stavljam karton ispod auta nigdje jedne kapi a na mjesec dana mi izgubi mozda 100-200ml i tako vec 2 godine vozim kad prije par dana provalim tacno mi pored posude stoji jedna krpica kad provjeravam ulje na nju ide kap po kap ali toliko malo da ispari, te sam i ja narucio novu posudu i gumicu sto dodje izmedju turbine i donjeg crijeva za interkuler

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites

Nije isti auto ali kod tatinog renoa 19 je gubio tecnost a nigde se nije videlo. Na kraju sam skontao da iza motora ima jedno crevo i ispod selne je puklo i kad auto nabije pritisak on je tu pustao i padalo ispod auspuha u jednu rupu tj uvalu i od toplote auspuha isparavalo.... Skratio malo crevo i promenio selnu i ne gubi tecnost vise

Link to post
Share on other sites
19 minutes ago, marko13 said:

To je mala razlika. Meni laze od 0.3-0.6L

Meni isto tako. Prikazuje 6.5 a 6.8 do 7.2 zavisi od rezervoara do rezervoara ....

Link to post
Share on other sites

Inace auto je bomba, odusevio me skroz. Cak sam mu oprostio motor sto je taj koji je. U sustini 2.0 i jeste dovoljan, snage stvarno ima i na vecim brzinama, lepo ide na malim obrtajima i super se uklopio uz automatika. Sto se tice menjaca servis se NECE raditi. Tako me je savetovao drugar sto vec dugo radi menjace. Kaze bacices pare na servis, krenuce 99% da zeza posle toga i onda opet lova na popravku plus opet servis. Kaze vozi dok ne krene da zeza i onda cemo uraditi sve novo i gas. Da je radjen servis dva puta do sad, radili bi i treci, ali ovako je neizvesno..

Link to post
Share on other sites