Recommended Posts

originalne su kod mene felge 19 napred 9 J a nazad 10 J  je bmw x5 e53 3.0d motor M57N 160kw FL 
slika-35274-5b3dc8c80b212-velika.jpg
Pa to je muka da se uklope gume...
Ali je tenk ovako... [emoji108]
Meni je pomalo zao sto nisam pazario x5, kada vec teram i placam registraciju za 3.0d...

Sent from my SM-J710F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
  • Replies 56
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

originalne su kod mene felge 19 napred 9 J a nazad 10 J  je bmw x5 e53 3.0d motor M57N 160kw FL 
slika-35274-5b3dc8c80b212-velika.jpg
Pa to je muka da se uklope gume...
Ali je tenk ovako... [emoji108]
Meni je pomalo zao sto nisam pazario x5, kada vec teram i placam registraciju za 3.0d...

Sent from my SM-J710F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
originalne su kod mene felge 19 napred 9 J a nazad 10 J  je bmw x5 e53 3.0d motor M57N 160kw FL 
slika-35274-5b3dc8c80b212-velika.jpg
Pa to je muka da se uklope gume...
Ali je tenk ovako... [emoji108]
Meni je pomalo zao sto nisam pazario x5, kada vec teram i placam registraciju za 3.0d...

Sent from my SM-J710F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
originalne su kod mene felge 19 napred 9 J a nazad 10 J  je bmw x5 e53 3.0d motor M57N 160kw FL 
slika-35274-5b3dc8c80b212-velika.jpg
Pa to je muka da se uklope gume...
Ali je tenk ovako... [emoji108]
Meni je pomalo zao sto nisam pazario x5, kada vec teram i placam registraciju za 3.0d...

Sent from my SM-J710F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
originalne su kod mene felge 19 napred 9 J a nazad 10 J  je bmw x5 e53 3.0d motor M57N 160kw FL 
slika-35274-5b3dc8c80b212-velika.jpg
Pa to je muka da se uklope gume...
Ali je tenk ovako... [emoji108]
Meni je pomalo zao sto nisam pazario x5, kada vec teram i placam registraciju za 3.0d...

Sent from my SM-J710F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
originalne su kod mene felge 19 napred 9 J a nazad 10 J  je bmw x5 e53 3.0d motor M57N 160kw FL 
slika-35274-5b3dc8c80b212-velika.jpg
Pa to je muka da se uklope gume...
Ali je tenk ovako... [emoji108]
Meni je pomalo zao sto nisam pazario x5, kada vec teram i placam registraciju za 3.0d...

Sent from my SM-J710F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
originalne su kod mene felge 19 napred 9 J a nazad 10 J  je bmw x5 e53 3.0d motor M57N 160kw FL 
slika-35274-5b3dc8c80b212-velika.jpg
Pa to je muka da se uklope gume...
Ali je tenk ovako... [emoji108]
Meni je pomalo zao sto nisam pazario x5, kada vec teram i placam registraciju za 3.0d...

Sent from my SM-J710F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
originalne su kod mene felge 19 napred 9 J a nazad 10 J  je bmw x5 e53 3.0d motor M57N 160kw FL 
slika-35274-5b3dc8c80b212-velika.jpg
Pa to je muka da se uklope gume...
Ali je tenk ovako... [emoji108]
Meni je pomalo zao sto nisam pazario x5, kada vec teram i placam registraciju za 3.0d...

Sent from my SM-J710F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Kubi82 said:

Pa to je muka da se uklope gume...
Ali je tenk ovako... emoji108.png
Meni je pomalo zao sto nisam pazario x5, kada vec teram i placam registraciju za 3.0d...

Sent from my SM-J710F using Tapatalk
 

Evo zado sam se da uzmem dvije 285 45 19 da.ih napakujem.pozada na 10j ?

Link to post
Share on other sites

Posto su mi sve 4 gume general gt . Jucer sam dobio istog proizvodjaca samo u drugoj dimenziji 285.45.19 za zadnje felge od 10J. 

Napakovao sam  ih i malo sam jucer testirao na startu sam pritiskao auto da vidim dali ce da preskoci ili trzne nisam nesto to uocio , takodjer sam u okuci isto radio nisam nista osjetio moram jos to da istestiram . Uglavnom auto bolje lezi .?

Link to post
Share on other sites
4 hours ago, StunterSM said:

A greska? Drago mi je da nije reduktor najebao

neznam ali sumljama na jednu stvar kod mene je ugasen originalni kljuc i alarm i ubacen  PATROLINE smart alarm koji ima blokadu paljenja  izmedju ostalog, znaci ja kad dam kontak kod mene se ukljuci samo kilometar sat na instrument tabli i radio nista drugo ne mogu da upalim auto !,  kad na ovom daljinskom pritisnem jedno dugme onda mi se podigne sva struj na instrumen satu sve se lampice popale i teko onda mogu da upalim auto !  E sad ja kontam da mi on automatski postavi greske da nesto nije uredu , jer izbaci mi konstantno ove greske bas to sto je blokirano 

 

# ERRORS DETAILS - DTC(hex)/PARAM(hex)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
DDE*  ->  4212/04 - Glow plug cylinder 1
          4222/04 - Glow plug cylinder 2
          4232/04 - Glow plug cylinder 3
          4242/04 - Glow plug cylinder 4
          4252/04 - Glow plug cylinder 5
          4262/04 - Glow plug cylinder 6

EWS   ->  Shadow-memory:
          2A/2F - Error number 2A
          33/01 - Toleration of changing code increased, key 3
          0A/01 - Error number 0A

ABS*  ->  5DEA/A0 - Info: clutch gearbox-ECU: reduction torque intervention because of rub in transfer gear-box.

SRS   ->  Shadow-memory:
          70/10 - Seat occupancy detector, connection to B+

 

Ja mogu da obrisem sve greske sem ove zadnje od sjedista !, i kad vozim auto on meni ne podize nikakve vise greske ? 

cim ugasim auto dam kontak znaci on ne moze da podigne sve u autu od abs, 4x4, EWS, grijaci , on vjerovatno odma to racuna ko greske !

jer meni auto normalno pali normalno radi na minusu bez problem  sam palio auto ?

 

patrolline-auto-alarm-smart-daljinci.jpg

na plavo dugme otkljucavam i zakljucavam auto i podize se i gasi alarm .

kad dam kontakt  dobijem ovo na tabli!

20190510-160730.jpg

a kad pritisne ma ovom daljinskom crno dugme dobijem ovo 

20190510-160737.jpg

sad ja mislm da komp na prvom kontaktu vidi greske i zapam ti ih posto ne dobija kompletnu dijagnostiku  ?????

malo duzi post ali nisma mogao drugacije da objasnim situaciju :) 

Link to post
Share on other sites

Ima moj kum na e46 nesto slicno, das kontakt i onda ima nesto slicno usb stick-u, taj "usb" ubode ispod volana gde ima ugradjeno kuciste za njega i tek onda dobije struju. Al ne pali mu nista od gresaka. Svetli mu samo za air bag, al to je kod njih klasika.

Link to post
Share on other sites
27 minutes ago, dredger said:

Ima moj kum na e46 nesto slicno, das kontakt i onda ima nesto slicno usb stick-u, taj "usb" ubode ispod volana gde ima ugradjeno kuciste za njega i tek onda dobije struju. Al ne pali mu nista od gresaka. Svetli mu samo za air bag, al to je kod njih klasika.

To je drugacije sistem samo kod za paljenje (to su.masovno auta golfovi imali ) . Ovaj sve gasi vidis grijace da prikazuke da nerade . Po meni ja nebi mogao upaliti auto ako ni jedan grijac ne radi . A pali na prvu zato i mislim da su greske zbog toga ?

Edited by Mirsad
Link to post
Share on other sites

I ja se slazem sa tobom ?  dobio sam  jedan oem kljuc dijamant i onaj majstorski sto ima samo chip u sebi . Predpostavljam da je lik ili izgubio ili mu je ukreden bio kljuc pa je on sve to izbacio da bi zastitio auto . Nema druge i ja kontam da sve izbacim i uzmem neki sa karticom po novom i sve na oem kljuc prebacim ali eto vidjeti cu .

Link to post
Share on other sites

Ja sam recimo cuo jasan zvuk ispod auta kad dam i pustim naglo gas/u toku voznje, kao nesto klak/cak, kao da zabravi, kao da udare neki zupcanici i onako vrlo malo cimne. Zvuk je bio dosta izrazen. I na kraju nesto radili i ovaj moj majstor aj da proverimo i skine reduktor i mali kardan a ono zubi/nutovi na kardanu i unutra u reduktoru sve se pojelo-pogotovo pri vrhu. Pri dnu je jos malo imalo nutova. Da sam vozio jos malo samo bi provrteou u kucistu reduktora i to je to. Stao bi auto. Eto tako :D

Link to post
Share on other sites

Kad sam krenuo da citam htedoh da ti napisem da je u malom kardanu. Mi proizvodimo distanc koji ide do diferencijala da udje dublje kardan u reduktor da ne moras kupovati flansnu reduktora koja je sama 300e :)

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, StunterSM said:

Kad sam krenuo da citam htedoh da ti napisem da je u malom kardanu. Mi proizvodimo distanc koji ide do diferencijala da udje dublje kardan u reduktor da ne moras kupovati flansnu reduktora koja je sama 300e :)

Znaci da je onda moguce da mi je do tog malog kardana do nutova da su se poceli jest a ne do reduktora to blago cimanje na startu .  Posto imam mali pomak 1-2mm kad zarotiram po osi mali kardan. 

Link to post
Share on other sites
6 minutes ago, Mirsad said:

Znaci da je onda moguce da mi je do tog malog kardana do nutova da su se poceli jest a ne do reduktora to blago cimanje na startu .  Posto imam mali pomak 1-2mm kad zarotiram po osi mali kardan. 

Kod tebe na atc400 ne ulaze nutovi kardana u reduktor vec imas 4 srafa. Tako da to nije moguce na x3 tvom. Problem je lanac i kvacilo kod tebe ~800e sa uljnom pumpom. Kompletan remont je 950

Link to post
Share on other sites