Recommended Posts

ABS*  ->  5DEA/A0 - Info: clutch gearbox-ECU: reduction torque intervention because of rub in transfer gear-box.

inace zamajc je los tandrce cuje se na leru, kod mene je rucni mijenjac kad se salta cuje se da zaklepece ,na vecoj brzini mislim i da huci , dali  on pravi gresku ili je nesto drugo. Hvala

Link to post
Share on other sites
  • Replies 56
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

greska bukvalno kad se prevede znaci Kvacilo menjaca- smanjena snaga zbog gume u reduktoru

 

Po meni mislim da greska nema veze ni sa ABS-om ni sa plivajucim....

Mozda gresim,ali izgleda da su se pojeli plasticni zupcanici u reduktoru ili nesto slicno u njemu!

 

Jer plivajuci nemoze da prijavljuje gresku,a greska ABS-a je vezana i za senzore u tockovima i za modul ABS-a, i za senzor ugla volana i za 4x4 samim tim i za reduktor...

Edited by miksa
Link to post
Share on other sites
23 hours ago, miksa said:

greska bukvalno kad se prevede znaci Kvacilo menjaca- smanjena snaga zbog gume u reduktoru

 

Po meni mislim da greska nema veze ni sa ABS-om ni sa plivajucim....

Mozda gresim,ali izgleda da su se pojeli plasticni zupcanici u reduktoru ili nesto slicno u njemu!

 

Jer plivajuci nemoze da prijavljuje gresku,a greska ABS-a je vezana i za senzore u tockovima i za modul ABS-a, i za senzor ugla volana i za 4x4 samim tim i za reduktor...

i ja sam tog misljenja vjerovatno je onda u srednjem reduktoru izlizani ovi zubcanici  

s-l1600.jpg

Capture.jpg

HTB1-DEc-EXZ-v-K1-Rjy0-Foq6x-Ix-VXa-H.jp

Link to post
Share on other sites

Hvala po tebi kao iskusnom jeli ovo greska da se poceo jesti ovaj zupcanik ili nesto drugo iskreno nista mi zasad ne svijetli niti sta osjetim u voznji (ulje u reduktoru sam promijenio prije par dana i resetovao postavke). Hvala 

Link to post
Share on other sites

Pa ponekad kad krenem zna mi ko malo  trznuti a u skretanju to nisam primjetio iskreno nisam obracao paznju . A ako ima to kakao ti kazes sta je onda . Ako nije problem da mi das dijagnozu ?

Link to post
Share on other sites
Probaj ostro strartovati i vidi jel kao preskoci, trzne. Ako ima to reduktor je. A motoric mozes skinuti lako i prekontrolisati sam. Imas na yt sigurno turtorial
Ja sam kod mene nedavno primetio da mi kao "istrza" kada ga nacepim malo jace...znaci to je pocetak kraja reduktora... [emoji24][emoji24][emoji24]
Mada mi za sada ok radi, zimus sam ga bas gazio po nekom snegu...vrh je to...
Oni plasticni zupcanici nemaju valjda nikakvu svrhu kod prenosa snage sa jedne na drugu osovinu...to je neka veca i skuplja muka...ili ?!?

Sent from my SM-J710F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Gume su sve cetiri istih dimenzija, ista sara, od istog proizvodjaca...doduse zadnje sam kupio u decembru, a prednje su stare 2 godine...razlika u sari je 2 mm (napred 6 mm - nazad 8 mm).
Nisam siguran ni da su na istom pritisku, cini mi se da su zadnje malo jace napumpane...kao sto stoji na vratima za tu dimenziju...

Sent from my SM-J710F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

A što runflat gume, nekontam?

Ja vozim 4 zimske iste kumho SUV 235-65/17

I pre mesec dana sam nabacio contisportcontact SUV letnje, 4 komada, 255-55/18

Edited by miksa
Link to post
Share on other sites

Videces kad izmeris obime “istih” guma. Svaki dan se ljudi javljaju da su kupili sve 4 iste nove a obimi variraju debelo. Kubi, uzmi stavi prednju desnu umesto zadnje desne, a zadnju desnu umesto prednje desne pa probaj da li trza. Nek ti ne bude tesko, pocasti vulkanizera sitno nesto da to odradi..

Link to post
Share on other sites

sto se tice guma ja sam se  zafrkao kad sma kupio auto na njamu su bile sve  cetri  255-50-19   narucim i kupim sve 4 nove istih dimenzija i kad sma otisao kod vulkanizera vidio sam da su mi prednja 9J i odgovara dimenzija a zadnja 10J i trebao sam uzeto 285-45-19 * predpostavljam da to ima dobre veze sa svime ! evo vozim tako nisam ih mogao vratiti  :(

 

Link to post
Share on other sites

Veruj mi, servis drzim za reduktore i diferencijale. Ne bi verovao koje je odstupanje u merama na obicnim gumama. Covek je platio 1300e 4 gume po fabrickim dimenzijama i unistile su mu reduktor za dve nedelje. Posto je to bila meni reklamacija, morao sam da nadjem uzrok. Prednje obim 215cm zadnje 220cm. U kemoinpexu su mu priznali garanciju na gume i kvar na autu refundirali. 

Link to post
Share on other sites
Videces kad izmeris obime “istih” guma. Svaki dan se ljudi javljaju da su kupili sve 4 iste nove a obimi variraju debelo. Kubi, uzmi stavi prednju desnu umesto zadnje desne, a zadnju desnu umesto prednje desne pa probaj da li trza. Nek ti ne bude tesko, pocasti vulkanizera sitno nesto da to odradi..

Moracu da probam da iz zamenim sto pre, da vidimo rezultat...

A to sa gumama je definitivno znacajna stvar...nego prosecan balkanac gleda da ustedi u trenutku pa ga (me) to izadje skuplje na duze staze...

 

Sent from my SM-J710F using Tapatalk

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Kad sam radio zamenu ulja u reduktoru kod Radulovica u NS pricao sa njima malo oko toga. Njihov covek mi rece da kad god imaju neki problem, prva stvar koja se radi i sto im traze iz Nemacke je obim tocka

Link to post
Share on other sites

kod mene su prednje felge 9J i gume 255-50-19 i to je OK  a zadnje su 10J i gume su isto 255-50-19 ti sam se zafrkao trebao sam

(na ove od 10j trebao sam staviti 285-45-19).  zado sam se da nadjem druge dvije 285-45-19 i da na ove felge od 10J postavim te gume. 

Link to post
Share on other sites
kod mene su prednje felge 9J i gume 255-50-19 i to je OK  a zadnje su 10J i gume su isto 255-50-19 ti sam se zafrkao trebao sam
(na ove od 10j trebao sam staviti 285-45-19).  zado sam se da nadjem druge dvije 285-45-19 i da na ove felge od 10J postavim te gume. 
A jesu li ti to fabricke felne od 10J?
To je x5?
Ja sam merio obim tocka kod mene, nije isti napred i nazad...i ja gledam sta cu...a dobre mi gume sve cetiri...
Za pocetak da pokusam sa onom zamenom desne strane pa cemo da vidimo...

Sent from my SM-J710F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

originalne su kod mene felge 19 napred 9 J a nazad 10 J  je bmw x5 e53 3.0d motor M57N 160kw FL 

slika-35274-5b3dc8c80b212-velika.jpg

Edited by Mirsad
Link to post
Share on other sites
originalne su kod mene felge 19 napred 9 J a nazad 10 J  je bmw x5 e53 3.0d motor M57N 160kw FL 
slika-35274-5b3dc8c80b212-velika.jpg
Pa to je muka da se uklope gume...
Ali je tenk ovako... [emoji108]
Meni je pomalo zao sto nisam pazario x5, kada vec teram i placam registraciju za 3.0d...

Sent from my SM-J710F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
originalne su kod mene felge 19 napred 9 J a nazad 10 J  je bmw x5 e53 3.0d motor M57N 160kw FL 
slika-35274-5b3dc8c80b212-velika.jpg
Pa to je muka da se uklope gume...
Ali je tenk ovako... [emoji108]
Meni je pomalo zao sto nisam pazario x5, kada vec teram i placam registraciju za 3.0d...

Sent from my SM-J710F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites