Recommended Posts

Pozdrav svima. Kako mogu da saznam koji bord comp ide na e36 325i 92 god? Neki su sa 7 neki sa 8,11 i 18 dugmica. Trenutno je na njemu sa 11 koji je riknuo,ali mislim da je on vec menjan,da nije prvi fabricki. Ako neko zna neka pise,hvala.

Link to post
Share on other sites

Nisam do kraja skapirao pitanje. Ja koliko znam, ima 4 vrste, i sve cetiri vrste idu u bilo koji e36 :) . E sad, zavisno od tipa borda, moraces da izvlacis i / ili prepakujes instalaciju. Da li hoces da kupis bord pa da ugradis ili si imao bord pa hoces da "doradis" / zamenis?

Ovaj sa 7 dugmica ima samo jedan "dzek". Ostali imaju 2 (koliko se secam). Takodje, nije isti raspored zica ni za jedan od tri, tako da bez prepravke instalacije ne mozes da "menjas" bordove.

Ja sam imao taj sa 7 dugmica i "ugradio" sam ovaj sa 18, ima malo maltreta sa lemljenjem, prebacivanjem pinova ... ali nista strasno.

Link to post
Share on other sites

Pozdrav. Da ,otprilike sam skontao da ne moze bilo koji bilo gde. Sva cetiri imaju razlicit raspored dugmica koji pokazuju to sto pritisnes. Moj je sa 11 dugmica ali je riknuo,nikad nisam mogao nista normalno da procitam,ali sad je totalno gotov.i dva dugmica su mi pukla.i u njega ide jedan dzek od nazad,kad se izvadi. Pa me zanimalo zasto uopste postoji 4 vrste borda,i koji se gde ugradjivao,da li zavisi od godista,kubikaze...ili sta? I kako da znam da kod mene ne ide onaj sa 18 dugmica. U svakom slucaj hvala.

Link to post
Share on other sites

U stvari,da pojednostavim,hocu da nabavim,ako ima uopste gde kod nas,ispravan bord comp,ali hocu da bude odgovarajuci,onaj koji je fabricki namenjen za moj model. Da utaknem dzek i da radi,bez prepravki. 

Link to post
Share on other sites

Koji bord zavisi ko je sta stiklirao dok je kupovao novi auto, svaki bord je isao na svaki auto samo je trebalo da se plati. Tako da ako neces prepravke juri taj sto je dosao sa tvojim kolima.

Link to post
Share on other sites

Ovo sto rece @Indorile

Za taj sto imas i ovaj sa 7 dugmica imas jedan konektor i ta dva borda pasu na tvoju instalaciju (koliko sam ja upoznat, cini mi se da sam kod bivse bivse e36ice cak i probao).

Za ovaj "veliki bord", kako ga jos zovu, idu dva dzeka i ima prepravki. Nisu katastrofalno komplikovane ali ih ima. Jedino sto je bas redak danas (inace je i bio redak). Ja sam ga jurio godinama :). Ali ako mene pitas, vredi svkai dinar i muke oko ugradnje. Ne zbog samih funkcija, koliko zbog estetike i toga sto je redak ;). Nekako da poseban smek automobilu. 

Ovako to izgleda kod mene (cisto da ti dam podstreka da se upustis u to :) ) 

IMG_20150809_231724.jpg

Link to post
Share on other sites

Dobio sam jedan bord samo na probu,ustvari prebacili smo na licu mesta,isti kao moj 11 dugmica. Sve mi sljaka u fullu. Lepo izgleda taj sa 18,ali meni je ovaj sa 11 fabricki,pa moram negde da ga nabavim. Necu nista da nadogradjujem,ovaj sa 11 kad i ako nabavim,utaknem,i sreći nigde kraja...

Link to post
Share on other sites

Ja u mom autu nemam taj bord... Nisu svi imali te bordove ha? Na desnom tockui tj ispred tocka imam neki senzor na onoj plastici sto hladi tocak tj kocnice, jel to senzor tenpoerature? Da li je moguce ubaciti taj bord ako ga nije bilo fabricki?

Link to post
Share on other sites

Nije to senzor temperature (tj jeste ali ne onaj sto pokazuje temp u kabini). Na levom kanalu za hladjenje kocnice je senzor spoljasnje temperature (izgleda kao anteinica). Na desnom tunelu za hladjenje kocnice je isto senzor temperature (kao pogacica je), taj sluzi za paljenje grejaca brizgaljki za pranje soferke ;) 

Link to post
Share on other sites
On 5/10/2019 at 8:07 PM, Nemanja-e36 said:

A za taj bord jel se moze nekako ubaciti ako ga nema auto fabricki? Ili je to puno posla i treba para?

Moze, samo zavisi od toga sta imas moze da bude manje ili vise provlacenja kablova i lemljenja.

9 minutes ago, marko13 said:

Moze da se ubaci u svaki, samo ako majstor zna gde sta ide. Ima posla ali nije frka.

Ja mislim da je daleko isplativije sam raditi to ... naterati bilo kakvog krstenog majstora da se bakce sa OBC-om za e36 je sada gotovo nemoguca misija ;)

Link to post
Share on other sites