Recommended Posts

3 hours ago, somi92 said:

Zar nisi ti radio samo lanac, kaiseve rolere itd i filtere i ulje? Kad se menja lanac i kad je motor napolju moze li se utvrditi kakvo je stanje svega?

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 

I klizace, spanere, grejace, racve, dihtunge, vodenu, termostat, nosace, rolere, spanere, pk, remenicu itd. Nemam sad kod sebe ceo spisak, dugacak je da pamtim xD

Link to post
Share on other sites
  • Replies 401
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Auto ti stvarno prelepo izgleda! Coupe i nepostojanje zadnjih vrata je gotovo garancija estetike, lepe linije...

Link to post
Share on other sites

Namestena ramena od M3, i polugica nivelacije.. E sad, jedva ga doterah kuci 25km jer ozbiljno nije u redu centraza trapa posle promene ramena. I dosao da se radi reglaza kad prc, zapekli krajevi spone za krajeve letve.. 🙈 Narucih nove, na obe strane i krajeveve spone i letve. Onda razmisljam samo stabilizatori ostali, pa sam i njih uzeo.. Sutra menjam taj ostatak i reglaza. I promenjena je boca za vodu konacno.

DA8912-DF-D813-4655-AA3-B-E8553-BA6-C605

D08-A0222-860-C-4548-8-FED-DC8-B420-F571

 

25430337-027-D-45-AD-ADEE-5718414-F5-B77

 

 

Edited by StunterSM
Link to post
Share on other sites

Sve to nekog ceka ko kupi auto sa 200.000kmh. E sad, neko zmuri na takve stvari, auto ide, kotrlja se 🤫

Ja sam bio svestan sta me ceka pa nisam uzeo auto od 15.000e i vozio nakazu. Ovo mogu da odrzavam i to mi se svidja 😎

Link to post
Share on other sites

Istu sam tako imao ja ideju. Realno trebala mi je petica. Ali da bih kupio neku da valja trebalo mi je 10+ pa onda jos 3000-5000 da bude ono sto ja zelim. Odnosno da valja.

Tako da sam uzeo trojku i isto menjaj sve....

Link to post
Share on other sites
23 hours ago, StunterSM said:

Sve to nekog ceka ko kupi auto sa 200.000kmh. E sad, neko zmuri na takve stvari, auto ide, kotrlja se 🤫

Ja sam bio svestan sta me ceka pa nisam uzeo auto od 15.000e i vozio nakazu. Ovo mogu da odrzavam i to mi se svidja 😎

Ma sala mala. Sve znam, zato sam i uzeo auto koji sam uzeo. To mogu da odrzavam a da ne pustim suzu :)

Jedino sto ja zajebavam ove moje alfiste na poslu ... a gledajuci ovaj forum ... nista bolji nismo :D 

Link to post
Share on other sites

Kad si na semaforima pa iz neutrala ubacis u prvu ono lupne pozadi kod diferencijala onako tupo udari....

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Ja nemam nikakav problem, samo eto slucajno video. Treba da skidam diferencijal da ubacujem sper, pa cu to usput zamenuti. E90 ima i napred i nazad gumu. A to sto lupne tako su najcesce gume kao na e39. Caura se razloka u gumi, ovde nece, drugacija je konstrukcija

Link to post
Share on other sites
Ja nemam nikakav problem, samo eto slucajno video. Treba da skidam diferencijal da ubacujem sper, pa cu to usput zamenuti. E90 ima i napred i nazad gumu. A to sto lupne tako su najcesce gume kao na e39. Caura se razloka u gumi, ovde nece, drugacija je konstrukcija
Meni to nekad lupne nekad ne na e46ci a fabricki je neki lud dif zakljucan sara na obe gume i u zadnje vreme udari tako kad ubacujem u prvu. Inace pocelo je jos pre godinu dana da to saniram sto pre ili da vozim pa mogu i kasnije to?

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
Ne lupa to, najcesce na e46 isto kao i na x3 budu nutovi na flansni diferencijala ili silen blok na diferencijalu. E da, samo M3 ima sper, nemas srece [emoji4]
Znam to, verovatno je limited slip neki no nije mi ni bitno to kolko je to kad mi udari pozadi haha. Ide kod majstora svakako zbog vesanja pa ce on pogledati sta je zrelo za zamenu pozadi hvala u svakom slucaju na uputama sta moze biti [emoji41]

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Mislio sam da je sper samo kad je skroz lock-ovan. Meni pali obe gume nazad podjednako a probao i na travi i na betonu isto sve. Cak i kad dignem na dizalicu zadnji deo oba tocka se okrecu. Moguce da je neko nekad otvarao i vario nisam se nikad preterano interesovao za to dokle god fukncionise [emoji1787]

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites