Recommended Posts

Meni je auto top, na sve ok si izmenio dosta stvari kontam da je utegnut ko pracka. Sad konacno krece uzivanje. Inace verovatno si se susretao sa bocama zamenskim jel velika razlika izmedju njih i oem dela?

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
  • Replies 401
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja sam uvek drugima ugradjivao febi dok sam servis drzao. Ali uvek sam im govorio da je najbolje orginal, niko nikad nije uzeo orginal 😅 Jedino topran nisam hteo da stavim, to je za fiata 😆

Link to post
Share on other sites
Ja sam uvek drugima ugradjivao febi dok sam servis drzao. Ali uvek sam im govorio da je najbolje orginal, niko nikad nije uzeo orginal [emoji28] Jedino topran nisam hteo da stavim, to je za fiata [emoji38]
Meni pukne racva kod vodene pumpe, bio u Beogradu, izbaci dosta vode upali se lampica ja brzo stanem i kupim u nekoj radnji topran tu racvu, zamenim na licu mesta dospem vode nastavim ici 15ak km ona pukne. Vratim staru koju je antifriz onako zaslinavio i zapusio i radila do NSa i posle toga jos par dana dok original nije dosao pa nismo zamenili. [emoji23] topran samo tasti mogu da stavim na auto [emoji23]

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
3 hours ago, marko13 said:

Ti si lud! Bolje sebi nego tasti. To ti onda izadje na nos duplo :D

Koliko je kostala nova original ova posuda? nisam ispratio mozda si pisao.

Za taštu mogu topran kociona creva.

Link to post
Share on other sites
15 minutes ago, smg said:

I takes one to recognize one :D 

Ja na srecu nikada nisam ziveo nisakim sem zena. A moja tasta je preminula. Tako da... predpostavljam da mora tako.

Link to post
Share on other sites

Makar ovde smo slobodni da im kazemo sve sto mislimo. Ja ne mogu da se zalim moja vecito nasprema hrane ko kod babe nekad sto sam isao, a cerci ne da dodje ako ja ne dolazim haha. Ja s te strane nemam problema, vise me muci bmw nego tasta haha

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Mene muci uglavnom 😂 danas prvi put posle 4 god temp ode odjednom blizu crvenog i ja odma staj, gasi. Kad vidim donje crevo na klik spalo sa hladnjaka. Idi uzmi novu gumicu, stavih, klik, 6 l antifriza i teraaaj 😁 gumica 15 din.

Link to post
Share on other sites
Inace auto je bomba, odusevio me skroz. Cak sam mu oprostio motor sto je taj koji je. U sustini 2.0 i jeste dovoljan, snage stvarno ima i na vecim brzinama, lepo ide na malim obrtajima i super se uklopio uz automatika. Sto se tice menjaca servis se NECE raditi. Tako me je savetovao drugar sto vec dugo radi menjace. Kaze bacices pare na servis, krenuce 99% da zeza posle toga i onda opet lova na popravku plus opet servis. Kaze vozi dok ne krene da zeza i onda cemo uraditi sve novo i gas. Da je radjen servis dva puta do sad, radili bi i treci, ali ovako je neizvesno..
Fino te drug uci,skinete karter i odma vidis kakav je nema filozofije tu,ja sam na e60 prvi servis menjaca uradio na 310k km potpuno drugi auto posle toga,bolje 300e nego posle 1000,kad to za sobom povuce hidroblok,lamelice,osovinu vandler

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites

Sto kazu, ne bacaj bisere pred svinje. Ove lamelice i ostatak menjaca ne zasluzuju novo ulje. Stanje posle 11 godine i ne menjanja ulja je uzasno svakako, pre cu dati 1000e i znam zasto sam dao nego 300e zarad lazne sigurnosti. Motor kad sam otvarao sve je uradjeno, tako da cim se prvo cimanje oseti, rastavicemo ga i napraviti da bude nov. 👉👌

Link to post
Share on other sites

Kada vec pominjete automatika. Da li je neko radio i zna li sta sve treba da se ubaci automatik u obican manuelac?? E91 N47 aaaa?

Zelja mi je bila uvek da vozim automatika!

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, marko13 said:

Kada vec pominjete automatika. Da li je neko radio i zna li sta sve treba da se ubaci automatik u obican manuelac?? E91 N47 aaaa?

Zelja mi je bila uvek da vozim automatika!

Јеси ли ти луд? 😂 Немаш довољно ризика са N47 па би још који проблем

Link to post
Share on other sites
Sto kazu, ne bacaj bisere pred svinje. Ove lamelice i ostatak menjaca ne zasluzuju novo ulje. Stanje posle 11 godine i ne menjanja ulja je uzasno svakako, pre cu dati 1000e i znam zasto sam dao nego 300e zarad lazne sigurnosti. Motor kad sam otvarao sve je uradjeno, tako da cim se prvo cimanje oseti, rastavicemo ga i napraviti da bude nov. [emoji117][emoji108]
Zar nisi ti radio samo lanac, kaiseve rolere itd i filtere i ulje? Kad se menja lanac i kad je motor napolju moze li se utvrditi kakvo je stanje svega?

Sent from my EML-L29 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Jes ima ima i tu logike. Ali bas mi je bila zelja da imam automatika.

Svakako bih cuvao manuelni menjac. Na njemu sam menjao sve, nov zamajac, set kvacila, ulje..

Pa ako zvekne automatik opet nazad na saltanje :D

 

Link to post
Share on other sites

Kocnice drugacije, rucna drugacija, tabla centralni deo, moduli snezori i jos 1000 stvari kao i sami nosaci menjaca, tabla intrumenata itd...a u srbiji naci majsotra da to sve odradi moras ga drzati kao taoca u podrumu inace niko lud to ne bi napravio [emoji23] lakse je ipak da radi leva noga i desanka [emoji23]

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
2 minutes ago, NikNS said:

Kocnice drugacije, rucna drugacija, tabla centralni deo, moduli snezori i jos 1000 stvari kao i sami nosaci menjaca, tabla intrumenata itd...a u srbiji naci majsotra da to sve odradi moras ga drzati kao taoca u podrumu inace niko lud to ne bi napravio emoji23.png lakse je ipak da radi leva noga i desanka emoji23.png

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 

Zbog mini cima coek bi...

Inace mislim da generalno automatike treba samo sa novim autima kupovati. Kvarljiva roba

Edited by njegovawisost
Link to post
Share on other sites

Inace anegdota, kupi drugar E90 bio englez pa ga "dobar majstor" konvertovao muljali ovo ono kupi on auto pala prva kisa sedamo mi u kola, gari zabode kvacilo da krenemo samo je uslo jedno 3l vode instant. Kad ono kako su sekli zid bili Da ubace pedale i sl. Znaci plakanje od tuge i smeha hahaha. Moz mislit kako bi odradili automatik

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites