Recommended Posts

  • Replies 401
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Oba idu napred na dizalici kad jedan vrtis jer je zapekao od garezi :D evo dodjes kod mene u servis ja skinem dif i otvorim, ako imas ja ti uradim kompletnu reviziju spera i difa u vrednosti od 500e ako nemas kupis od mene sper :D

Link to post
Share on other sites

Inace stvarno ko god ima mogucnosti/para treba ovo da uradi na svojim kolima. Mnogo znaci za svakodnevnu voznju, nije samo za ljude koji hoce da jurcaju/divljaju.

Svakako preporuke, to mi je u nekom dalekom planu. Ali uvek izleti nesto drugo sto je bitnije i trazi tu lovu koja opet nije mala.

Link to post
Share on other sites
Inace stvarno ko god ima mogucnosti/para treba ovo da uradi na svojim kolima. Mnogo znaci za svakodnevnu voznju, nije samo za ljude koji hoce da jurcaju/divljaju.
Svakako preporuke, to mi je u nekom dalekom planu. Ali uvek izleti nesto drugo sto je bitnije i trazi tu lovu koja opet nije mala.
Jedino kad moras parkiravati u rikverc malo je sajebano hahahah

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
Sto? Ja uvek parkiram u rikverc. Ali ne secam se kada sam drugacije.
Kad je full lock pozadi i trebas recimo dupetom uci u usko parking mesto uvek ona jedna guma grebe [emoji1787]

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
Ko jos vozi full lock po ulici?
Kod mene drugar na F80 nuzdom. Nije birao jednostano ga vozi kao daily. A morao bih i ja obzirom da mi je moj jedino auto. Ako bog da do kraja godine samo ce mi on ostati od BMW brenda pa cu se na njemu igrati a voziti nekog wranglera

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Bas, nisam na to ni mislio. Imao sam na kocki i nikada nikakav problem. Sto se mene tice samo plus nikako minus.

Ok, kazu da se gume trose brze. Sto ima logike ali jbg. Mislim da nije preterano vise.

 

Koliko ja znam ovo sto Stunter nudi nije full lock. Odnosno ima i to ali ne verujem da bi to nudio nekome od nas za svakodnevnu upotrebu.

Edited by marko13
Link to post
Share on other sites
Bas, nisam na to ni mislio. Imao sam na kocki i nikada nikakav problem. Sto se mene tice samo plus nikako minus.
Ok, kazu da se gume trose brze. Sto ima logike ali jbg. Mislim da nije preterano vise.
 
Koliko ja znam ovo sto Stunter nudi nije full lock. Odnosno ima i to ali ne verujem da bi to nudio nekome od nas za svakodnevnu upotrebu.
Da oni prave profi i bude sve normalno. Ja pricam o onoj old school metodi kad se izvari sve unutra i rokaj snimaj [emoji1787]

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
Malo mi je nerealno da vozi zavaren diferencijal na f80, full lock znaci da se oba tocka okrecu istom brzinom konstantno, svaku krivinu bi isao poprecke.
Aj zamolicu ga da mi sibne slike da vidis kako su mu izvarili sve. Inace putuje sat ipo na poso, tvoreno ga vozi a kad divlja dobro mu dodje po njegovim recima. Auto se i ne vozi svakodnevno ali je daily kad je u gradu posto vozi kamion.

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Taj je lud. Zavaren nije isto kao LIMITED SLIP/sper. Samo ime mu kazem. Zavaren je zavaren, i prestaje da ima u nazivu ono DIFERENCIJAL, jer vise nije diferencijal nego osovina. Za ulicu je max 40% zbog sigurnosti po klizavom. Fabricki je uvek dolazio na 25%, s tim da na novim emovima ima elektro motor koji odredjuje zavisno od rezima voznje i situacije, uglavnom brzo crknu 🤔

Link to post
Share on other sites

Koliko je kod tebe da se uradi sper na 25%?
Izvinjavam se na off-u ali verujem da ovo mnoge zanima [emoji16]

Послато са SM-G950F помоћу Тапатока

Link to post
Share on other sites